Dodaj przedmiot

Szczegóły wymiany

Status Wymiany:
Odebrane

Ocena wystawiona przez Zamawiającego:
5 - wyśmienicie

Wybrana forma wysyłki:
list polecony

Data zamówienia: 2016-08-22 11:20
Data realizacji: 2016-08-24 11:23
Data odbioru: 2016-08-26 12:51

Fatamorgana

Stan: nowy / nieużywany

Książka w stanie idealnym.

220PKT 22,00zł

Forma wysyłki

list zwykły, list zwykły priorytetowy, list polecony, list polecony priorytetowy, odbiór osobisty: Pyskowice, paczkomat Inpost

Zasięg wysyłki

Polska

Czas realizacji

3 dni robocze

Zobacz pełny opis »

Szczegóły przedmiotu

  • Autor: Unigwe Chika
  • Tłumaczenie: Porczyńska-Szarapa Maja
  • Gatunek: Literatura piękna
  • Format: miękka okładka
  • Rok wydania: 2007
  • Język: polski
  • Wydawca: W.A.B.
  • Opis fizyczny: 320 s. ; 12.5x19.5cm
  • Seria: SERIA Z MIOTŁĄ

Opis przedmiotu

Losy czterech kobiet z Nigerii łączą się w Antwerpii, która ma stać się ich przepustką do lepszego życia. Sisi po studiach nie mogła znaleźć pracy, Efe urodziła dziecko w wieku szesnastu lat. Ama była gwałcona przez konkubenta matki, a Joyce ocalała z rzezi w sudańskim mieście. Każda z nich została zwerbowana przez Delego, któremu oddała swoją wolność w zamian za możliwość ucieczki. Desperacka decyzja o sprzedaży własnego ciała i godności wydaje się dziewczynom jedynym wyjściem. Jednak ponura rzeczywistość i nieoczekiwana śmierć jednej z nich sprawiają, że marzenia o lepszym życiu oddalają się coraz bardziej.
Unigwe decyduje się pokazać czytelnikom gorzką prawdę o świecie, bez moralizatorstwa czy pouczania. Fatamorgana to poruszająca historia, która zdobyła uznanie czytelników, recenzentów i pisarzy na całym świecie.
Chika Unigwe (1974) – nigeryjska pisarka, tworzy w językach angielskim i holenderskim, mieszka w Belgii. Unigwe ukończyła Uniwersytet w Lejdzie (Holandia). Zadebiutowała w 2005 roku powieścią The Phoenix (De Feniks), za którą otrzymała Vrouw en Kultuur debuutprijs za najlepszy debiut kobiecy. W 2008 roku w Holandii ukazała się jej druga powieść, Fata Morgana (On Black Sisters’ Street). To właśnie ta książka przyniosła Unigwe największy rozgłos – w 2012 roku historia nigeryjskich prostytutek zdobyła prestiżową The Nigeria Prize of Literature.
"To ważna i doskonała powieść, która pozostawia po sobie niezapomniane wrażenie. Unigwe oddaje głos niemym, ujawnia historie tych, które wystawiają się na sprzedaż i przywraca godność tym, które zostały z niej obdarte".
The Independent, Bernardine Evaristo
"Unigwe bardzo dobrze rozumie nędzę i jej pragnienia. Nalega, żebyśmy patrzyli na jej bohaterki jak na chłodno kalkulujące hazardzistki, a nie bierne ofiary; kobiety, które grają „atutową kartą, którą Bóg włożył im między nogi” w zamian za materialne dobra, których pragną, za szansę na wzbogacenie się i powrót do domu, żeby kupić rodzinom samochody i luksusowe apartamenty".
The New York Times, Fernanda Emerstadt
"On Black Sisters’ Street w żaden sposób nie pociesza; zamiast tego odzwierciedla życie, w którym złe rzeczy przydarzają się dobrym ludziom, którzy starają się jedynie wznieść wokół siebie kruchy mur życiowej stabilizacji. Mogą często upadać a ich porażki mogą być gorzkie, ale kiedy wzejdzie słońce, podniosą się po raz kolejny".
Los Angeles Times, Jessica Gelt
"Dlaczego jakakolwiek kobieta miałaby zdecydować się zostać prostytutką? To pytanie uświadomiło mi moje własne uprzedzenia i błędne pojęcie; rozwijająca się akcja i losy bohaterek zawstydzały mnie, demaskując moją ignorancję i powierzchowne myślenie".
Daily Times Nigeria, Nkem Ivara
"Oszałamiająca powieść".
Weekly Trust, Carmen McCain
Ostatnia zmiana: 2016-08-17 22:23

Zgłoś naruszenie

Komentarz Wystawiającego

Wystawiający nie skomentował jeszcze tej transakcji

Komentarz Zamawiającego

Serdecznie dziękuję za błyskawiczną wysyłkę :) polecam uzytkowniczke!

Wystawiający

Zamawiający

Katalog przedmiotów