Opinie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez admin » 27 paź 2013, o 05:54

Ananka napisał(a):Ile tygodni trzeba czekać na przesyłkę, żeby zgłosić jej brak? [gdy nie jest nadana poleconym, bo możliwa wysyłka do wyboru była tylko zwykła]

Odpowiedź na pw.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez wazas » 31 paź 2013, o 21:44

A ja mam pytanie odnośnie czarnej listy - kiedy możliwa jest realizacja tego punktu? Nie chciałabym przez przypadek pobrać czegoś od osoby, która w stosunku do mnie nie była w porządku. Na grzeczne zapytanie otrzymałam odpowiedź mało przyjemną, łącznie ze wskazówką, żebym "spadała" z serwisu. Taką użytkowniczkę zdecydowanie wpisałabym na czarną listę.
wazas
 
Posty: 177
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 20:28

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez holalola » 2 lis 2013, o 19:44

Ja mam jedno zasadnicze pytanie. Czy w przypadku zawieszenia rabatów dla pozycji połrocznych promocja zostanie zdjęta na książki które już są przecenione? Czy też rabat nie będzie po prostu naliczał się dla książek osiągających pół roku już po wprowadzonej zmianie? Generalnie rozumiem potrzebę zmiany polityki rabatów, jednak fajnie byłoby, żeby książki już przecenione o 50% nie wróciły z dnia na dzień do poprzedniej ceny.
Co do rabatów losowych, to uważam że książki nie powinny być losowane częściej niż raz dziennie. 6 godzin to za często, raczej mało osób wchodzi na portal 3x dziennie.
Pozostałe zmiany dla mnie ok.

nutinka napisał(a): Podoba mi się też, że Admin tak sympatycznie nam przedstawia planowane zmiany i słucha, czy to użytkownikom pasuje. To miłe jest. A że nie wszystkim się dogodzi... takie życie.


Dołączam się- bardzo przyjazny portal, szacuneczek dla Admina ;)
holalola
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 lip 2012, o 12:37

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez Ananka » 4 lis 2013, o 10:10

czy jak będzie stały kurs sprzedaży pktów 9 zł za 100pkt, to kto będzie pierwszy w kolejności jako sprzedawca?

PS Jaki był najniższy kurs na giełdzie w historii finty? teraz jest 100 pkt za 7 zł
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez admin » 4 lis 2013, o 13:42

wazas napisał(a):A ja mam pytanie odnośnie czarnej listy - kiedy możliwa jest realizacja tego punktu?

Czarna lista cały czas jest w planie do realizacji i mam nadzieję, że ukaże się w jednym pakiecie z pozostałymi planowanymi zmianami. Nie jestem jednak w stanie podać żadnej wiążącej daty.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez admin » 4 lis 2013, o 14:01

W związku z licznymi głosami za utrzymaniem rabatów w obecnej formie, spróbujemy zastosować inne rozwiązanie.

Rabaty na przedmioty półroczne zostaną utrzymane jednak datą, od której liczone będzie 6 miesięcy nie będzie data wystawienia przedmiotu tylko data ostatniej modyfikacji. Jeśli więc właściciel przedmiotu zmieni w nim coś (np cenę) tuż przed wejściem tego przedmiotu w zakres obowiązywania rabatu, to na rabat będzie musiał czekać kolejne 6 miesięcy.

Rabaty na 5 pierwszych transakcji nowych użytkowników zostaną również utrzymane jednak będą obowiązywać tylko w przypadku użytkowników powiązanych z facebookiem. Nie chodzi tutaj wcale o jakąś promocję tego portalu społecznościowego, ale o kontrolę unikalności kont (facebook w sobie znany tylko sposób dba o to, żeby jeden użytkownik nie zakładał u nich więcej niż jednego konta). Na Fincie udział użytkowników powiązanych z facebookiem to ok 20% wszystkich użytkowników. Konsekwencją takiej zmiany będzie znaczne zmniejszenie liczby przedmiotów objętych tym rabatem jednak taki sposób wydaje się najprostszym rozwiązaniem umożliwiającym zmniejszenie nadużyć.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez admin » 4 lis 2013, o 14:12

Ananka napisał(a):czy jak będzie stały kurs sprzedaży pktów 9 zł za 100pkt, to kto będzie pierwszy w kolejności jako sprzedawca?

Nie będzie żadnej kolejki sprzedaży. Każdy, kto będzie chciał sprzedać swoje punkty, otrzyma w zamian pieniądze po określonym stałym kursie wymiany.

Ananka napisał(a): Jaki był najniższy kurs na giełdzie w historii finty? teraz jest 100 pkt za 7 zł

Wiem, że są tacy użytkownicy, którzy bardzo nerwowo reagują na chwilowy kurs punktów na giełdzie. Chwilowy niższy kurs nie świadczy o krachu systemu ;) Obroty na giełdzie są stosunkowo niskie, dodatkowo jest duża przewaga sprzedających nad kupującymi, to powoduje, że kurs podatny jest na chwilowe stosunkowo mocne spadki. Mimo wszystko jest to chyba kolejny argument za wprowadzeniem stałego kursu wymiany.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez Ananka » 4 lis 2013, o 14:31

No ale to jak z tą giełdą panie adminie - każdy kto wystawi zlecenie sprzedaży dostanie od razu zapłatę, bez czekania? No bo skoro nie ma kolejki sprzedających,to skupuje Pan Admin wszystko od razu?

Nie wiem czy stały kurs będzie lepszy jak Pan Admin go ustali na 100 pkt=6 zł, to już wolę wolny rynek i czekanie

Ludziska Ludziska = ocaliliśta mi rabaty półroczne! Jak fajniunio! xD

Tylko nadużyć i wykorzystywań promocyj będzie mniej, mniej nagłego zawyżania cen i nadrejestracyj. OK
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez majkanew » 4 lis 2013, o 20:49

admin napisał(a):Rabaty na przedmioty półroczne zostaną utrzymane jednak datą, od której liczone będzie 6 miesięcy nie będzie data wystawienia przedmiotu tylko data ostatniej modyfikacji. Jeśli więc właściciel przedmiotu zmieni w nim coś (np cenę) tuż przed wejściem tego przedmiotu w zakres obowiązywania rabatu, to na rabat będzie musiał czekać kolejne 6 miesięcy.


aaa, to już rozumiem wreszcie, jak można było nadużywać na tych rabatach :D
majkanew
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:27

Re: Opnie dotyczące planowanych zmian na Fincie

Postprzez helena610 » 5 lis 2013, o 16:58

Rabaty na przedmioty półroczne zostaną utrzymane[/b] jednak datą, od której liczone będzie 6 miesięcy nie będzie data wystawienia przedmiotu tylko data ostatniej modyfikacji. Jeśli więc właściciel przedmiotu zmieni w nim coś (np cenę) tuż przed wejściem tego przedmiotu w zakres obowiązywania rabatu, to na rabat będzie musiał czekać kolejne 6 miesięcy.


Czy te zmiany będą się w tym układzie tyczyć także opisów? Sama korzystam z tego, że tam gdzie mam możliwość dodaję informację w tytule iż jest to produkt objęty zniżką...
helena610
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 19:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron