noworoczne podwyżki

Wszystko, co nie mieści się w definicji pozostałych działów na forum

noworoczne podwyżki

Postprzez hiacynt » 7 sty 2013, o 15:03

Zauważyłam, że masowo podwyższacie punktową wartość przedmiotów i w związku z tym mam propozycję - nie podnoście wartości rzeczy, które już są u kogoś w schowku :idea: Milej jest dostać powiadomienie o obniżeniu punktów 8-)
Powodzenia w wymianach w 2013 roku :!:
hiacynt
hiacynt
 
Posty: 175
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 17:56

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez Ananka » 8 sty 2013, o 14:41

A niby dlaczego mieliby nie podwyższać, jak wysyłki często zdrożały?
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez Oliwier » 8 sty 2013, o 18:16

A niby dlaczego mieliby nie podwyższać

To chyba prościej byłoby podnieść nieco kurs "finciaka". A dzisiaj za punkt żądają 0,60 zł. I podnoszą do 500 punktów cenę książki, którą na allegro można dostać za 10 złotych.
Błędne koło. :evil:
Oliwier
 
Posty: 30
Dołączył(a): 5 sty 2012, o 17:04

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez nelly070707 » 8 sty 2013, o 18:57

Błędne :( i apeluję, żeby Admin coś zrobił z giełdą bo na fincie łatwiej "sprzedać" książki niż na allegro :( (zazwyczaj po przeczytaniu książki zaglądam na allegro sprawdzić jaka jest chodliwość danego egzemplarza i najczęściej jest tak, że jest dużo pozycji tej samej książki w różnych cenach i niewielkim zainteresowaniem, nawet bardzo małą ilością wejść. Wniosek z tego, ze nie opłaca się wystawiać na allegro płacić za to i nie sprzedać tylko wystawić na fincie a potem sprzedać punkty. Zysk murowany :roll: ) Wydawało mi się, że FINTA to portal wymienny traktowany jako HOBBY a nie handlowy. Nie mówię sprzedaży punktów NIE, ale z myślą o sprzedaż jakiś nadwyżek, bo są osoby, które więcej pobierają niż oddają, i mają niedosyt punktowy, bo nie lubią rozstawać się ze swoimi książkami, dlatego kupno punktów jest jak najbardziej dla nich, ale oddawanie przedmiotów w celu pozyskania punktów do odsprzedaży??? Niestety stało się to w ostatnim czasie nagminne. Nie wiem czy taka miała być idea tego portalu. Pewnie, że osobiście korzysta(ła)m ze sprzedaży punktów i pobierania pozycji promocyjnych bo portal daje takie możliwości ale co z tego, że nachapię się tych punktów. Sprzedać za bezcen?? nie bardzo się opłaca a często wśród wielu pozycji we wszystkich kategoriach nie zawsze jest coś dla mnie. Może jednak skończyć z promocjami?? Ot takie tam przemyślenia.
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez Oliwier » 8 sty 2013, o 19:14

Może jednak skończyć z promocjami?? Ot takie tam przemyślenia.

Przemyślenia właśnie. :lol:
Promocje w ostatnim czasie jakby też się nieco zdewaluowały. Niewiele jest już książek (bo tylko książki mnie na Fincie interesują), które mógłbym pobrać w promocji. Nawet jeśli ktoś wycenił książkę na 300 pkt, to przed upływem 180-ciu dni podnosi często cenę. A wtedy już książki promocja nie obejmie. :(
Tak samo jest z nowymi użytkownikami; zarejestruje się, wystawi kilka pozycji. A potem szybko anuluje transakcje bez słowa wyjaśnienia. Bo stwierdza że mu się nie opłaca.
Sama idea promocji jest dobra. Tylko podejście niektórych użytkowników dziwne. Jeśli nie oddał przez pół roku książki za 300 punktów, to ktoś pobierze ją po tym czasie za większą ilość???
Nie rozumiem tego.
A z giełdą trzeba coś zrobić, bo niedługo będziemy w sytuacji użytkowników podaja. Na koncie mnóstwo punktów i żadnej możliwości pobrania czegoś interesującego.
Oliwier
 
Posty: 30
Dołączył(a): 5 sty 2012, o 17:04

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez Ananka » 8 sty 2013, o 19:48

Tak.
Dziwne, Oli, sytuacje opisujesz i też ich nie ogarniam poza jedną przyczyną: po prostu ludzką normalną "główną z grzechów" chciwością. I OK.

A nawet jak jest coś interesującego to np. nie zamierzam wydawać trzycyfrowej liczby punktów na coś, co w sklepie za 2,9 zł na półce stoi...

Musiałby być większy popyt na giełdzie, czyli znacznie więcej użytkowników FINTY, żeby wykupili te tanie punkty i dodali wiele nowych ciekawych przedmiotów. Nie wiem na ile Polaków można liczyć i czy jest im czym zachęcić.

Nelly ma rację- jak promowałam na LC Fintę, to kobiety stamtąd częściej się z mężem rozstają niż z książką... Nie chcą oddać. Czczą nabożnie. Hm. A inni się wściekają, żeby im tego serwisu nie wciskać, i nie podają przyczyn niechęci.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez delvet » 8 sty 2013, o 20:01

Ananka napisał(a):A niby dlaczego mieliby nie podwyższać, jak wysyłki często zdrożały?


Albo ja taka ciemna, albo coś nie tak !!! Nie rozumiem tego postu !!!
Chyba część tego postu powinnien brzmieć: "... przesyłki bardzo zdrożały"
Ostatnio edytowano 8 sty 2013, o 20:25 przez delvet, łącznie edytowano 1 raz
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez delvet » 8 sty 2013, o 20:08

Ananka napisał(a):Musiałby być większy popyt na giełdzie, czyli znacznie więcej użytkowników FINTY, żeby wykupili te tanie punkty i dodali wiele nowych ciekawych przedmiotów. Nie wiem na ile Polaków można liczyć i czy jest im czym zachęcić.


Koniecznie trzeba zwiększyć popyt na giełdzie, zwłaszcza, że są osoby oferujące prawie 20 000 punktów,
za ponad 2000 zł. :lol: :lol:
Ostatnio edytowano 8 sty 2013, o 21:06 przez delvet, łącznie edytowano 1 raz
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez Ananka » 8 sty 2013, o 20:20

Faktycznie. Dziękuję za zwrócenie uwagi. podniosę cenę, bo niby dlaczego mam sprzedawać coś o 20% taniej niż kupiłam. Słusznie. Finta to nie akcja charytatywna. Dziękuję delvet za uświadomienie.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: noworoczne podwyżki

Postprzez admin » 8 sty 2013, o 22:08

Witam wszystkich forumowiczów - zarówno tych piszących, jak i tych, którzy tylko czytają, ale również zastanawiają się nad kondycją Finty. Chciałbym podzielić się tutaj również swoimi przemyśleniami i planami na przyszłość.

1. Giełda

Dla niektórych użytkowników uosobienie zła, początek wszelkich kłopotów Finty, równia pochyła, etc. Według tych użytkowników giełda jest zła ponieważ przez nią spada wartość punktów. Zamknijmy giełdę to pozbędziemy się kłopotów, sugerują. Niestety osobiście się z nimi nie zgadzam. Giełda jest jak termometr, którego rozbicie nie spowoduje, że gorączka zniknie. Jeśli nie będzie giełdy, to nie będzie również kursu wymiany "finciaka" do PLN. Jeśli nie będzie kursu wymiany, to nie będzie on spadał, no bo jak spadać może coś, czego nie ma? - zapytają przeciwnicy giełdy. Wartość "finciaka" będzie jednak spadać, tyle, że ten proces nie będzie widoczny w postaci kursu wymiany. Pojawi się "drugi obieg" punktów w postaci nieoficjalnych ofert sprzedaży, wymiana barterowa przedmiotów itd.

2. Rabaty

Rabaty mają dwa oblicza: dobre i złe. Dobre jest takie, że działają stymulująco na rynek (szczególnie w przypadku nowych użytkowników). Złe oblicze to negatywny wpływ na konkurencyjność. Wszystkie przedmioty nie objęte rabatem automatycznie gorzej się "sprzedają". Dodatkowo niestety rabaty w dłuższej perspektywie stanowią źródło nadużyć. Z wiadomych powodów nie będę tutaj przytaczał przykładów na to, jak można "przekręcić" system i "zarobić" na rabatach. Istnieje tutaj duża analogia do wszelkiego rodzaju dotacji w "realnym" świecie. Wszyscy pewnie słyszeli o wyłudzeniach związanych ze zwrotem podatku VAT. Na Fincie analogiczne wyłudzenia również mają miejsce.

3. Plany na przyszłość

Strategicznym celem Finty na najbliższą przyszłość jest zwiększenie konkurencyjności rynku wymiany poprzez:

  • zwiększenie całkowitej liczby użytkowników Finty
  • zwiększenie udziału aktywnych użytkowników Finty
  • zwiększenie liczby przedmiotów wystawianych do wymiany
  • stabilizacja "cen" przedmiotów

Chcielibyśmy to osiągnąć poprzez:

  • kampanię reklamową (na początku google adwords)
  • rozwój funkcjonalności serwisu, wprowadzanie udogodnień
  • wprowadzenie bogatej oferty nowych książek dostępnych do pobrania za punkty w "sklepie" Finty (projekt eksperymentalny)

Już niedługo pojawi się nowa wersja graficzna portalu wraz z nowymi funkcjonalnościami. Następnie ruszy kampania reklamowa i "sklep" Finty. W międzyczasie zmienimy również formułę rabatów więc korzystajcie póki można z rabatów na starych zasadach. I nie sprzedawajcie tanio swoich punktów ponieważ już niedługo mogą one być warte znacznie więcej :)
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Następna strona

Powrót do Dowolne tematy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron