Finta tylko z książkami?

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Finta tylko z książkami?

Postprzez admin » 2 wrz 2013, o 14:09

Od pewnego czasu zastanawiam się nad pewną kwestią związaną z przyszłością Finty. A mianowicie, czy Finta nie powinna skupić się wyłącznie na książkach? Czy pozostałe kategorie nie są zbędnym balastem? Czy Finta powinna być portalem dedykowanym czytelnikom, czy bazarem, na którym można wymienić się wszystkim?
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez Ananka » 2 wrz 2013, o 17:17

Ja lubię oddawać książki i pobierać rzeczy INNE, użytkowe. Obracanie się tylko wokół książek mnie ogranicza.


Nie wiem czym finta powinna być. Ludzie z Lubimy Czytać nie chcą się tu wymieniać i skutecznie wymieniają się od daaawnaaa wyłącznie na portalu LC. Jakoś tam to działa. Mnie wymiana książka na książkę nie satysfakcjonuję, więc zamiast na LC tutaj harcuję.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez nutinka » 2 wrz 2013, o 17:32

Też lubię pobierać inne rzeczy, żałuję tylko, że rzadko się pojawia to, co bym chciała. I też wolałabym, żeby finta nie ograniczała się tylko do książek.
nutinka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 16:05

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez majkanew » 2 wrz 2013, o 17:35

Ananka napisał(a):Nie wiem czym finta powinna być. Ludzie z Lubimy Czytać nie chcą się tu wymieniać i skutecznie wymieniają się od daaawnaaa wyłącznie na portalu LC. Jakoś tam to działa. Mnie wymiana książka na książkę nie satysfakcjonuję, więc zamiast na LC tutaj harcuję.


chyba trochę generalizujesz. Ja się wymieniam na LC, ale na Fincie jestem dużo bardziej aktywniejsza. Po pierwsze tu mam dostęp do większej ilości książek, które mnie interesują. Po drugie, czuję się tu bezpieczniej, bo wszystkie transakcje są wyłożone czarno na białym (podczas prywatnej wymiany możesz stracić i nigdy nie odzyskać przedmiotów ani żadnej rekompensaty), po trzecie mnóstwo osób z LC (znajomych lub nie) ma konta na fincie i w pełni korzysta z tego portalu. Co więcej, niektórzy mają półki z nazwą finta.

ale na temat: mnie interesują z reguły książki (sporadycznie przytrafiło mi się kupić coś innego), ale uważam, że wymiana innych przedmiotów jest dobrym rozwiązaniem. Mamy w domu mnóstwo zbędnych przedmiotów, które mogą się przydać innym. Kinomaniacy wymieniają się pewnie tylko filmami :). Ja korzystam z innych działów wyłącznie, gdy szukam np. prezentu dla kogoś (film, kolczyki itd.), więc zaglądam tam tylko z potrzeby, czyli niezbyt często.
majkanew
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:27

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez Ananka » 2 wrz 2013, o 17:50

Adminie, jaka idea Tobie przyświecała przy tworzeniu portalu i podziałowi jednak na kategorie? dlaczego chcesz się wycofać z innych wymian niż książkowe? jakie widzisz w tym zyski a jakie straty?

Masz jakies statystyki [kocham dane statyst. xD] odnośnie liczby pobrań ksiazek, muzyki, gier, filmów, innych? Ksiązki przeważają, ale jak bardzo?
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez nelly070707 » 2 wrz 2013, o 18:09

Przyznam szczerze, że brakowałoby mi wymian w pozostałych kategoriach. Moje zbiory książkowe są dość duże, nie nadążam ich czytać a co za tym idzie nie pobieram też tak dużo. Chętnie zaglądam do kategorii inne gdzie znajduję i pobieram to co mnie interesuje a wystawiam to co mi zbywa w domu i po zlikwidowanym sklepie papierniczym. Zawężenie Finty tylko do książek bardzo by ograniczyło moją działalność tutaj.
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez admin » 2 wrz 2013, o 20:47

Finta staje się coraz bardziej popularna na lubimyczytac.pl. Wielu użytkowników Finty właśnie na lubimyczytac.pl pierwszy raz dowiedziało się o istnieniu naszego portalu. Od wielu miesięcy ruch przychodzący z lubimyczytac.pl stanowi ok. 10% całego ruchu na Fincie - to drugie w kolejności źródło odwiedzin po google a przed facebookiem.

Jutro postaram się wrzucić trochę danych statystycznych dotyczących udziału wymian z kategorii innych niż książki w ogólnej liczbie wymian.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez Ananka » 3 wrz 2013, o 08:11

Majkanew ma rację - generalizuję. Ale staram się napisac coś wartościowego, coś wiecej niż tylko moje egoistyczne stanowisko - jednostki, która nie ma wpływu na działania admina. Bo co za znaczenie dla admina ma 5 wypowiedzi kobiet (lubiących łaszki i szpargały, dla mężczyzn "zbędny balast") z forum? Staram się patrzec i myslec szerzej, globalnie, z perspektywy admina a nie tylko swojej. Masz rację, że generalizuję, ale wybacz - Nie jestem w stanie spytać 270 000 użytkowników LC czy chcą się tu wymieniac i dlaczego nie. Rozmawiałam tylko z częścią z nich i odrzutów było sporo, dla mnie niezrozumiałych, ale jednak zaistniałych.
Poza tym ostatnio w ogóle nie działa mi tam link referencyjny i jak kogoś chcę zaprosić to wyskakuje: "Niestety! Nie można odnaleźć strony. Proszę spróbować ponownie poniżej." choć link jest ok zapisany i zawsze działał.

Jasne że wielu ludzi tu jest z LC, bo tam jest główna grupa docelowa finty przecież i znajomi o tych samych pasjach, pozyskiwani w ramach PP. To oczywiste. jednak dla mnie za małe, skoro tam jest userów 270 tysięcy, 89 000 lajkó a tu 2 tysiące zarejestrowanych. A poza LC to ja nie wiem jak i gdzie szukać lepszych.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez majkanew » 3 wrz 2013, o 11:07

no wiesz, ja rozumiem Twoje stanowisko, ale nie widzę powodu, dla których używasz słowa wszyscy (w domyśle) o ludziach z LC i piszesz, że "wyłącznie" tam się wymieniają. Chciałam tylko na to zwrócić uwagę, bo to nie jest prawdą. Ja miałam tylko same pozytywne doświadczenia, jeśli chodzi o użytkowników LC i ich opinię o fincie. Wiem, że to tylko "garstka" użytkowników, ale ziarnko do ziarnko...
I sądzę, że Admin po to założył temat i prosił o nasze wypowiedzi, bo właśnie zależy mu o opiniach jednostek. Szkoda, że tak mało osób odwiedza forum i zabiera głos. Jeśli Aminowi nie zależałoby na wypowiedzi pojedynczych osób, nie pytałby o nic, tylko zrobił cokolwiek bez konsultacji.
majkanew
 
Posty: 33
Dołączył(a): 15 sty 2012, o 07:27

Re: Finta tylko z książkami?

Postprzez Ananka » 3 wrz 2013, o 11:14

Pisząc o osobach, które "wyłącznie na LC się wymieniają", miałam na mysli własnie takie - niewymieniające się poprzez fintę i niechcące tej wymiany; nie wiem czemu odmawiającego korzystania z finty; jednak zdecydowanie odmawiające. Czasem mówią, że tu drogo/drożej niż na allegro, co po moim sprawdzeniu okazuje się nieprawda, bo tu nie płaca dychy za wysyłkę do siebie.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Następna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron