Dodaj przedmiot

Kochankowie mojej matki

Stan: bardzo dobry / prawie jak nowy

150PKT 15,00zł

Forma wysyłki

list zwykły

Zasięg wysyłki

Polska

Czas realizacji

4 dni robocze

Szczegóły przedmiotu

  • Autor: Hope Christopher
  • Tłumaczenie: Pankiewicz Ewa
  • Gatunek: Literatura piękna
  • Format: twarda okładka
  • Rok wydania: 2008
  • Język: polski
  • Wydawca: W.A.B.
  • Opis fizyczny: 496 s. ; 12.0x19.0cm
  • Seria: DON KICHOT I SANCHO PANSA

Opis przedmiotu

Kathleen Healey myślała niegdyś, że cała Afryka leży u jej stóp. Umiała celnie strzelać i polować na grubego zwierza, wytrwała trzy rundy na ringu z Ernestem Hemingwayem, a samolotem potrafiła wylądować w każdym miejscu i przy każdej pogodzie. Sama decydowała o swoim życiu - licznych kochanków przyciągała do Johannesburga z całego świata. Teraz, kiedy Kathleen przegrywa walkę z chorobą, Alexander, jej jedyne dziecko, wraca do rodzinnego domu, by wypełnić ostatnią wolę matki. Spadek, który Alexander musi osobiście rozdysponować, to między innymi skład broni palnej dla byłego zwolennika apartheidu, peruka pierwotnie należąca do liberyjskiego dziecka wojny oraz druty do robótek ręcznych dla Bamadodi, plemiennej królowej deszczu.
Kochankowie mojej matki to epicka tragikomedia, na poły nostalgiczna, na poły humorystyczna. Losy bohaterów, przedstawione na tle prawdziwych wydarzeń historycznych, stają się interesującym komentarzem do burzliwych dziejów Afryki od lat czterdziestych do lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Autor z godnym uwagi wyczuciem i znajomością rzeczy opisuje ostatnie lata dominacji białych na Czarnym Kontynencie. A przy tym jest to znakomita powieść, zaludniona przez nietuzinkowych bohaterów, z budzącą podziw, odważną kobietą w roli głównej.

Poważna, ciepła książka, bezlitosna i zarazem subtelna.
The Gwardian

Hope świetnie oddał charakter i koloryt czasów. Znakomita powieść.
Daily Telegrach

Niepokojąca, błyskotliwa książka.
Literary Review

Brutalna, wnikliwa analiza codziennego życia w południowej Afryce i jednocześnie żywiołowa pochwała jego morderczej prostoty.
The Times Literary Suplement

Przenikliwa, pomysłowa proza, niezwykli bohaterowie.
The Independent

Powieść Hope'a, ze swoim dynamicznym, kolorowym, kolokwialnym wręcz stylem, stanowi uzależniającą lekturę.
Sunday Telegrach

Christopher Hope urodził się w 1944 roku w Johannesburgu. Studiował na uniwersytetach w Witwatersrand i Natalu. Jest autorem wierszy oraz powieści, wydał też autobiografię, biografię dyktatora Zimbabwe Roberta Mugabe i książkę podróżniczą Moscow! Moscow!, za którą uhonorowano go prestiżową PEN Award. Debiutancka powieść Hope’a A Separate Development (1981), satyra na system apartheidu, zakazana w RPA, została nagrodzona brytyjską David Higham Prize for Fiction. Prawa do przekładu Kochanków mojej matki (2007) – książki uważanej przez krytyków za najlepsze dzieło autora – nabyli wydawcy z kilkunastu krajów.
Ostatnia zmiana: 2015-06-25 21:12
Liczba odsłon: 0
Zgłoś naruszenie lub błędne dane przedmiotu

Wystawiający

Jak zamawiać przedmioty

Żeby zamówić przedmiot musisz posiadać odpowiednią liczbę punktów.

Punkty możesz zyskać wystawiając do wymiany własne przedmioty.

W każdej chwili możesz również kupić dowolną liczbę punktów w serwisie.

Katalog przedmiotów