Opcja "Podaj swoją cenę"

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez duch_puszczy » 7 sie 2011, o 11:07

Od niedawna dostępna jest opcja zasugerowania oddającemu naszej ceny przedmiotu, złożenie propozycji jest proste, potem jednak zaczynają się schody - czy raczej schody ma osoba, do której skierowaliśmy taką propozycję. Przeprowadziłem eksperyment, dziś o 11.33 dostałem propozycję obniżenia ceny. Pojawiła się ona w postaci wiadomości w powiadomieniach - zajrzałem tam tylko dlatego, że wiedziałem, że pewnie coś tam znajdę - mail nie doszedł (minęło 25 minut :twisted: zresztą maile z finty mają okropne opóźnienie). Errata: mail przyszedł po 27 minutach :twisted:
Teraz: jeśli odrzucam propozycję, to mogę zlekceważ wiadomość, co jest niegrzeczne, albo napisać nową wiadomość, że nie skorzystam z propozycji - co jest kłopotliwe.
Jeśli się zgadzam: odpisuję, że się zgadzam i jeszcze muszę edytować stronę książki. Straszna masa roboty :mrgreen:
Czy można wprowadzić jakiś prostszy mechanizm? Wyskakujące okno z tekstem: X zasugerował cenę Y dla przedmiotu Z. Zgadzasz się: tak/nie". Jeśli nie, idzie odpowiedź z automatu: "C nie zgodził się na obniżenie ceny przedmiotu Y", jeśli tak, cena jest obniżana przez system, a druga strona dostaje odpowiedź: "C obniżył cenę przedmiotu Y". Może wyskakujące okno to nie jest najlepszy pomysł, bo sam mam poblokowane, ale jakiś wyraźny komunikat gdzieś u góry strony.
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez enga » 7 sie 2011, o 11:27

Słuszny i bardzo dobry pomysł! Świetne rozwiązanie, bardzo praktyczne.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez duch_puszczy » 7 sie 2011, o 12:48

Ale pewnie okaże się niewykonalne :mrgreen:
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez nutkab » 7 sie 2011, o 13:07

Wydaje mi się, że taka propozycja powinna trochę powisieć. Załóżmy, że ktoś dodaje książkę (albo inny przedmiot ale ten temat test mi najbliższy :) ), dostaje propozycję obniżenia ceny i myśli sobie "ee taka fajna książka, nie zgadzam się". Ale jak mu przez miesiąc czy dwa nie zejdzie to zrobi rachunek sumienia i dojrzeje do decyzji, że jednak ok.
nutkab
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 07:40

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez enga » 7 sie 2011, o 13:10

Nutka, to chyba nie tu miała być ta odpowiedź :) Tutaj Duszek proponuję rozwiązanie techniczne funkcjonalności nie do końca dobrze funkcjonującej :D A pewnie chciałaś mi odpowiedzieć w wątku o inflacji :D
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez nutkab » 7 sie 2011, o 13:14

Enga: dobrze trafiłam - odpowiedź dotyczy tej funkcjonalności. Jeśli wyświetli się okienko, ktoś tam wybierze opcję nie, to po ptakach. Powinna powisieć dłużej, żeby dać czas do namysłu. Nie wiem jak to technicznie rozwiązać, podpowiadam tylko jakie mogą być schematy w myśleniu :).
nutkab
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 07:40

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez enga » 7 sie 2011, o 15:02

A, to nie pojęłam :D Teraz już tak, ale jednak ciągle wolę opcję Duszka niż kombinowanie, jak to teraz jest. Jest zwyczajnie prostsza. A jeżeli ktoś pożałuje, że się nie zgodził, to zawsze może do mnie napisać lub zwyczajnie obniżyć cenę, ktoś pewnie się połasi :)
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez duch_puszczy » 7 sie 2011, o 15:10

Ale nic nie szkodzi dodać opcję: Przypomnij później:P Albo żeby propozycja wisiała w skrzynce z powiadomieniami.
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez admin » 7 sie 2011, o 20:51

duch_puszczy napisał(a):[...] zresztą maile z finty mają okropne opóźnienie [...]

Większość maili z finty jest kolejkowana i cała kolejka wysyłana jest co godzinę. Tylko niektóre maile, np potwierdzenie rejestracji, zmiana hasła, itp wysyłane są natychmiast.
duch_puszczy napisał(a):Ale pewnie okaże się niewykonalne :mrgreen:

Duchu puszczy, wszystko jest wykonalne :) Zamieszczone sugestie są bardzo cenne i postaramy się je zrealizować. Temat jest trochę związany z zadaniem, które jest już w trakcie realizacji, a mianowicie reorganizacją mechanizmu powiadomień o zdarzeniach w systemie (np otrzymana wiadomość, zamówienie książki, przelane punkty itd). Propozycja ceny jest też jednym z takich zdarzeń i będzie podlegać takim samym mechanizmom. Informacje o zdarzeniach będą pojawiać się "w tle" bez przeładowywania strony. Nie będą to wyskakujące okienka, także proszę się nie martwić. Informacja o złożeniu propozycji ceny może zawierać jednocześnie dwie akcje do wyboru "Odrzucam" i "Zgadzam się", gdzie wykonanie drugiej akcji może automatycznie dostosować cenę do proponowanej.

Dodatkowo w przyszłości (nie tak znowu dalekiej) na stronie "Moje przedmioty" możemy dodać opcję wyświetlania wszystkich propozycji cen złożonych do konkretnych przedmiotów.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Opcja "Podaj swoją cenę"

Postprzez duch_puszczy » 7 sie 2011, o 21:19

O proszę :D Mówię i mam, super :D
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Następna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron