Co czytacie?

Podziel się swoją opinią na temat książek.

Co czytacie?

Postprzez manfred » 23 sie 2012, o 08:39

Ja właśnie zaczęłam "Katedrę w Barcelonie":)
jestem natomiast świeżo po lekturze "Dziewiętnastu minut" Jodi Picoult- jestem zachwycona:)
manfred
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 kwi 2012, o 18:54

Re: Co czytacie?

Postprzez misha » 23 sie 2012, o 16:42

Ja aktualnie czytam "Skrzydła nad Delft" Aubrey Flegg i jak na razie jest niezła. :)
misha
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 19:51

Re: Co czytacie?

Postprzez boopoland » 3 wrz 2012, o 16:16

Zbliżam się ku końcowi "Przywróconej" Amandy Hocking i ze smutkiem stwierdzam, że po pierwszym świetnym tomie, kolejne coraz bardziej idą w dół z poziomem. Szkoda.
A po tej książce - "W kanałach Lwowa".
:)
Klikamy, pomagamy - Humanitarni
boopoland
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co czytacie?

Postprzez nelly070707 » 3 wrz 2012, o 21:19

Zabić Rasputina -trochę historii
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Co czytacie?

Postprzez Niben » 16 paź 2012, o 15:51

Właśnie zaczęłam czytać "Apokalipse" Koontza. Przyznam się, że to moje pierwsze spotkanie z tym autorem... Czytacie coś tego autora? Jakie byście jego tytuły polecili?
Niben
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 maja 2012, o 18:39

Re: Co czytacie?

Postprzez anika13 » 16 paź 2012, o 17:27

Polecam Fałszywą pamięć,czytałam bardzo dawno,ale do dziś pamiętam wrażenie lęku,który mi towarzyszył.Niesamowita historia o potędze i niezbadanych zakamarkach ludzkiego umysłu.W dodatku bardzo sugestywna...
anika13
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 12:02

Re: Co czytacie?

Postprzez mandragora01 » 11 gru 2012, o 11:55

Ja obecnie czytam " W komnatach Wolf Hall " autor Hilary Mantel - polecam tę książkę :)

"Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król umrze, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VIII pragnie unieważnienia dwudziestoletniego małżeństwa z Katarzyną Aragońską. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje zniszczenie – pierwszą ofiarą pada jego dotychczasowy najbliższy doradca, błyskotliwy kardynał Wolsey, co powoduje wieloletnią walkę pomiędzy Kościołem a Koroną. Wówczas na scenie pojawia się Thomas Cromwell, osobowość sama w sobie, idealista i oportunista, znawca ludzkich dusz i charakterów, a także demon energii... Z pietyzmem stworzone portrety historycznych postaci, doskonały styl i trzymająca w napięciu fabuła – to dzięki nim Mantel pokochali czytelnicy i krytycy na całym świecie. Autorce udało się odtworzyć na kartach książki okres historyczny, w którym polityka i życie osobiste dzielił tylko włos; kiedy sukces oznaczał nieograniczoną władzę, zaś niewielkie potknięcie mogło skończyć się śmiercią."
mandragora01
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 gru 2012, o 19:31

Re: Co czytacie?

Postprzez anika13 » 11 gru 2012, o 12:49

mandragora01 napisał(a):Ja obecnie czytam " W komnatach Wolf Hall " autor Hilary Mantel - polecam tę książkę :)

"Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król umrze, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VIII pragnie unieważnienia dwudziestoletniego małżeństwa z Katarzyną Aragońską. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje zniszczenie – pierwszą ofiarą pada jego dotychczasowy najbliższy doradca, błyskotliwy kardynał Wolsey, co powoduje wieloletnią walkę pomiędzy Kościołem a Koroną. Wówczas na scenie pojawia się Thomas Cromwell, osobowość sama w sobie, idealista i oportunista, znawca ludzkich dusz i charakterów, a także demon energii... Z pietyzmem stworzone portrety historycznych postaci, doskonały styl i trzymająca w napięciu fabuła – to dzięki nim Mantel pokochali czytelnicy i krytycy na całym świecie. Autorce udało się odtworzyć na kartach książki okres historyczny, w którym polityka i życie osobiste dzielił tylko włos; kiedy sukces oznaczał nieograniczoną władzę, zaś niewielkie potknięcie mogło skończyć się śmiercią."


O,to coś co lubię najbardziej... :)
anika13
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 12:02

Re: Co czytacie?

Postprzez boopoland » 11 gru 2012, o 19:14

Udało mi się - w końcu! - dorwac w bibliotece "Krzyk ciszy" Elizabeth Flock, zaczynam czytac.
Klikamy, pomagamy - Humanitarni
boopoland
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Co czytacie?

Postprzez saintu » 13 gru 2012, o 11:11

skończyłam bezsenność w tokio pana bruczkowskiego i jestem w środku roku potopu pani atwood. obie super :)
saintu
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 paź 2011, o 19:32

Następna strona

Powrót do Dyskusje o książkach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron