Dodaj przedmiot

Szczegóły wymiany

Status Wymiany:
Odebrane

Ocena wystawiona przez Zamawiającego:
5 - wyśmienicie

Wybrana forma wysyłki:
list polecony

Data zamówienia: 2017-08-14 18:06
Data realizacji: 2017-08-16 15:44
Data odbioru: 2017-08-17 13:08

Ślepnąc od świateł

Stan: nowy / nieużywany

idealny

295PKT 29,50zł

Forma wysyłki

list polecony, paczkomat Inpost, Paczka w Ruchu

Zasięg wysyłki

Polska

Czas realizacji

4 dni robocze

Zobacz pełny opis »

Szczegóły przedmiotu

  • Autor: Żulczyk Jakub
  • Format: twarda okładka
  • Rok wydania: 2014
  • Język: polski
  • Wydawca: Świat Książki
  • Opis fizyczny: 518, [2] s. ; 22 cm.
  • Seria: Nowa Proza Polska

Opis przedmiotu

Zagadkowa, dynamiczna miejska odyseja, pełna zaskakujących zwrotów akcji i splotów wydarzeń, skłaniająca do zastanowienia, co znaczą w dzisiejszych czasach podstawowe wartości: miłość, przyjaźń czy wierność. A może raczej… ile kosztują?
Zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze. O nic innego. Ktoś może powiedzieć ci, że to niska pobudka. To nieprawda - oświadcza bohater najnowszej powieści Jakuba Żulczyka. Ten młody człowiek przyjechał z Olsztyna do Warszawy, gdzie prawie skończył ASP. By uniknąć powielania egzystencjalnych schematów swoich rówieśników – przyszłych meneli, ludzi mogących w najlepszym razie otrzeć się o warstwy klasy średniej, niepoprawnych idealistów – dokonał życiowego wyboru według własnych upodobań: Zawsze lubiłem ważyć i liczyć.
Waży więc narkotyki i liczy pieniądze jako handlarz kokainy. W dzień śpi, w nocy odbywa samochodowy rajd po mieście, rozprowadzając towar, ale także bezwzględnie i brutalnie ściągając od dłużników pieniądze, przy pomocy odpowiednich ludzi. Jego klientów, zamożnych przedstawicieli elity finansowej i kulturalnej, łączy przekonanie, że: Kokaina i alkohol kochają cię najbardziej na świecie. Bezwarunkowo. Jak matka, jak Jezus Chrystus, zmieniają nocne w miasto w panopticum ludzkich słabości i żądzy.
Jakub Żulczyk w poruszający sposób ukazuje współczesną rzeczywistość, zdeformowaną do tego stopnia, że handlarz narkotyków staje się równie niezbędny jak strażak czy lekarz; jest nocnym dostawcą paliwa dla tych, którzy chcą – albo muszą – utrzymać się na powierzchni.
Ostatnia zmiana: 2017-06-07 23:12

Zgłoś naruszenie

Komentarz Wystawiającego

Wszystko idealnie i bezproblemowo. Polecam i zapraszam ponownie.

Komentarz Zamawiającego

Solidnie zapakowane, szybka przesyłka, jestem pod wrażeniem! Z ręką na sercu polecam! :)

Wystawiający

Zamawiający

Katalog przedmiotów