Ilość punktów

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Ilość punktów

Postprzez admin » 2 gru 2012, o 12:51

Inis napisał(a):A może dobrze byłoby wrócić do starego systemu skupowania punktów

Stary system polegał na tym, że to administrator skupował punkty płacąc za nie z własnej kieszeni :) Na giełdzie można zastosować także mechanizm skupu interwencyjnego w celu stabilizowania kursu, jednak to również wiąże się z kosztem, który ponieść musi administrator.

Po głowie chodzi mi jeszcze jeden pomysł, który może uda się wdrożyć po wprowadzeniu zmian związanych z nową grafiką. W dużym skrócie chodzi o zwiększenie konkurencyjności rynku wymiany poprzez możliwość nabycia nowych przedmiotów w "sklepie" finty płacąc za nie punktami finty.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Ilość punktów

Postprzez Inis » 2 gru 2012, o 13:33

admin napisał(a):Stary system polegał na tym, że to administrator skupował punkty płacąc za nie z własnej kieszeni :)

Fakt, dla administracji to żaden interes :) Ale zdarzało się również, że punkty w takiej właśnie formie "wymiany" kupowali sami użytkownicy.
Miałam po prostu na myśli to, że chyba najlepiej funkcjonowała stała cena punktów (wówczas 10 pkt = 1zł).
Inis
 
Posty: 109
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 09:27

Re: Ilość punktów

Postprzez admin » 7 gru 2012, o 11:06

Zauważyłem ostatnio pewną tendencję polegającą na "sztucznym" zawyżaniu cen przedmiotów wystawionych do wymiany. Cena jest celowo ustawiana na tak wysoką, żeby przedmiot nie został zamówiony przez nikogo... z wyjątkiem osoby, z którym wystawiający umówił się "prywatnie". Po zamówieniu przez tę osobę, wystawiający zwraca jej część punktów przelewem.

Jest to kolejny sposób na "transakcje prywatne", które nie są wspierane przez serwis. Innym sposobem jest wycofywanie przedmiotu z wymiany i umawianie się stron na konkretny termin w celu dokonania szybkiej transakcji.

Nie sądzicie, że "transakcje prywatne" są czymś naturalnym i jeśli system nie będzie ich wspierał, to doprowadzi tylko do takich nietypowych zachowań?
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Ilość punktów

Postprzez delvet » 7 gru 2012, o 12:17

admin napisał(a):Nie sądzicie, że "transakcje prywatne" są czymś naturalnym i jeśli system nie będzie ich wspierał, to doprowadzi tylko do takich nietypowych zachowań?


Jeżeli "Finta" zalegalizuje "transakcje prywatne", to wtedy spotka ją los "Podaja".
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Ilość punktów

Postprzez Ananka » 7 gru 2012, o 12:32

Nie rozumiem tego pierwszego sposobu. Drugi czasem tak, skoro są narzędzia jak SCHOWAJ (oprócz edytuj i usuń) przedmiot.

Nie mam doświadczenia, więc i nie mam zdania na ten temat. Niech robią co chcą.
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Ilość punktów

Postprzez carly32 » 7 gru 2012, o 19:03

delvet napisał(a):
admin napisał(a):Nie sądzicie, że "transakcje prywatne" są czymś naturalnym i jeśli system nie będzie ich wspierał, to doprowadzi tylko do takich nietypowych zachowań?


Jeżeli "Finta" zalegalizuje "transakcje prywatne", to wtedy spotka ją los "Podaja".


Zgadzam się z delvet.
To, że niektórzy użytkownicy wymieniają się również prywatnie jest faktem, ale według mnie jakakolwiek próba wspierania przez system takich wymian doprowadzi do upadku portalu. Założeniem finty jest powszechna dostępność wystawianych przedmiotów, tak więc wprowadzając ograniczenia jak np. transakcje prywatne administracja sam sobie strzeli w stopę.
carly32
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 21:45

Re: Ilość punktów

Postprzez Lutka » 10 gru 2012, o 16:17

carly32 napisał(a):
delvet napisał(a):
admin napisał(a):Nie sądzicie, że "transakcje prywatne" są czymś naturalnym i jeśli system nie będzie ich wspierał, to doprowadzi tylko do takich nietypowych zachowań?


Jeżeli "Finta" zalegalizuje "transakcje prywatne", to wtedy spotka ją los "Podaja".


Zgadzam się z delvet.
To, że niektórzy użytkownicy wymieniają się również prywatnie jest faktem, ale według mnie jakakolwiek próba wspierania przez system takich wymian doprowadzi do upadku portalu. Założeniem finty jest powszechna dostępność wystawianych przedmiotów, tak więc wprowadzając ograniczenia jak np. transakcje prywatne administracja sam sobie strzeli w stopę.


Nic dodać nic ująć - absolutnie zgadzam się z Carly. Wprowadzenie transakcji to będzie powolny upadek serwisu tak, jak stało sie to z podajem.
Autorska biżuteria ze srebra i kamieni
www.tiliapracownia.pl
Lutka
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 sty 2012, o 13:47

Re: Ilość punktów

Postprzez kornwalia » 10 gru 2012, o 16:32

Kosmiczne ceny też mnie irytują. Rynek finty unormował się, owszem, ale nie w tym kierunku, w jakim sobie tego życzyliśmy. Po prostu jest drogo. Czasem aż się wierzyć nie chce jak ludzie wyceniają wcale nie nowe czytadła autorów, o których ledwo kto słyszał. A jak jest to już książka popularna to ciągle tylko widzę 400-500pkt. Taniej wyjdzie kupienie nowego egzemplarza w księgarni.
Dla mnie jednak nie jest to alternatywą, bo chcę wietrzyć moją biblioteczkę, przekazując książki dalej i sprowadzać do niej nowe tytuły. I tak w kółko. Jednak ostatnio finta nie rozrasta się już tak szybko, co powoduje, że kiedy w czytniku sprawdzam ostatnie 100-200 wystawionych bywa, że do schowka nie wrzucam ani jednej. Starzy użytkownicy wyzbyli się tego, co chcieli (dla mnie atrakcyjnego, a niestety sporo ludzi lubi chomikować, niech stoi i uświetnia mi półkę, ale "nawracać" nikogo nie będę;)), a nowych nie ma tak znowu dużo, a jak są, to dają ceny zaporowe (i o dziwo ktoś to bierze). Sama nie wiem co z tym fantem zrobić. Pobiorę jeszcze to, co mam w schowku i co? Wystawiać dalej swoje książki? A jak już nic ciekawego się nie pojawi?
kornwalia
 
Posty: 22
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 11:08

Re: Ilość punktów

Postprzez nutinka » 10 gru 2012, o 21:47

A dlaczego miałoby się nic ciekawego nie pojawić? Nie demonizujmy może jednak. Nawet na podaju ciągle zdarza mi się pobrać coś ciekawego, niekoniecznie sprzed tamtej wojny. ;) I raczej normalne jest, że skoro już mamy w biblioteczkach sporą kolekcję, w tym te najbardziej upragnione, to potem jakoś wolniej nam przybywa, co lubimy swalać na brak podaży. A ja widzę, że to moje potrzeby się zmieniły dość znacznie, rynek dalej potrafi mnie zaskoczyć czymś, czego się nie spodziewałam. ;)

PS. Na marginesie - Kornwalio, dostałaś mojego maila?
nutinka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 16:05

Re: Ilość punktów

Postprzez gajga » 29 gru 2012, o 21:29

Ceny wystawionych książek: wydawałoby się, że jeśli książka poleży pół roku i nikt jej nie weźmie, to właściciel albo zostawi jak jest, albo obniży jej cenę. A tu niespodzianka. Książka, która kosztowała 75 pkt - w momencie, gdy wrzuciłam ją do schowka - nagle zmienia cenę na 120 punktów. Niby nic, wczoraj kosztowała 75, dziś obejmuje ją zniżka dla półrocznych pozycji, więc zapłaciłabym 60, ale to nie jest promocja dla książek długo leżących, tylko dla osób je wystawiających. To nie jest przykład jednostkowy. Od jakiegoś czasu dostaję maile z informacją, że użytkownik zmienił cenę leżącej u mnie w schowku książki i najczęściej ta nowa cena jest znacznie wyższa.
gajga
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 17:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron