Dodaj przedmiot

Hôtel Transylvania

Stan: dobry / widoczne ślady użytkowania

liczba napisana ołówkiem na 1 stronie; stan egzemplarza bardzo dobry

140PKT 14,00zł

50%

Przedmiot nie jest w tej chwili dostępny do wymiany

Ten przedmiot jest dostępny u innych Użytkowników za 130pkt Zobacz

Forma wysyłki

list zwykły, odbiór osobisty: Kożuchów

Zasięg wysyłki

Polska

Czas realizacji

7 dni roboczych

Szczegóły przedmiotu

  • Autor: Yarbro Chelsea Quinn
  • Tłumaczenie: Radosław Kot
  • Gatunek: Horror
  • Format: miękka okładka
  • Rok wydania: 1990
  • Język: polski
  • Wydawca: Versus : przy współpr. Fundacji Bioekologicznej Domena w Poznaniu. Oddział w Bydgoszczy
  • Opis fizyczny: 215, [1] s. ; 21 cm.

Opis przedmiotu

słowa kluczowe: wampir, horror
kategoria: horror

Cykl: Hrabia Saint-Germain (tom 1)

Francja, rok 1743. W salonach paryskich pojawia się hrabia Saint-Germain: tajemniczy, bogaty i wszechstronnie wykształcony dżentelmenie, który ubierał się wyłącznie na czarno i nigdy nie pijał wina.
"Hotel..." jest pierwszą częścią cyklu powieści, w której Madeleine de Montalia i hrabia Saint-Germain przeżywać będą mrożące krew w żyłach przygody, a czytelnik znajdzie w niej miłość, grozę, intrygę, tajemnicę i namiętność.

"W literaturze zdaje się, że tak naprawdę liczą się dwie sagi wampirze: Kroniki Anne Rice i saga o Saint-Germainie Chelsea Quinn Yarbro. Pierwszą znam, przyszedł więc czas zapoznać się z drugą. I tak właśnie sięgnęłam po Hotel Transylvania.

Paryż, rok 1743. Saint-Germain zdecydowanie odróżnia się w kolorowym tłumie arystokratycznego świata. Zawsze ubrany na czarno, nigdy nie jedzący z innymi, tajemniczy, wykształcony i bogaty. Dla wielu jest zagadką, dla jednych jest przyjacielem, dla innych wrogiem, szczególnie dla Saint Sebastiena, człowieka, który przewodzi czcicielom Szatana. I właśnie przed nimi będzie musiał Saint-Geramain obronić młodziutką i piękną dziewczynę, bratanicę swojej przyjaciółki, Madelaine.

Sama tak do końca nie wiem co sądzić o tej książce... Z jednej strony dobrze mi się ją czytało. Yarbro ma niezły styl. Świetnie opisuje tło osiemnastowiecznego Paryża - bardzo mi się podobały jej opisy garderoby każdego z bohaterów; były one bardzo barwne i dokładne. Spodobał mi się także główny bohater pierwszej części sagi, wampir Saint-Germain; to ciekawa postać, choć nie do końca kanoniczna, jeśli chodzi o wampiry. Hrabia może bowiem funkcjonować w dzień (całkiem ciekawe wytłumaczenie podaje nam autorka: zasługa to ziemi ojczystej Saint-Germaina, którą ma cały czas przy sobie). Nie ma za to odbicia i musi spożywać krew. To co co nie do końca mi przypadło do gustu, to wątek satanistyczny. Jak czytałam o Saint Sebastienie i o Kręgu, miałam ochotę się śmiać. Ale ja już tak mam, sataniści kojarzą mi się z rozrywką niskich lotów... Poza tym, tak naprawdę mało jest w tej powieści o wampiryzmie. I brak jest niestety w tej książce jakiegokolwiek klimatu grozy.
Całość czytało mi się całkiem sprawnie i w sumie z zainteresowaniem. Dlatego jeśli będą u nas dostępne kolejne części sagi o Saint-Germainie, to z ciekawości do niech zajrzę."
Ostatnia zmiana: 2017-06-25 1:17
Liczba odsłon: 0
Zgłoś naruszenie lub błędne dane przedmiotu

Wystawiający

Ten przedmiot u innych Użytkowników

Wystawiający
Stan
Wysyłka
Punkty
Stan: dobry / widoczne ślady użytkowania
list zwykły, list polecony
130PKT

Jak zamawiać przedmioty

Żeby zamówić przedmiot musisz posiadać odpowiednią liczbę punktów.

Punkty możesz zyskać wystawiając do wymiany własne przedmioty.

W każdej chwili możesz również kupić dowolną liczbę punktów w serwisie.

Katalog przedmiotów