Podawanie adresu URL do okładki

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Podawanie adresu URL do okładki

Postprzez Draakhan » 27 sie 2011, o 06:44

Leniwa ze mnie bestia. Zachciało mi się dzisiaj pododawać okładki do wystawionych przeze mnie książek. Wygląda to u mnie tak:

1. Wklepuję tytuł książki w Google.
2. Przełączam się na grafikę.
3. Wybieram najfajniejsze zdjęcie okładki.
4. Klikam w linka do zdjęcia w pełnym rozmiarze.
5. Zapisuję zdjęcie na dysku. Muszę jeszcze wymyślić nazwę dla plików, co by nie mieć np. pliku 14587fsfsdf752sdfs.jpg
6. W formularzu danych książki klikam na dodawanie zdjęcia
7. Przedzieram się przez gąszcz plików, żeby znaleźć zapisane przed chwilą zdjęcie.
8. Wysyłam formularz.

Z przyjemnością zamieniłbym punkty 5-7 na wstawienie adresu URL do zdjęcia znalezionego w punkcie 4. Oczywiście w żaden sposób nie namawiam do hotlinkowania, raczej do tego, żeby finta sobie ściągnęła zdjęcie na swój serwer i automagicznie zamieniła adres zdjęcia na kierujący do ściągniętego zdjęcia.

Dałoby radę coś takiego zrobić?
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Podawanie adresu URL do okładki

Postprzez admin » 27 sie 2011, o 07:32

Mnie czasami fantazja ponosiła jeszcze bardziej i wyobrażałem sobie to w ten sposób, że finta korzysta z google image search api i na podstawie wprowadzonych danych (tytuł, autor) wyświetla użytkownikowi propozycje okładek do wyboru. Mam jednak parę wątpliwości natury technicznej (google oficjalnie poinformowało o wycofaniu się z image search api) oraz formalnej (legalność wykorzystania obrazków).

Może warto jednak zacząć od etapu pośredniego czyli ściągania obrazka z podanego linka.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Podawanie adresu URL do okładki

Postprzez nutkab » 27 sie 2011, o 08:14

Ja mam wątpliwości innej natury: skoro już mamy możliwość dodawania obrazków to niech to będą fotki faktycznie oddawanych książek. O ile w przypadku egzemplarzy niezniszczonych jest to mało istotne to w przypadku książek podniszczonych można mieć potem niemiłą niespodziankę.
nutkab
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 07:40

Re: Podawanie adresu URL do okładki

Postprzez admin » 28 sie 2011, o 20:51

Prawdziwe zdjęcie przedmiotu potrafi powiedzieć bardzo dużo o jego stanie. Wymaga to jednak trochę zaangażowania od wystawiającego. Proponuję dołożenie pola "Prawdziwe zdjęcie", w którym wystawiający określałby, czy dodawany przez niego obrazek przedstawia rzeczywisty przedmiot.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Podawanie adresu URL do okładki

Postprzez kalio » 28 sie 2011, o 21:37

marzyciele jesteście:)
Niektórym użytkownikom nie chce się dodać żadnego zdjęcia, a Wy tu rozważacie robienie własnych :D
Myślę, że to niczego nie zmieni, bo przecież w tej chwili można dodawać własne. Tylko niektórzy z tego korzystają i tak będzie nadal.
kalio
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 18:29

Re: Podawanie adresu URL do okładki

Postprzez nutkab » 29 sie 2011, o 09:15

Ja tam dodaję własne fotki i chętniej zamawiam książki ze zdjęciami "z natury". Gdyby można było jeszcze jakoś to rozróżnić to byłoby super :).
nutkab
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 07:40


Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron