Rabaty w nowej odslonie Finty

Pytania i odpowiedzi dotyczące funkcjonalności serwisu

Rabaty w nowej odslonie Finty

Postprzez wazas » 28 gru 2014, o 18:53

Witam! Użytkownik mający 0 transakcji na koncie wystawił przedmiot z ceną np. 320 punktów, ja zaproponuję cenę 300 punktów - czy przedmiot będzie podlegał rabatowi z tytułu 5 pierwszych transakcji nowego użytkownika?
wazas
 
Posty: 177
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 20:28

Re: Rabaty w nowej odslonie Finty

Postprzez helena610 » 28 gru 2014, o 19:25

Niestety nie-jeśli złożysz propozycje to rabat się nie nalicza-ja się własnie nacięłam :(
helena610
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 19:59

Re: Rabaty w nowej odslonie Finty

Postprzez admin » 28 gru 2014, o 20:03

Rabaty nie są uwzględniane w przypadku składania propozycji ceny i ostrzeżenie dotyczące tego zawsze wyświetlane jest na stronie z formularzem składania propozycji oraz na stronie z potwierdzeniem propozycji.

rabaty-w-propozycjach.jpg
rabaty-w-propozycjach.jpg (110.91 KiB) Przeglądane 9146 razy
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Rabaty w nowej odslonie Finty

Postprzez wazas » 28 gru 2014, o 20:39

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie :)
wazas
 
Posty: 177
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 20:28

Re: Rabaty w nowej odslonie Finty

Postprzez admin » 28 gru 2014, o 21:01

Dla innych zainteresowanych tym tematem może jeszcze parę słów wyjaśnienia, dlaczego rabaty nie obowiązują w propozycjach ceny.

1. Rabaty półroczne. Wg nowych reguł pół roku liczone jest od daty ostatniej zmiany w przedmiocie. Jeśli przedmiot, który kwalifikuje się do rabatu półrocznego, zostanie zmieniony (np cena), to automatycznie zmienia się również data jego ostatniej zmiany i przedmiot jednocześnie przestaje kwalifikować się do rabatu. Jeśli więc przyjąć, że akceptacja propozycji ceny musiałaby się wiązać ze zmianą aktualnej ceny przedmiotu, to tym samym zmieniłaby się data ostatniej zmiany i przedmiot nie kwalifikowałby się do rabatu.

2. Pięć pierwszych wymian Wystawiającego. Załóżmy, że podczas składania propozycji Wystawiający nie ma jeszcze pięciu wymian na swoim koncie - teoretycznie jego przedmioty mogą więc kwalifikować się do rabatu. Nie możemy jednak założyć, że podczas akceptacji propozycji ceny Wystawiający nadal nie ma pięciu wymian na swoim koncie. W związku z tym po akceptacji propozycji rabat nie zostanie przydzielony, nawet jeśli w momencie akceptacji przedmiot spełniałby warunki rabatu.

Zaznaczam jeszcze raz, że odpowiednie ostrzeżenie o nieprzydzielaniu rabatów (widoczne na obrazku zamieszczonym w poście wyżej) zawsze prezentowane jest podczas składania propozycji ceny!
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Rabaty w nowej odslonie Finty

Postprzez helena610 » 30 gru 2014, o 21:09

Ja nawet nie mam pretensji, bo to mój błąd że nie doczytałam. Kwestia starych przyzwyczajeń chyba ;)
helena610
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 19:59

Re: Rabaty w nowej odslonie Finty

Postprzez anka7771 » 3 sty 2015, o 15:53

Witam:)
Podzielę sie dzisiaj moim przykrym (dla mnie) odkryciem w kwestii rabatów :(
Miałam kilka książek ukrytych i udostępniłam je , automatycznie zmieniła się data wprowadzenia książki, czyli uległa modyfikacji i tym samym na rabaty będę musiała czekać 6 m-cy. Na liście przedmiotów data wprowadzenia została ta sama i to rozumiem.
Mam wobec tego pytanie, jak wygląda sytuacja w przypadku włączenia trybu wakacji... przecież wtedy wszystkie książki są niewidoczne , też są zmodyfikowane i pozbawione rabatu ???
Co o tym myślicie :))
anka7771
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 16:49

Re: Rabaty w nowej odslonie Finty

Postprzez admin » 3 sty 2015, o 17:41

Włączenie trybu wakacji nie wpływa na datę modyfikacji wystawionych przedmiotów natomiast ukrycie/udostępnienie samego przedmiotu już tak.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07


Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron