Kolejność promowanych wpisów

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Kolejność promowanych wpisów

Postprzez Draakhan » 28 sie 2011, o 09:12

Wczoraj wyróżniłem sobie 3 swoje przedmioty. W momencie, w którym je wyróżniałem były wyróżnione 2 inne i tak jak się spodziewałem, moje pozycje ustawiły się w kolejce za tymi wcześniej wyróżnionymi. Natomiast dzisiaj wchodzę na serwis i niespodzianka, na pierwszym miejscu pojawiła się pozycja, która nie była do dzisiaj wyróżniona. Trochę mnie to zaskoczyło. Poprzeglądałem sobie szczegóły promowanych książek i wyszło mi, że książki są ustawiane w kolejności daty wystawienia - im dłużej pozycja jest w serwisie, tym dalej jest na liście. Moim zdaniem dużo sprawiedliwszym sortowaniem dla wyróżnionych książek byłoby sortowanie po dacie wyróżnienia przedmiotu w kolejności takiej, że wcześniej wyróżnione wpisy są pierwsze, a te które zostały później wyróżnione są na dalszych miejscach i czekają na swoją kolej do pierwszej pozycji, aż wcześniej wyróżnionym przedmiotom skończy się czas ich wyróżnienia.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez admin » 28 sie 2011, o 20:37

Słuszna uwaga. Zmienimy to już wkrótce.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez enga » 5 wrz 2011, o 18:21

Mam mały problem... Aktualnie jest kilka książek "promowanych". Liczba jest wystarczająca, by zablokować widok na głównej stronie - od pewnego czasu widać tylko te 5 czy 6 książek. Jeżeli ktoś nie ma subskrypcji na kanał RSS, to może mieć wrażenie wchodząc na główną stronę, że żadna nowa książka nie została dodana. A to chyba nie o to chodzi, co?

Nie wiem, jakie mogłoby być rozwiązanie. Zrobienie podziału na promowane i niepromowane i wyświetlanie chociaż 1-2 najnowszych książek na stronie głównej? Rozszerzenie rubryki o kilka dodatkowych pozycji (nie zapewnia to jednak skuteczności). Może ktoś inny będzie miał pomysł lepszy od moich.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez Jezebel » 5 wrz 2011, o 20:04

ze swej strony proponuję rozwiązanie chyba najpewniejsze, a przy tym najbardziej oczywiste - osobne miejsce, przeznaczone wyłącznie do prezentacji przedmiotów promowanych.
Jezebel
 
Posty: 72
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 09:38

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez enga » 5 wrz 2011, o 21:33

Jezebel napisał(a):ze swej strony proponuję rozwiązanie chyba najpewniejsze, a przy tym najbardziej oczywiste - osobne miejsce, przeznaczone wyłącznie do prezentacji przedmiotów promowanych.


Ha! Wiedziałam, że jest jeszcze prostsze rozwiązanie :>
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez duch_puszczy » 5 wrz 2011, o 22:05

ja już gdzieś wcześniej sugerowałem zwężenie tych szerokich pasków z opisami:P
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez admin » 6 wrz 2011, o 15:18

Draakhan napisał(a):[...] Moim zdaniem dużo sprawiedliwszym sortowaniem dla wyróżnionych książek byłoby sortowanie po dacie wyróżnienia przedmiotu w kolejności takiej, że wcześniej wyróżnione wpisy są pierwsze, a te które zostały później wyróżnione są na dalszych miejscach i czekają na swoją kolej do pierwszej pozycji, aż wcześniej wyróżnionym przedmiotom skończy się czas ich wyróżnienia.

Tak też zostało zrobione.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez admin » 6 wrz 2011, o 15:23

Co do blokowania miejsca na stronie głównej przez przedmioty wyróżnione to zgadzam się w zupełności. Mam tylko problem z rozmieszczeniem na jednej stronie zarówno przedmiotów wyróżnionych jak i najnowszych pozycji z poszczególnych kategorii. Chyba trzeba będzie poszukać jakiegoś dobrego web designera.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez enga » 6 wrz 2011, o 16:59

Pewnie, ja też sobie pomyślałam o tym, że robi się ciasno. Byłyby tylko książki, to nie byłoby problemu, no ale trzeba pamiętać o grach i pozostałych ;) Życzę powodzenia w kombinowaniu!
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Kolejność promowanych wpisów

Postprzez aniazielania » 6 wrz 2011, o 18:12

A nie można zrobić takiego okienka , w którym "przewijają" się ostatno zawarte transakcje? Chyba jeszcze jedno się zmieści, na książki wyróżniane, a jak nie to zamienić. ;)
aniazielania
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 08:33

Następna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron