Dodaj przedmiot

Szczegóły wymiany

Status Wymiany:
Odebrane

Ocena wystawiona przez Zamawiającego:
5 - wyśmienicie

Wybrana forma wysyłki:
list polecony

Data zamówienia: 2016-04-06 21:30
Data realizacji: 2016-04-13 15:53
Data odbioru: 2016-04-19 18:01

Dzieci kartografa

Stan: bardzo dobry / prawie jak nowy

wysyłka od ręki

300PKT 30,00zł

Forma wysyłki

list polecony

Zasięg wysyłki

Polska

Czas realizacji

3 dni robocze

Zobacz pełny opis »

Szczegóły przedmiotu

  • Autor: McCoy Sarah
  • Tłumaczenie: Kozak Jolanta
  • Gatunek: Literatura piękna
  • Format: miękka okładka
  • Rok wydania: 2016
  • Język: polski
  • Wydawca: Świat Książki
  • Opis fizyczny: 416 s. ; 13.5x21.5cm

Opis przedmiotu

Kiedy Sarah Brown, córka abolicjonisty Johna Browna, uświadamia sobie, że jej talent artystyczny może pomóc uratować życie niewolnikom uciekającym na północ, kreśli zakamuflowane w swoich obrazach mapy dla wyzwoleńczego ruchu Kolei Podziemnej. Po śmierci ojca, kiedy dowiaduje się, że nie może mieć dzieci, kontynuuje jego dzieło: ukrywa ścigane rodziny i nadal maluje obrazy z mapami, a także główki lalek, za pomocą których przekazuje wiadomości walczącym o wyzwolenie.
Eden, współczesna kobieta desperacko pragnąca począć dziecko, przeprowadza się z mężem do starego domu na przedmieściach, gdzie w piwnicy odkrywa porcelanową głowę lalki. Próbuje rozwiązać jej zagadkę i stara się wrosnąć w nową społeczność.
Splątane losy Sarah i Eden łączą przeszłość z przyszłością, zmuszając każdą z nich do przedefiniowania pojęć takich jak: rodzina, miłość i poświęcenie.
Ostatnia zmiana: 2016-04-05 19:18

Zgłoś naruszenie

Komentarz Wystawiającego

Wystawiający nie skomentował jeszcze tej transakcji

Komentarz Zamawiającego

Doskonale. Dziękuję i polecam!

Wystawiający

Zamawiający

Katalog przedmiotów