Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez admin » 20 gru 2014, o 18:46

Doskonale zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy będą zadowoleni ze zmian. Siła przyzwyczajenia czasami bywa mocna.

Jeśli chodzi o rabaty półroczne, to ten temat poruszany był od dawna. Dotychczasowe zasady powodowały wiele różnego rodzaju nadużyć. Poza tym udział transakcji z rabatami był bardzo wysoki (ostatnio przekraczał 50% wszystkich transakcji), co wypaczało sens całego systemu - rabaty mają być bodźcem intensyfikującym normalne wymiany ale celem rabatów nie ma być zastąpienie zwykłych wymian.

Nowa wersja była intensywnie testowana przez ostatnie 3 miesiące przez użytkowników serwisu. Dzięki temu wiele błędów udało się wyeliminować, jak widać jednak nie wszystko zostało zauważone. W razie jakichkolwiek problemów bardzo proszę o zgłoszenia - zachęcam do użycia funkcji "Zgłoś problem" widocznej w prawym dolnym rogu ekranu. Umożliwia ona, oprócz przesłania opisu problemu, zaznaczenie/wskazanie miejsca, gdzie problem jest widoczny.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Nowa wersja serwisu - zmiany w ocenie

Postprzez admin » 20 gru 2014, o 18:59

lalaland napisał(a):Hej
dlaczego po zmianie serwisu ocena moja zmienila sie z 5.0 na 4,9 ?
Po przejrzeniu wszystkich transakcj: Na 33 transakcje raz otrzymalam ocene 4 zamiast 5, W jaki sposob to daje 4,9?
pozdrawiam

W nowej wersji ocenę wystawić może tylko Zamawiający (Wystawiający może jedynie skomentować). W związku z tym dotychczasowe oceny zostały odpowiednio przeliczone (usunięte zostały oceny od Wystawiającego) jednak sama metoda liczenia średniej oceny się nie zmieniła (metoda opisana w Regulaminie http://www.finta.pl/regulamin paragraf 20).
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez nocnamalpa » 20 gru 2014, o 19:23

To juz nie chodzi o siłe przyzwyczajenia,tylko o funkcjonalnosc.Wiem,ze zyjemy w czasach kiedy ludzi trzeba bombardowac obrazkami a jak najmnejsza iloscia teksu ale takie duze zdjecia sa niepotrzebne w przegladaniu przemiotów-zwlaszcza ze wiekszość ludzi i tak kopiuje zdjecia z neta a nie wgrywa własne-wiec nie sa one tak istotne.To samo w pokazywaniu transakcji -po co te wielkie kółka z avatarami i wielkie kolorowe strzały -wszystko zajmuje tak duzo miejsca ze tylko 3 transakcje widac na stronie -Za łopatologicznie-Wzięłam tablet swojego faceta a tam to samo,trzeba latac bo wszystko wielkie a tablet czuły jest
nocnamalpa
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 lis 2011, o 13:57

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez blanco » 20 gru 2014, o 19:40

A mi sie podoba nowy serwis :) chcialabym tylko zeby byl bardziej wypromowany bo niestety ale ruchu duzego nie ma :|
blanco
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 11:14

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez delvet » 20 gru 2014, o 20:04

Dlaczego w nowej wersji w dziale Obserwowane brak jest autora dodanej książki?
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez delvet » 20 gru 2014, o 20:12

nelly070707 napisał(a):J Ja osobiście cen zmieniać nie będę, bo automatycznie przedmioty tracą rabat a te bez rabatu będą startowały z nową datą czyli znów trzeba będzie czekać pół roku. Każda edycja to tak jakby wystawienie od nowa. Dlatego ewentualne przeceny mogę robić przelewając punktu po potwierdzeniu odbioru.


Ja też nie zmieniam cen, bo to bez sensu. Większość książek mam z 50% obniżką i niech tak zostanie.
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez nocnamalpa » 20 gru 2014, o 20:32

A czy ceny w sklepie finy sie obnizą?
nocnamalpa
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 lis 2011, o 13:57

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez povc12 » 20 gru 2014, o 21:41

nocnamalpa napisał(a):A czy ceny w sklepie finy sie obnizą?


O to samo chciałem się zapytać, tylko zapomniałem :) Ja dostosowałem (czyli obniżyłem) ceny, by były zgodne z kursem 100pkt=10zł i kolejne też będę tak wystawiać. W poprzedniej wersji punkty traciły na wartości i trzeba było dawać wyższe ceny w punktach, ale teraz w końcu wszystko się ureguluje. Teraz mogłem poobniżać ceny książek o kilkadziesiąt punktów i widzę, że spora część użytkowników też zmienia ceny lub wystawia nowe przedmioty w cenach adekwatnych do nowej wartości punktów, oczywiście poza przedmiotami z rabatami. Ja akurat mam tylko jeden przedmiot z rabatem i tego jednego nie tknąłem, ale są osoby, które mają większość swoich przedmiotów objętą rabatem. Bardzo się cieszę, że została ustalona trwała wartość punktów i jednocześnie wielu użytkowników się do niej stosuje. Może po tych obniżkach cen coś ruszy u osób takich, jak ja, od których dawno nic nie pobrano.
povc12
 
Posty: 46
Dołączył(a): 14 paź 2011, o 15:27

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez admin » 20 gru 2014, o 21:43

Sklep Finty obniży ceny swoich przedmiotów tylko wtedy, gdy jego udział w całkowitych obrotach z wymian spadnie. To z kolei będzie możliwe tylko wtedy, gdy wzrośnie liczba innych wymian lub spadnie liczba zamówień w finta_sklep (ostatnio liczba zamówień była stosunkowo dość duża).
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Nowa wersja serwisu - uruchomienie

Postprzez Niben » 21 gru 2014, o 13:50

No w końcu! Teraz to jest klasa! :) Przede wszystkim ogromny plus za uporządkowanie kwestii punktowej, teraz jest jasna! Brawo :) Ostatnia zmiana na Fincie w ogóle nie przypadła mi do gustu (i ta koszmarna punktowa waluta, która ciągle ulegała zmianie) i miałam wrażenie, że portal po tym zwolnił tempo. No a teraz to odżyje :) Wiadomo, do wszystkich zmian trzeba się przyzwyczaić, ale wydaje mi się, że nowe oblicze Finty jest bardzo proste i przejrzyste :)
Niben
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 18:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 175 gości

cron