Propozycje

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Propozycje

Postprzez Ananka » 4 sty 2013, o 11:23

Wszystko ma swoje wady i egalitaryzm to utopia. Ale takie narzędzie byłoby funkcjonalne i na czacie miałam zapytania o tego typu funkcjonalność. Zapotrzebowanie jest. Zawsze to jakaś wygoda. Idealnych rozwiązań jednak nie ma - masz rację.
Sytuacja, którą opisujesz, przypomina mi tę z konkursów finty na Facebooku, gdzie kto pierwszy ten lepszy i liczą się ułamki sekund. Czasem jest nawet podana pora mniej więcej, kiedy będzie coś do poboru, a i tak już ktoś to wyłapał w nanosekundach. Pamiętam swoją frustracje jak wylobbowałam Greya do wygrania a ktoś mi go uprzątnął sprzed nosa i wcześniejsza książkę też ta sama osoba, dokładnie w tej samej chwili, co ją wystawiono. A nie było powiedziane, kiedy będzie dokładnie wystawiona w ciągu dnia... Ale już się nie martwię, bo zmądrzałam i przeczytałam 2 części Greya za darmo. :) Bez nerwówek i kosztów.

Narzędzie powiadamiania o pożądanych pozycjach byłoby wg mnie bardzo przydatne. Jestem za nim zdecydowanie.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Propozycje

Postprzez Inis » 4 sty 2013, o 11:28

A może wystarczyłby kompromis?
Każdy systemowo mógłby stworzyć listę poszukiwanych (dla orientacji innych użytkowników jakie książki miałyby wzięcie), ale bez powiadomień o wystawieniu (by wszyscy mieli równe szanse na upolowanie konkretnego tytułu)?

Wracając jeszcze do upadku podaja - przyznam, że bardziej niepokoją mnie transakcje z adnotacją "rezerwacja", które co jakiś czas przewijają się we "wszystkich wymianach".
Inis
 
Posty: 109
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 09:27

Re: Propozycje

Postprzez nutkab » 5 sty 2013, o 13:52

Wydaje mi się, że powiadomienia fincie nie zagrażają. Co z tego, że ktoś wystawi poszukiwaną przeze mnie książkę za 700 punktów? Powiadomienie chętnie odbiorę, dodam do schowka i będę czekać aż potanieje :). Pomysł mi się podoba.
nutkab
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 07:40

Re: Propozycje

Postprzez anika13 » 5 sty 2013, o 15:11

Mnie również pomysł z powiadomieniami wydaje się super.Poszukuję wielu książek,ale to nie znaczy,że wszystkie muszę mieć już.Kiedy przyjdzie 5 powiadomień pewnie wybiorę książkę na której najbardziej mi zależy:)
anika13
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 12:02

Re: Propozycje

Postprzez dabrovka » 6 sty 2013, o 23:33

Nie wydaje mi się, żeby finta miała przez to upaść. Szczególnie, że widzę iż dość sporym powodzeniem cieszy się kategoria "inne". A powiadomienia powinny dotyczyć wszystkich kategorii. Nie wiem co prawda jak w "Inne" mogłoby to działać, gdyż nie ma tam stałych nazw dla poszczególnych produktów (tak jak w książkach, grach czy filmach), ale być może i na to jest jakaś rada.
dabrovka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 3 lip 2011, o 14:55

Re: Propozycje

Postprzez Ananka » 7 sty 2013, o 11:21

Jak się szuka pracy, to też ustawia się powiadomienia na pewien zakres, zawęża się go do regionu, przedziału zarobków, itp. Tu też mogłoby być tak, że w kategorii inne np. zawężenie byłoby na biżuterię czy konkretniej "naszyjnik". Zawsze to już coś jest naprzód. I gdyby dodano nowy przedmiot z nazwą zawierająca słowo naszyjnik", to już by się fanka naszyjników poprzez swój mail o tym dowiedziała i doczytała szczegóły.

Adminie, umożliwże dodawanie do Listy Ignorowanych, bo naprawdę niektórych postów na forum nie warto widzieć... Bardzo Cię proszę o opcję na forum "ignoruj".
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Propozycje

Postprzez myawro » 10 lut 2013, o 12:11

A mnie od jakiegoś czasu po głowie chodzi inny pomysł. Nie ciekawi was czasami, jaką drogę przebywają wasze książki, które udostępniacie na fincie? Pewnie wiele razy zdarza się tak,że ktoś książkę od nas pobiera, czytają, a później ponownie wystawia na fincie. Może można by było stworzyć coś podobnego do bookcrossingu, indeksować jakoś książki z obiegu na fincie i w internecie stworzyć bazę z informacjami, gdzie aktualnie dana książka się znajduje?
myawro
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 19:58

Re: Propozycje

Postprzez admin » 11 lut 2013, o 09:37

Bardzo ciekawy pomysł. To wiązałoby się jeszcze z jedną rzeczą, którą od dawna planuję wprowadzić. A mianowicie przedmiot odebrany automatycznie wchodziłby "na stan" zamawiającego ale nie byłby udostępniany do wymiany. Być może to skłoniłoby większą liczbę użytkowników do ponownego wystawienia przedmiotu po jego "użyciu", np po przeczytaniu książki.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Propozycje

Postprzez Klaudia1397 » 15 lut 2013, o 11:55

To mogłoby być ciekawe, przy czym przydałoby się też to, by użytkownik nie mógł zwiększać ilości punktów, jaką za nią chce.
Przyznam, że strasznie mnie denerwuje, jak ktoś wystawia książkę, którą ode mnie pobrał za wyższą ilość punktów, niż ja sobie życzyłam.
Klaudia1397
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 gru 2011, o 16:45

Re: Propozycje

Postprzez Inis » 15 lut 2013, o 12:18

Klaudia1397 napisał(a):To mogłoby być ciekawe, przy czym przydałoby się też to, by użytkownik nie mógł zwiększać ilości punktów, jaką za nią chce.
Przyznam, że strasznie mnie denerwuje, jak ktoś wystawia książkę, którą ode mnie pobrał za wyższą ilość punktów, niż ja sobie życzyłam.

To byłaby już zbyt duża ingerencja. Przecież również mogłaś wystawić ją za wyższą cenę.
Zdarzyło mi się zaniżyć ocenę stanu książki i w efekcie życzyć sobie za nią mniej punktów. Osoba, która ją ode mnie pobrała, stwierdziła, że książka jest w o wiele lepszym stanie niż oczekiwała i miała pełne prawo ustalić swoją cenę wedle uznania.
Podejście typu "dlaczego ktoś ma odnieść większą korzyść niż ja?" kompletnie nie ma dla mnie sensu.
Inis
 
Posty: 109
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 09:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron