Przesyłanie książek

Pytania i odpowiedzi dotyczące funkcjonalności serwisu

Przesyłanie książek

Postprzez monotema » 17 sie 2011, o 08:39

Z jakiej opcji najczęściej korzystacie - list polecony? Idzie długo, ale za to list zwykły priorytet dochodzi piorunem!
monotema
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 sie 2011, o 08:30

Re: Przesyłanie książek

Postprzez Jezebel » 17 sie 2011, o 08:47

ale za to jeśli zwykła przesyłka priorytetowa się zawieruszy, ślad po niej ginie, a drogę listu poleconego można dokładnie prześledzić.
Jezebel
 
Posty: 72
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 09:38

Re: Przesyłanie książek

Postprzez monotema » 17 sie 2011, o 08:56

To prawda, dlatego do tej pory zawsze słałam poleconym, ale polecony, to tyle co nowa książka w Matrasie :-(
monotema
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 sie 2011, o 08:30

Re: Przesyłanie książek

Postprzez enga » 17 sie 2011, o 09:31

Zawsze polecony. Już mi dosyć listów zwykłych i zwykłych priorytetowych poginęło, nie zamierzam ryzykować. Jeżeli PP kiedyś zacznie funkcjonować jak normalna firma, to może, ale jeszcze dłuuuugo nie.

I nie pobieram od użytkowników mających zaznaczony tylko list zwykły, no chyba, że po otrzymaniu wiadomości zgadzają się wysłać poleconym. Nie zamierzam wydawać punktów, a potem gryźć palców zastanawiając się "przyjdzie - nie przyjdzie - przyjdzie" :twisted:
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Przesyłanie książek

Postprzez Draakhan » 17 sie 2011, o 18:31

Samemu wysyłam poleconym, co by mieć pewność, że w razie zaginięcia jakieś odszkodowanie dostanę. Natomiast jeśli chodzi o pobieranie, to pobieram niezależnie od tego, jakie formy przesyłki są udostępnione. Wychodzę z założenia, że to ryzyko wysyłającego, jeśli wysyła listem zwykłym, który nie dojdzie.

Właśnie, takie pytanie do Admina. Załóżmy teoretyczną sytuację. Osoba A pobrała książkę od B i zostały jej pobrane punkty z konta. Osoba B wysłała książkę listem zwykłym. Przesyłka zaginęła. Osoba B nie ma żadnego potwierdzenia, że książkę wysłała. Osoba A twierdzi, że książki nie dostała i z oczywistych powodów osoba B nie może osobie A udowodnić, że przesyłkę dostała. Jak zostanie taka sprawa rozstrzygnięta pod względem punktowym w przypadku prośby którejś ze stron o interwencję administracji?
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Przesyłanie książek

Postprzez admin » 17 sie 2011, o 19:54

Draakhan napisał(a):Właśnie, takie pytanie do Admina. Załóżmy teoretyczną sytuację. Osoba A pobrała książkę od B i zostały jej pobrane punkty z konta. Osoba B wysłała książkę listem zwykłym. Przesyłka zaginęła. Osoba B nie ma żadnego potwierdzenia, że książkę wysłała. Osoba A twierdzi, że książki nie dostała i z oczywistych powodów osoba B nie może osobie A udowodnić, że przesyłkę dostała. Jak zostanie taka sprawa rozstrzygnięta pod względem punktowym w przypadku prośby którejś ze stron o interwencję administracji?

W takim przypadku spór zostałby rozstrzygnięty na korzyść zamawiającego i punkty zostałyby zwrócone zamawiającemu. Decyzja mogłaby być trudniejsza jeśli zamawiający miałby już w swojej historii taki incydent z kimś innym.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Przesyłanie książek

Postprzez enga » 17 sie 2011, o 22:26

Co niestety może się przytrafić. W konkurencyjnym portalu wystawiło mnie już chyba ze 20 osób w trakcie tych lat użytkowania :(
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Przesyłanie książek

Postprzez nutkab » 18 sie 2011, o 08:12

Ja wychodzę z takiego założenia: jeśli użytkownik ma do wyboru przesyłkę zwykłą i poleconą a ja wybieram zwykłą, to odpowiedzialność jest po mojej stronie, natomiast jeśli użytkownik chce wysyłać tylko zwykłym, to bierze odpowiedzialność na siebie.

W praktyce, jeśli mam wybór, to wolę polecone. Na czasie mi nie zależy ale na książkach tak :).
nutkab
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 07:40

Re: Przesyłanie książek

Postprzez Mruk » 17 sty 2013, o 09:25

Zawsze wysyłam poleconym bo :
1.Mam dowód wysłania w razie problemów.
2.Przesyłka zawsze na miejsce dociera.
Mruk
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 lip 2012, o 09:27

Re: Przesyłanie książek

Postprzez anika13 » 17 sty 2013, o 10:08

Mruk napisał(a):Zawsze wysyłam poleconym bo :
1.Mam dowód wysłania w razie problemów.
2.Przesyłka zawsze na miejsce dociera.

Polecony też nie zawsze dociera...Ale jest dowód nadania i można składać reklamacje...:)
anika13
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 12:02

Następna strona

Powrót do Pomoc

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron