Jak ożywić Fintę?

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Finta umiera?

Postprzez delvet » 12 lip 2015, o 18:43

Ananka napisał(a):To dawno ten kurs... Może trzeba by było częściej te umiejętności ćwiczyć, kurs zaktualizować? :D
Zakańczać różne edycje :)
http://sjp.pl/zaka%C5%84cza%C4%87
Piszę byle jak i szybko, nerwowo puszczam klawisze, bo... każdy robi jak mu wygodnie] xD
się właśnie robi cudzysłów. Zapytaj synów, to ci pomogą. Ja nie mam synów. A tym bardziej informatyków. Tym bardziej w Niemczech i w Warszawie. :D


Tak ogólnie to jesteś baaardzo ,,miła,, i zarozumiała. Myślisz, że jesteś pępkiem świata i że nie ma innych ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli? Mylisz się.
Ja nie muszę aktualizować swoich umiejętności, bo jestem już na dożywotnich wakacjach i na necie siedzę dłużej i więcej od ciebie, bo codziennie około 9 godz. odwiedzając różne strony. Żeby cię jeszcze zdziwić, to potrafię nawet naprawić swój komp, wymienić uszkodzoną część, czy też zainstalować program na pustym kompie. Nauczyłam się podczas studiów moich synów i w takich błahych sprawach nie muszę im zawracać głowy.

,,Piszę byle jak i szybko, nerwowo puszczam klawisze, bo.,,
Polecam Nervosan, oraz ćwiczenia z gramatyki. Wstyd tak kaleczyć nasz piękny polski język.

Jeżeli chodzi o cudzysłów, to mam klawiaturę DELL i w ten sposób łatwiej mi pisać, bo nie muszę przełączać dwukrotnie i jednocześnie dwu klawiszy, a to nie jest żaden błąd.

A co do synów, to jak będziesz mieć tyle latek co ja, to też będziesz miała potomstwo, o ile najpierw wyjdziesz za mąż, urodzisz i wychowasz. Mogłabym dać ci linki do ich profili, ale po co?

,,A tym bardziej informatyków. Tym bardziej w Niemczech i w Warszawie.,,
Tym bardziej, tym bardziej ... Powtarzasz się. Obaj pracują w Polsce. Nie słyszałaś o niemieckich firmach w Polsce z główną siedzibą w Niemczech np. w Szczecinie jest ich dość sporo? Niestety ich główne wymagania to wiedza i praktyka, ale za to płacą konkretną kasę.
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez admin » 12 lip 2015, o 20:14

Drogie Panie, chyba dosyć mocno odbiegliśmy od tematu.

Wątek powstał dosyć dawno (ponad rok temu) więc już sam ten fakt jest dowodem na to, że stan, w którym znajduje się Finta, trwa zdecydowanie za długo. Coraz częściej mam wrażenie, że Finta istnieje już tylko dzięki rabatom. Rabaty są jak kroplówka sztucznie podtrzymująca życie. Być może rabaty są też paradoksalnie przyczyną zawyżania cen a więc również pośrednio są przyczyną tego stanu.

Pozwoliłem sobie również zmienić temat tego wątku na pytanie "Jak ożywić Fintę".
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez anka7771 » 12 lip 2015, o 20:17

Ale się robi ciekawie, tym sposobem Finty z pewnością się nie ożywi :))
anka7771
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 16:49

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez nelly070707 » 12 lip 2015, o 20:58

Podzielę się swoimi spostrzeżeniami :oops:
Otóż ADMIN bardzo nas rozpieścił rozdając rabaty półroczne. Przyzwyczailiśmy się do tego bo były na stałe. Teraz gdy ten przywilej został nam odebrany trochę się obraziliśmy, i nie mamy ochoty przepłacać, bo zawsze była szansa, ze ktoś nie sprzątnie nam sprzed nosa naszej pozycji. W ostatnim promocyjnym miesiącu mocno ADMINA wykorzystaliśmy i nadwyrężyliśmy JEGO budżet. Tak to wygląda moim zdaniem. Pamiętam (nie chce mi się szukać kiedy to było), że ADMIN wprowadził promocję któregoś dnia jednodniową 50% rabatu. Nikt się tego nie spodziewał. Po prostu info na forum i akcja. Nie pamiętam czy to było godzinowe czasowe czy trwało cały dzień ale było fajne. Podajanie pamiętają na pewno, taki jeden dzień w miesiącu 13-ty, kiedy kilka osób się mobilizowało i wystawiało swoje książki aby poruszyć, aby reaktywować podaj.net. Może to by było rozwiązanie :?: :?:

Co do weryfikacji konta to nie wydaje mi się, żeby to był obowiązek. Można nie trzeba, dlatego nie rozumiem skąd to oburzenie, że ktoś tego nie zrobił. A swoją drogą konta od jakiegoś czasu zrobiły się bezpłatne, potem coraz więcej usług bankowych wprowadzono bezpłatnych, teraz to ma ulec zmianie mają przywrócić opłaty za wiele rzeczy. Cóż, suma summa summarum jak się to przeliczy w skali roku to wychodzi niezła sumka. Wypada się obrazić na bank i składać mu propozycje uzdrawiania sytuacji, oczywiście takiej, która będzie korzystna dla nas.

Wymian jest mało, ale faktycznie widać, że jest kilka osób, które mają tu konta, wystawiają, oddają i nic nie pobierają. Nie wiem co robią z punktami bo tego nie widać. Uważam, ze przy możliwości sprzedaży punktów jest to fajny portal zarobkowy, być może, że właśnie kosztem ADMINA. Nie wiemy jaki jest popyt i podaż na punkty. Są też osoby, które logują się po to, żeby pobrać jeden poszukiwany przez siebie przedmiot. Szuka w internecie, wyskakuje, że jest na fincie, loguje się, kupuje punktu i pobiera. I pewnie jest zadowolony :lol:

Dla porównania przykład z mojej pracy, gdzie towar ma swoją cenę a promocje są co jakiś czas, raz większe raz mniejsze, potem znów wracają do poprzedniej ceny i znów rabaty, kiermasze itp. Nie jest to towar sezonowy, poza kilkoma pozycjami. Przychodzą ludzie szukają czegoś konkretnego, oglądają i pada pierwsze pytanie czy na to jest promocja. Pada odpowiedź - NIE MA. - A to ja poczekam :D i tak czekają, aż będzie. Przyzwyczaili się, że dobrą i ładną rzecz można kupić taniej a nie po wygórowanej cenie.

I to by było na tyle moich rozmyślań
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez nelly070707 » 12 lip 2015, o 20:59

anka7771 napisał(a):Ale się robi ciekawie, tym sposobem Finty z pewnością się nie ożywi :))

Jak to nie?? Zobacz jakie ożywienie się zrobiło na fintowym forum. Ile osób się "zleciało" :lol: :lol: :lol:
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez Ananka » 14 lip 2015, o 12:53

Jak ożywić Fintę?
-sprowadzic wiecej ludzi! miliony majacych w domu niechciane ksiazki.
ja sie staram promowac finte na lc fb i w swoich łądnych komentarzach pod artykułami o ksiazkach i/lub wymianie bezgotówkowej na gazeta.pl xD popularyzuję jak mogę, ale nie lgną.
-Być obecnym w porównywarkach cenowych na lubimy czytac ceneo skapiec żeby łatwo było tu przyjść po zobaczeniu "ta ksiązka jest dostepna na fincie już za jedyne...zł"
[[[ja tak ostatnio skorzystałam z arosa, bo na fincie tego nie było]]]
-jak na fincie czegoś nie ma, to może sklep finty powinien wyswietla "możesz to zamówić w sklepie finty" Jak to jest że w arosie była a w sklepie finty w ogóle nie? to chyba za mała ma oferte. poszerzyć ofertę.
-chce prostoty i komunikacji w stylu "tu bezpłatnie i expressowo wystawisz ofertę!" [i link do dodawania przedmiotu] No jakies kurcze podkreslenie przewag konkurencyjnych, bo inaczej to po co z tej finty korzystac jak allegra lc fb olx są i działają?!
-nie wiem. mam mały mózg do możliwości, mój działą negatywistycznie -widzi tylko zagrożenia. ale się postarałam... poza tym cuzję się głupio jakby mnie zuckenberg czy inny gates okradał z pomysłu a potem wykorzystawszy mnie, jeździł na moim pomyśle na wakacje na wyspy... Czuje jakby to było bezczelnością i krwiopijstwem. Ale pokonałam te uprzedzenia... O naiwności!

Nellli, TAk, istnieje kilka osób na tysiące, czy kilka-kilkanascie procent któe nie chca tu nic pobierać. I co z tego? przeciez nie będziemy wprowadzac tyranii dyktatury i blokowac im korzystania z wlasnych srodków i zmuszac ich do kupowania niepotrzebnych pierdól i to po wyższych cenach niz u chinczyka czy innego dyskontu i to z kosztami dostawy równowartymi z przedmiotami. Nie chcą korzystac, gdzie indziej jest coś taniej, to ok. Przynajmniej powiekszyli pule do kupowania, przyszli i podzielili sie tym co maja. ostatnio laska z fb chciała sprzedaż na JUŻ 800ksiazek!!! ale nie chciało jej sie tego wystawic czy spisywać. zaproponowałam fintę, bo po finta nie-allegro ogłoszenia za darmochę i ISBnie jest super szybko jak nigdzie ale "nie bo to na już" -A, no to bez łaski... kijem rzeki nie zawróce. ale może choć jedna osoba przyszła dzięki temu komentowi na fintę [niestety nie mogę dawac linków referencyjnych na fb...] ;p
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez nelly070707 » 14 lip 2015, o 21:17

Moim zdaniem jesli sklep finty poszerzy ofertę to ludziska bedą tam zostawiać punkty a przeciez Adminowi nie o to chodzi!!!! I nam tez nie o to chdzi, zeby punkty kumulowaly sie u kogoś tylko o to zeby krążyły miedzy nami użytkownikami. Sporo moich pozycji jest obserwowanych ale duzo z tych osob albo jeszcze nic nie oddało albo dawno nie oddało.
Rozwiazanie jest proste punkty musza krążyć wsród osob wymieniajacych sie a nie tych którzy oddają i wymieniają je na złotówki.
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez Ananka » 15 lip 2015, o 05:27

To nie rozwiązanie tylko pragnienie/cel. Szukamy rozwiązań. JAK sprawić, by ludzie wydawali te punkty TUTAJ?

Takie cele można opisywać bez końca... Co być powinno/czego pragniemy. Ale JAK to zrobić?
=>Jeśli gdzie indziej przedmioty są nawet kilka razy tańsze... - użytkownicy powinni poobniżać ceny do takich jak są w sieci. Koszt wysyłki można wcześniej sprawdzić tu: http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... owana.html [jak książka ma grubości ponad 2 cm to wybieramy gabaryt B]
=>Jeśli ani w ofercie sklepu, ani w ofertach użytkowników nie ma tego czego chcemy... - czyli musimy mieć tu więcej użytkowników, także z nowymi książkami, zapalonych LubiącychCzytać. Nie wiem jak, bo nie chcą stamtąd przyleźć choć nie wiem czemu poza głupim "przestań promować ten swój debilny serwis" ;) a promuję jak mogę. Może więcej promowania tam? Może jakaś współpraca, żeby w tamtejszej porównywarce cenowej była obecna finta? Może jakaś reklama, banerek do kliknięcia z zachęcającymi 3 punktami? Nie wiem. Mnie w końcu nie zależy...
Wyjść do grup na Fb żeby ich użytkownicy zakładali tu konta, wymieniali się poprzez serwis. dać adminom tych grup informację, zaproszenie do poinformowania o fincie. Generalnie więcej promocji... Świeżego bogatego konkretnego narybku.
=> Jesli są userzy jak ja, którzy chcą tylko pozbyć się książek a nie zagracać sobie otoczenie kolejnymi rzeczami, to cieszmy się, ze chociaż wystawiają na fincie. Co, nie wolno? Zakaz? Dopuszczajmy istnienie i takich potrzeb. Przecież dzięki nim katalog z ofertami jest bogatszy i ktoś tu zamówi, a po przeczytaniu jeszcze może wystawi... I wtedy będą te wymiany w serwisie a nie poza nim.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez nelly070707 » 15 lip 2015, o 08:10

Aha...
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Jak ożywić Fintę?

Postprzez anna_maria » 27 lis 2016, o 16:23

Nie ożywimy Finty jeśli Admin będzie udawał że nie ma problemu. Dlaczego uważam, że Admin nie dostrzega problemu?
Od dwóch lat dyskutujemy jak ożywić Fintę i przyciągnąć nowych użytkowników i nic się nie zmienia.
Wymian jest do 10 dziennie, admin twierdzi, że nie ma problemu, bo długoterminowo liczba wymian utrzymuje się na wysokim poziomie...Ciekawe...Pamiętam czas kiedy było 10 wymian na godzinę, a nie 10 na dzień przy dobrych układach, więc nie bardzo rozumiem jaki poziom jest tu porównywany.
Dobre rzeczy jak np obniżka o 50 % po pół roku od wystawienia zniknęła w zamian pojawiły się przeceny, tylko, że to wymian nie zwiększyło dlaczego? Bo nikomu nie chce się/nie ma czasu czekać 2,5 godziny aż cena z 300 pkt. spadnie do 150. Była propozycja, żeby np co godzinę obniżać ceny wybranych przedmiotów o połowę i umieszczać w przecenach i jeśli przedmiot nie zostanie za połowę ceny kupiony w ciągu godziny, wraca do poprzedniej wartości a na jego miejsce wchodzi inny. Niestety propozycja przeszła bez echa.
Poza tym nadal nie wiem jakimi kryteriami kieruje się system wybierając przedmioty do przeceny. Moje przedmioty w ciągu 11 miesięcy tego roku trafiły do przeceny dwa razy, jeden został pobrany, jeden nie. Podczas gdy naszyjnik z jeleniem trafia do przecen prawie raz w tygodniu....... Ostatnio do przecen trafiła płyta Ryszarda Rynkowskiego, której nikt nie obserwował czyli de facto nie wzbudziła niczyjego zainteresowania. Oczywiście nikt jej nie kupił, ale co zabrała czas i miejsce innemu przedmiotowi, to zabrała.
Schowek.....Ostatnio spojrzałam, kto obserwuje moje przedmioty. Wielu osób, które mają moje książki w schowku, dawno nie ma na fincie, albo usunęły konto, albo zostało im zablokowane, niektórzy od dłuższego czasu mają status "na wakacjach". Dostałam niedawno wiadomość od osoby, która miała w schowku moją książkę, którą na początku tego roku sprzedałam na allegro i której od tego czasu nie ma na fincie. Wiadomość brzmiała "Mogłabyś wystawić książkę jeszcze raz, bo mam ją w schowku i chciałabym pobrać". Dodam, że książka była dostępna na fincie od sierpnia 2014 roku i mimo licznych promocji i możliwości obniżenia ceny osoba obserwująca nie zdecydowała się na jej pobranie....co pokazuje jak traktowany jest schowek i dodanie przedmiotu do schowka przez wiele osób nie gwarantuje jego wymiany.Niektórzy użytkownicy nawet nie są świadomi, że przedmioty, które mają w schowku już dawno zniknęły z platformy. Podobnie jest z innymi przedmiotami mają po 10-12 obserwatorów a i tak nikt ich nie pobiera, nawet gdy trafiają do przeceny. Nie dziwię się, że ludzie wymieniają się poza fintą lub książka za książkę za 1 symboliczny punkt, żeby oddać to co ich nie interesuje, a dostać to czym są zainteresowani, tylko czy o to chodzi Adminowi? Chyba nie....
Przez 4 lata bycia na fincie zdarzyło mi się raz wystawić wymianę dla konkretnej użytkowniczki co napisałam w opisie wymiany. Efekt był taki, że Admin zablokował wymianę i przysłał mi wiadomość, że wystawianie przedmiotów dla konkretnych użytkowników jest niezgodne z regulaminem serwisu. Mam zmienić opis i umożliwić każdemu użytkownikowi pobranie książki. Opis zmieniłam, wystawiłam ponownie. Ostatecznie i tak książkę pobrała osoba, dla której pierwotnie ją wystawiłam. Teraz jest coraz więcej aukcji wystawianych dla konkretnych osób i nikt tego nie neguje. Nie dziwię się, bo przy tak małym ruchu i niskiej liczbie wymian każdy radzi sobie jak umie. Tylko dlaczego jednym jest zwracana uwaga, a innym nie? Odpowiedź: "bo Admin, niczego nie kontroluje i przestał się interesować serwisem".
Ponadto w dziale "Opinie i sugestie" jest wątek "Zebrane sugestie czekające na realizację" zobaczcie ile jest tam proponowanych rozwiązań, ile zostało zrealizowanych i kiedy była ostatnia aktualizacja.........
Kiedyś było tak, że brakowało mi punktów na wymiany, teraz punkty mi na koncie leżą, bo nie mam na co wymienić. Dlatego nie dziwię się, że ludzie wymieniają w końcu punkty na pieniądze.....Zwłaszcza, że na propozycję zmniejszenia ceny choćby o 10 pkt. otrzymuję odpowiedź "nie obniżę, bo może ktoś da tyle ile chcę" i potem całym tygodniami wiszą te same przedmioty.
anna_maria
 
Posty: 32
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron