Pakowanie książek

Wszystko, co nie mieści się w definicji pozostałych działów na forum

Pakowanie książek

Postprzez finta_sklep » 4 lut 2013, o 11:57

W związku z niewielkim doświadczenia w branży "wysyłkowej" zwracam się z prośbą o pomoc do starych wyjadaczy.

Jak książki znoszą transport w kopertach bąbelkowych? Czy taka koperta jest wystarczającym zabezpieczeniem dla książki?

Czy można wysłać poleconym przedmiot zapakowany w tekturę? Są takie specjalne "owijki" tekturowe (multimail), które dokładniej zabezpieczają książkę. Pytanie tylko, czy nie zostanie to już zakwalifikowane jako paczka.
finta_sklep
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 13:18

Re: Pakowanie książek

Postprzez delvet » 4 lut 2013, o 12:22

Koperty bąbelkowe są wystarczającym zabezpieczeniem książki. Dodatkowo są zabezpieczeniem przed wilgocią.
Przedmioty zapakowane w tekturę jeżeli spełniają warunki (rozmiar przesyłki i jej ciężar) mogą być wysłana jako list polecony. Niestety pracownicy PP starają się klientowi wmówić, że przesyłka powinna być zakwalifikowana jako paczka.
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Pakowanie książek

Postprzez nelly070707 » 5 lut 2013, o 08:07

koperta zabezpiecza pod warunkiem, że jest bardzo dobrze dopasowana do książki, jeśli jest w niej luźna niestety może się zdarzyć, że narożnikami rozerwie folię i papier. Ja wszystkie książki ciasno owijam w folię bąbelkową a potem w szary papier. Do tej pory jeszcze nie dostałam reklamacji w kwestii uszkodzenia.
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Pakowanie książek

Postprzez mandragora01 » 20 lut 2013, o 13:23

Ja dla pewności zawsze pakuję jeszcze w jakiś woreczek , zanim włożę książkę w kopertę , nawet bąbelkową , z doświadczenia wiem , że czasem sama koperta to za mało ;)
mandragora01
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:31

Re: Pakowanie książek

Postprzez CzarnyKruk » 1 mar 2013, o 19:08

nelly070707 napisał(a):koperta zabezpiecza pod warunkiem, że jest bardzo dobrze dopasowana do książki


Tak jest. Obalmy mit koperty bąbelkowej. Nie taki anioł święty, na jakiego wygląda. Dla laików - kobieta w przydużych pończochach wygląda szpetnie ;) mimo swojej wrodzonej urody. Jakoś nikt dotąd nie wspomniał o tym szczególiku.
CzarnyKruk
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 17:23

Re: Pakowanie książek

Postprzez wazas » 1 mar 2013, o 19:44

Dla laików - kobieta w przydużych pończochach wygląda szpetnie ;) mimo swojej wrodzonej urody.

Bardzo mi się podoba Twoje porównanie :)
wazas
 
Posty: 177
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 20:28


Powrót do Dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron