Co czytacie?

Podziel się swoją opinią na temat książek.

Re: Co czytacie?

Postprzez mandragora01 » 15 gru 2012, o 20:49

Wczoraj zaczęłam i wczoraj skończyłam
Stuart Howarth " Tatusiu proszę nie "


"Mały Stuart pragnął tylko, by go kochano . Wmawiano mu jednak , że jest zbyt niegrzeczny , aby zasłużyć na ojcowską miłość .

"Tatusiu proszę nie" to historia słodkiego chłopczyka , który dorastał pod opieką nieobliczalnego mężczyzny . Był bity , zastraszany , dręczony psychicznie i wykorzystywany seksualnie . Jak się potem okazało David , ojczym Stuarta , molestował również siostry chłopca , za co został na jakiś czas osadzony w areszcie . Nikt jednak nie znał tragicznej prawdy o dzieciństwie Stuarta .

Po ponad 30 latach emocjonalnej i psychicznej traumy oraz po śmierci siostry w Stuarcie coś pękło . Postanowił spotkać się z Davidem , by zrozumieć jego bestialstwo . Sprawa wymknęła się jednak spod kontroli ... "

Tej książki nie da się komentować , ją trzeba przeczytać - to przerażająca historia niewinnych dzieci i całej rodziny

Cytat z książki :

[... Czasami tata posyłał mnie do łóżka , kiedy tylko wróciłem do domu . Potem przychodził , żeby znęcać się nade mną z dala od dziewczynek . Następnie kładł się obok mnie i kazał mi zaspokajać się dłońmi . Nie lubiłem tego , ale to przynajmniej mnie nie bolało . Poza tym wiedziałem , że po tym tata będzie ze mnie zadowolony . Zrobiłbym wszystko , żeby przestał mnie bić ...]
mandragora01
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:31

Re: Co czytacie?

Postprzez Ananka » 15 gru 2012, o 21:32

I dlatego nienawidzę mężczyzn. ;p

Ja czytam Biała Masajkę i 50 twarzy Graya. jednocześnie. jestem na ok. 210 stronach. Tu i tu baba poleciała na wygląd faceta, W OGÓLE NIE POMYŚLAŁA CO ROBI, i całkowicie straciła dla niego zdrowy rozsądek. Tyle że w Białej Masajce jest bród, smród i ubóstwo a w Grayu osobiste samoloty, luksusowe przepastne apartamenty i piękne szybkie auta. Ale i tak chodzi o jedno xD
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Co czytacie?

Postprzez Inis » 16 gru 2012, o 16:01

"Błękitny Manuskrypt" Sabiha Al Khemir
Inis
 
Posty: 109
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 09:27

Re: Co czytacie?

Postprzez boopoland » 20 gru 2012, o 21:33

Skończyłam dzisiaj "Kometę nad Doliną Muminków" - miałam przy niej tak przyspieszone bicie serca, że ho-ho.
Zdecydowanie nie jest to dobra lektura na "tuż przed końcem świata".
A niby 'tylko' Muminki...
:>
Klikamy, pomagamy - Humanitarni
boopoland
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co czytacie?

Postprzez Ananka » 20 gru 2012, o 21:56

Skończyłam Masajke i Greya i jestem wkurzona, bo nie wiem co dalej i mi się urwało w niedopowiedzeniu! xD
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Co czytacie?

Postprzez mandragora01 » 22 gru 2012, o 21:15

Ananka napisał(a):I dlatego nienawidzę mężczyzn. ;p

Ja czytam Biała Masajkę i 50 twarzy Graya. jednocześnie. jestem na ok. 210 stronach. Tu i tu baba poleciała na wygląd faceta, W OGÓLE NIE POMYŚLAŁA CO ROBI, i całkowicie straciła dla niego zdrowy rozsądek. Tyle że w Białej Masajce jest bród, smród i ubóstwo a w Grayu osobiste samoloty, luksusowe przepastne apartamenty i piękne szybkie auta. Ale i tak chodzi o jedno xD


Ananka gdybyś chciała się pozbyć Graya to jestem zainteresowana :oops: :P
mandragora01
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:31

Re: Co czytacie?

Postprzez cherry » 19 sty 2013, o 11:27

Pochwalę się i ja.

Harlan Coben 'jedyna szansa'
Bo do mnie anioły wchodzą bez pukania i kawę mi słodzą uśmiechem...
cherry
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 08:50

Re: Co czytacie?

Postprzez misha » 19 lut 2013, o 20:36

Ananka napisał(a):I dlatego nienawidzę mężczyzn. ;p

Ja czytam Biała Masajkę i 50 twarzy Graya. jednocześnie. jestem na ok. 210 stronach. Tu i tu baba poleciała na wygląd faceta, W OGÓLE NIE POMYŚLAŁA CO ROBI, i całkowicie straciła dla niego zdrowy rozsądek. Tyle że w Białej Masajce jest bród, smród i ubóstwo a w Grayu osobiste samoloty, luksusowe przepastne apartamenty i piękne szybkie auta. Ale i tak chodzi o jedno xD


E tam, nie wszyscy mężczyźni są źli. ;)

A w temacie:
"Okiem psa" John Fisher to moja obecna lektura. :)
misha
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 19:51

Re: Co czytacie?

Postprzez mandragora01 » 20 lut 2013, o 12:26

Ja skończyłam Egzorcystę Williama Petera Blatty , teraz mam w planie Dzieciństwo w haremie Fatimy Mernissi , ale najpierw muszę dokończyć " W komnatach Wolf Hall " oraz Starą baśń , z reguły czytam książki bez robienia sobie przerw , ale bywają takie , że mniej więcej w połowie muszę odpocząć od tematu :roll:
mandragora01
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:31

Re: Co czytacie?

Postprzez karinka567 » 21 paź 2015, o 11:32

Witajcie
a ja obecnie czytam Jorge Bucay'a . W tym momencie "Listy do Kaludii" . Powieść i poradnik w jednym :) Bardzo podobała mi się też jego książka, pt. "Pozwól, ze Ci opowiem... bajki które nauczyły mnie jak żyć".
http://ksiazkizmieniajacezycie.pl/?live ... &id_shop=1 - te jego pozycje bardzo polecam!!!
karinka567
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 paź 2015, o 11:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o książkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron