Ilość punktów

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Ilość punktów

Postprzez admin » 1 paź 2011, o 17:35

Czy wystawianie przedmiotów niskiej wartości nie ma sensu? Biorąc pod uwagę wyłącznie rachunek ekonomiczny pewnie można mieć wątpliwości. Z drugiej strony przedmiotów niskiej wartości nie trzeba koniecznie wysyłać poleconym. Ryzyko niedostarczenia przesyłki i utraty przedmiotu niskiej wartości (równowartość w punktach) można "wliczyć w koszty".

Jeśli chodzi o możliwość anulowania transakcji to wszystko jest kwestią dogadania się z drugą stroną. Transakcja może być anulowana tylko przez administratora. Podczas anulowania również rozstrzygana jest kwestia zwrotu punktów. Proszę więc skontaktować się z zamawiającym i spróbować wyjaśnić "polubownie" sprawę. Następnie proszę mnie poinformować o wyniku negocjacji i jeśli taka będzie wola obu stron to transakcja zostanie anulowana.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Ilość punktów

Postprzez Akwilla » 1 paź 2011, o 19:33

A ja się zastanawiałam nad czymś innym. Założyłam,że nie wystawiam przedmiotów za mniej niż 100 pkt. Mam taką regułę i tyle. Miałam do niedawna dwa tomy Amberu Zelaznego. Cieniutkie książeczki, głupio byłoby mi je wystawiać za 100 pkt. Poważnie myślałam nad wystawieniem za 100 pkt obu tomików łącznie (jedną transakcją), ale po pierwsze, nie wiedziałam, czy coś takiego jest dozwolone, a po drugie, jak to załatwić.
Akwilla
 
Posty: 19
Dołączył(a): 29 cze 2011, o 21:19

Re: Ilość punktów

Postprzez admin » 1 paź 2011, o 20:00

To może być faktycznie problem żeby wystawić dwie książki jako jedną pozycję. Ale... ja bym zrobił to w ten sposób, że wystawiłbym dwie pozycje oddzielnie wyceniając każdą na 100 punktów i dodając w opisie każdej z nich, że drugą dorzucam gratis. Wtedy jeśli ktoś zamówi jedną pozycję to w cenie 100 punktów dostanie tak naprawdę dwie.

Można zastosować jeszcze inne podejście "promocyjne" wykorzystując atrybut "O mnie". Jako przykład polecam http://www.finta.pl/user/adamwaw
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Ilość punktów

Postprzez slowdive1 » 4 paź 2011, o 15:14

admin napisał(a):To może być faktycznie problem żeby wystawić dwie książki jako jedną pozycję. Ale... ja bym zrobił to w ten sposób, że wystawiłbym dwie pozycje oddzielnie wyceniając każdą na 100 punktów i dodając w opisie każdej z nich, że drugą dorzucam gratis. Wtedy jeśli ktoś zamówi jedną pozycję to w cenie 100 punktów dostanie tak naprawdę dwie.

Tak, tylko, że taka informacja może się nie przebić do większości użytkowników - żeby zobaczyć więcej, trzeba po pierwsze wejść na stronę książki, a ktoś odstraszony jej ceną nie wejdzie i nie zobaczy, że wystawiający proponuje interesujący bonus. A jeżeli już wejdzie tam, nie zawsze doczyta, zwłaszcza, że nie bardzo można się bawić formatem tekstu (pomijając wrzeszczenie kapitalikami). Propozycja Admina ma też tę wadę, że dwie osoby mogą pobrać dwie te książki z planowanego jednego zestawu, i potem trzeba się bawić w anulowanie transakcji, niepotrzebnie do tego angażując administrację. Przydałoby się jakieś malutkie ułatwienie w takim łączeniu książek w zestawy.
slowdive1
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 09:11

Re: Ilość punktów

Postprzez Ananka » 4 paź 2011, o 15:30

Fakt, iż pierwsze - pobieżne - wrażenie bardzo się liczy zainspirował mnie do dodania w tytule książki dopisku 'Promocja2w1'.
Reszta informacji jest dostępna w Opisie, ale prawda, że już szybciej w oko wpadła ta oferta? :mrgreen: Wystarczy wpisać jakże miłe Polakom słowo "promocja" w fintową wyszukiwarkę i... 8-)

Narzekać każdy umie. Spróbujmy choć proponować rozwiązania. Ale za pomysły nikt nam nie płaci, no i po co mielibyśmy ułatwiać komuś robotę, nie? :roll:
W dodatku naprawdę nie trzeba "wrzeszczeć kapitalikami", by być odczytanym. Masz pole "Opis" - wykorzystaj je!

Zawsze można fatygować się anulowaniem transakcji poprzez moda. Notabene, to właśnie transakcję z tobą rozważałam w tym kontekście 8-), ale nie chciałam się wycofywać z popełnionego błędu i masz niezamierzoną "Promocję2w1". Pewnie w tygodniu dojdzie.



Enga, po prostu nie lubię niekonstruktywnej krytyki wzbogaconej ciągłym narzekaniem na każdą powstałą propozycję. ;)
Ostatnio edytowano 4 paź 2011, o 16:04 przez Ananka, łącznie edytowano 3 razy
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Re: Ilość punktów

Postprzez enga » 4 paź 2011, o 15:51

Ananka - ale przecież nie jest tak, że 1 zł to 10 punktów. Nie rozumiem też Twojego rozgoryczenia. Owszem, są użytkownicy, którzy wystawiają książki po 500 punktów (tylko one są wtedy dużo więcej warte, niż 30 zł), ale większość sensownych książek chodzi w przedziale 200-300 punktów. Zresztą, 30 zł to raczej standardowa (o ile nie tania) cena aktualnych książek.

Ech, stały poziom punktów pomógłby uniknąć wymówek i wyrzutów między użytkownikami. Ale tak, tak, wiem, nie ma o czym dyskutować ;)

PS. Robienie zestawów to moim zdaniem dobry pomysł.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Ilość punktów

Postprzez slowdive1 » 4 paź 2011, o 16:19

Ananka napisał(a):Fakt, iż pierwsze - pobieżne - wrażenie bardzo się liczy zainspirował mnie do dodania w tytule książki dopisku 'Promocja2w1'.

No tak, też o tym pomyślałem, ale jeżeli opis pobiera się ze źródła zewnętrznego, tytułu samemu przerobić już nie można. Może można by to zmienić? (żeby zadowolić Anankę pomysłowo i konstruktywnie proponuję możliwe rozwiązanie) ;)
Nie narzekam, tylko wskazuję na możliwe ulepszenia. Finta i tak już jest super, admin jest super, Ananka też jest całkiem wporzo. ^^
slowdive1
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 09:11

Re: Ilość punktów

Postprzez admin » 4 paź 2011, o 16:45

slowdive1 napisał(a):... jeżeli opis pobiera się ze źródła zewnętrznego, tytułu samemu przerobić już nie można. Może można by to zmienić?

Blokada edycji danych pobranych ze źródła zewnętrznego (baza NUKAT) została już jakiś czas temu zdjęta. Można więc zmienić dowolnie również tytuł.
slowdive1 napisał(a):...Finta i tak już jest super, admin jest super...

Dziękuję bardzo :)
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Ilość punktów

Postprzez slowdive1 » 4 paź 2011, o 20:42

admin napisał(a):Blokada edycji danych pobranych ze źródła zewnętrznego (baza NUKAT) została już jakiś czas temu zdjęta. Można więc zmienić dowolnie również tytuł.

Nie mogę jednak go zmienić (ani czegokolwiek poza "stanem przedmiotu", "opisem stanu przedmiotu" i "szczegółami") edytując dodane już książki. A niektóre dodałem dzisiaj.
PS. Teraz spróbowałem dodać książkę, wpisując ISBN i pobierając jej dane, i też nie mogę zmienić tam niczego! Chyba nie tylko ja tak mam?
slowdive1
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 09:11

Re: Ilość punktów

Postprzez admin » 4 paź 2011, o 21:27

Faktycznie, wychodzi na to, że po pewnym czasie blokada znowu wróciła :) więc... zdjąłem ją ponownie. Przepraszam za zamieszanie i zapraszam do sprawdzenia.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron