Sposób pakowania książek

Podziel się swoją opinią na temat książek.

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez Ananka » 10 gru 2012, o 20:50

Stosuj maleńka i zbieraj kasiorre na książki, a nie cud-miód opakowania. :)

Aż sobie u Ciebie zamówiłam teraz cosia, tak mi jakoś w oko wpadłaś ;) I możesz mi wysłać w liście, normalnie. Ale miałaś do wyboru tylko opcję "paczka", a przecież normalne książki to chyba taniej ci w liście pójdą. i TAK - możesz mi dać najbrzydszą kopertę czy papier szary, byle doszło :D
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez mandragora01 » 11 gru 2012, o 11:42

Ananka napisał(a):Stosuj maleńka i zbieraj kasiorre na książki, a nie cud-miód opakowania. :)

Aż sobie u Ciebie zamówiłam teraz cosia, tak mi jakoś w oko wpadłaś ;) I możesz mi wysłać w liście, normalnie. Ale miałaś do wyboru tylko opcję "paczka", a przecież normalne książki to chyba taniej ci w liście pójdą. i TAK - możesz mi dać najbrzydszą kopertę czy papier szary, byle doszło :D



To masz w świątecznym :mrgreen:
mandragora01
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:31

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez nelly070707 » 11 gru 2012, o 18:40

Przy okazji tematu pakowania jest jeszcze temat wagi i gabarytu B na poczcie. Odwieczny problem wrrr choć mój się już skończył jak kilka razy musiałam interweniować, że moja przesyłka mieści się w gabarytach A. jeśli książka ma blisko 2 cm grubości to nie pakuję jej w bąbelki bo będzie za gruba :lol: wtedy w gazetę albo folię a na wierzch szary papier. Oczywiście jeśli jest grubsza bo już nie ma żadnego znaczenia bo i tak nie zmieści się w euroszparę. Ale panie w okienku na poczcie najczęściej oceniają grubość na tak zwane oko :twisted: i wychodzi im, ze mamy więcej do zapłaty :evil: Ja to nawet zamówiłam sobie taka szparę :lol: :lol: :lol: i każda przesyłka jest przeze mnie najpierw zważona a potem przepuszczona przez nią. A jak ktoś nie ma to zawsze może sprawdzić tyo na swojej skrzynce ;) głupi milimetr a przepłacamy. Przy jednej przesyłce to nie ma znaczenia ale jeśli wysłało się tego ok. 500 sztuk to już się robi suma :o To samo tyczy się źle dobranych kopert. Do euroszpary wchodzi koperta C4 ale B4 już nie, a często tak są zapakowane przesyłki za duża koperta a zawartość w niej lata. Wymądrzam się trochę z rozmiarami ale miałam sklep papierniczy ;)
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez Ananka » 11 gru 2012, o 19:04

Ja to nawet zamówiłam sobie taka szparę :lol: :lol: :lol:
UWIELBIAM CIĘ! :D :D :D :D
głupi milimetr a przepłacamy.
No jakaś granica musi być. Aczkolwiek nadmienię, iż "Wszystkie przesyłki przyjmuje się z tolerancją do 2 mm. " Tak że dopiero 3 mm robi różnicę. :)
Gabaryt B to często TYLKO kilkadziesiąt gr różnicy, a bąbelki są ważne... tak ze tu nie przesadzam, tym bardziej że mało która przesyłka mi pójdzie w gabarycie A. Te cienkie książki są tanie i wysyłka kosztuje tyle co one same. A bez bąbelków boję się, że będą pretensje, ze się poniszczyło.
Cenowo to znacznie gorzej jest z wagą, bo są ogromne przeskoki w przypadku grubych ksiażek. Ale nie posiadam wagi dokładnej do 2 kg, żeby sprawdzać każde 50 g różnicy... Trudno.

Podsumowując: Cena na ogół bardzo zależy od wagi. Od gabarytów wcale nie tak bardzo, więc ja sobie głowy nie zawracam ścieśnianiem na siłę. Taką tabelunię zrobiłam.
Załączniki
55.jpg
55.jpg (50.55 KiB) Przeglądane 10934 razy
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez nelly070707 » 11 gru 2012, o 22:36

no ładna tabelunia :o ;) do ważenia używam wagi kuchennej tej elektronicznej, już od 35 zł można kupić, czasami w kuchni też się przydaje :lol: :lol: :P Przekłamań nie ma na poczcie wychodzi tak samo. Prawdę mówiąc na wagę nie bardzo masz wpływ a przy pakowaniau jak najbardziej. Niby niedużo te 20, 40 czy 50 gr ale dlaczego mam być oszukiwana bo pani ma złe oko. A taka euroszparkę to nawet można sobie z kartonu wycięć na 2 cm, żeby nie było juz nie dodawać ty 0,2.
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez misha » 13 gru 2012, o 12:32

a bąbelki są ważne... tak ze tu nie przesadzam, tym bardziej że mało która przesyłka mi pójdzie w gabarycie A. Te cienkie książki są tanie i wysyłka kosztuje tyle co one same. A bez bąbelków boję się, że będą pretensje, ze się poniszczyło.


Wysyłam i otrzymuję naprawdę dużo książek i nie było żadnych problemów - a jeśli już, były to pozaginane rogi przez... stosowanie kopert bąbelkowych właśnie. Jeśli weźmiesz za dużą - książka ma za dużo luzu i się poniszczy. Jeśli weźmiesz kopertę na styk - najczęściej musisz tą książkę tam wepchnąć i też rogi są narażone.

Osobiście będę się trzymać opcji z szarym papierem. Teraz sprzedaję też książki na allegro i nie skarży się nikt, kto dostał taką przesyłkę. Poza tym, wychodzi znacznie taniej, co przy takiej ilości ksiązek, jaką ja wysyłam, nie jest bez znaczenia.
misha
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 19:51

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez Ananka » 13 gru 2012, o 13:00

to wkładasz książkę TYLKO w szary papier? I żadnych tektur usztywniających naokoło, bąbelków wypełniających, gazet i foliówek owijanych wokół? przez bąbelki to się nie zamoczy... Nie nasiąknie deszczem... Bąbelki są super xD
jak wysyłam używaną i zniszczoną, to mi wszystko jedno. Ale jak szły nówki z wydawnictw, to pakowałam pancernie i drogo.

Moja tabelunia milunia zaraz będzie nieaktualna bo POCZTA ZMIENIA CENNIK.
Od stycznia najtańszy list będzie kosztował 1,6 zł a nie 1,55 zł.
Zmienią się też kategorie wagowe i pozostaną wyłącznie trzy: do 350 g, do 1 kg, do 2 kg
. Nie ma zmiłuj.
Zmienią się ceny i zasady. będe więc płacić 2x tyle jak ksiazka ma 400 gramów... Koniec z bąbelkami! xD
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez misha » 16 gru 2012, o 17:40

Stosuję warstwę gazety i warstwę szarego papieru i jest ok. ;)
Prawdę mówiąc, sama się denerwuję, jak ktoś zapakuje mi książkę w dziesięć warstw wszystkiego i rozpakowuję ją godzinę, bo jednak bez przesady. ;)

Raz zdarzyło się, że dostałam od kogoś książkę zapakowaną tylko w szary papier i to dość luźno (ja zawsze owijam bardzo ciasno) i widocznie na poczcie opakowanie pękło, bo dostałam ją w zaklejonym woreczku. Pełna kultura. :D
misha
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 19:51

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez gajga » 17 gru 2012, o 21:39

Wtrącę swoje trzy grosze, chociaż nie lubię pisać i zaapeluję: patrzcie na adresy! Jeśli wysyłacie książki na wieś, to musicie zdawać sobie sprawę, że przesyłki nieraz po kilka godzin leżą i mokną w skrzynkach na ulicy (często daleko od domu). Tęsknią wtedy za folią. Nie muszą to być bąbelki, byle książka, bidulka nie zmokła. Już kilka razy wyjmowałam przesyłkę jak w pralki bez wirowania :)
gajga
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 17:08

Re: Sposób pakowania książek

Postprzez Ananka » 18 gru 2012, o 00:31

Ojej, naprawdę??? Szczerze mówiąc ja dostałam od mandragory dzisiaj PIERWSZY raz całe papierowe opakowanie poszarpane, wyglądało koszmarnie, całe w strzępach.. Na szczęście zawartość była w zielonkawej sklepowej takiej foliówce i to ją uratowało! I dałam piątkę :) Tak, gajga ma rację totalną! WKŁADAJCIE KSIĄŻKI W FOLIÓWKI. To nic nie waży, grosze kosztuje lub nic, a naprawdę idealnie chroni przed mokra katastrofą.
Foliówki kiedyś dawali w sklepach przy zakupach za darmo, teraz są po 8 czy 5 groszy. Mozna też kupować takie foliówki do segregatora, że 100 sztuk 10 zł czy jakoś tak. Ja drogie książki w takie właśnie segregatorowe foliówki pakuję i obklejam. Bardzo Wam polecam tak robić!***
***Tłumaczenie dla osób, które są jeszcze młode, nieświadczone w nadawaniu pakunków pocztą albo po prostu nie wpadły na te pomysły. Bez urazy. Po prostu uczmy się do siebie nawzajem najlepszych i optymalnych rozwiązań.

Bezwzględnie ofoliowujmy.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje o książkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron