Ilość punktów

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Ilość punktów

Postprzez malvi » 10 sie 2011, o 18:04

Jedyne czego powinniśmy się bać to to, że ludzie przestaną wystawiać książki i znowu rozwinie się czarny rynek.

Swoją drogą - fajny eksperyment. Optuję za minimalizmem jeżeli chodzi o interwencje administracji centralnej, zobaczymy jak zadziała niewidzialna ręka rynku. :D
malvi
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 20:47

Re: Ilość punktów

Postprzez Inis » 11 sie 2011, o 10:23

duch_puszczy napisał(a):Ta za 470 była początkowo za 500, ale widać ktoś się nieco zreflektował:P

Rozumiem, że pijecie do biografii Plath? ;)
Książkę tę trudno dzisiaj zdobyć w normalnym obiegu, na allegro też jest dość droga. Miałam o nią wiele pytań kiedy wisiała w moim biblionetkowym schowku - stąd wiem, że to pozycja poszukiwana. Wyceniłam ją tak, żeby nie stracić na jej oddaniu. Jeśli komuś będzie na niej zależało to ją pobierze, jeśli nie - to książka trochę powisi, albo wywędruje z mojej biblioteczki w inny sposób.
Czemu miałabym oddać wartościową i poszukiwaną książkę za jakąś śmieszną cenę? Liczę na to, że będę mogła pobrać za nią np. dwie inne, bo system 1 za 1 funkcjonuje na podaju i jak widać, zupełnie się nie sprawdza.
Inis
 
Posty: 109
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 09:27

Re: Ilość punktów

Postprzez duch_puszczy » 11 sie 2011, o 10:27

Wywołałaś po prostu mały szok cenowy, stąd te komentarze :D Swoją drogą, ciekawe, czy to aż tak dobra książka?
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Ilość punktów

Postprzez Inis » 11 sie 2011, o 10:37

Nie siedzę głęboko w tematyce jeśli chodzi o Sylvię, wiec trudno mi ocenić na ile książka jest rzeczywiście "dobra".
Jestem na fincie dopiero od paru dni i przyznam, że początkowo sama miałam problem z wycenianiem książek - myślę, że trzeba to po prostu wyczuć - metodą "prób i błędów". Zakładam, że kiedy coś powisi zbyt długo, zawsze mogę obniżyć cenę :)
Inis
 
Posty: 109
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 09:27

Re: Ilość punktów

Postprzez duch_puszczy » 11 sie 2011, o 10:43

Wszyscy działają chwilowo po omacku, chociaż już widać pewne regularności ;)
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Ilość punktów

Postprzez enga » 11 sie 2011, o 19:07

A mnie w tym tygodniu przestało już być stać na książki :( No, pomijając te walające się stadami po bibliotekach i bytujące na Allegro za 3 zł ;) Przykre to, ale chyba jednak niczego nie będę dorzucać, bo miałabym problem z wycenianiem w sytuacjach, gdy egzemplarze recenzenckie stoją po tyle punktów. Poczekam może miesiąc, zobaczę w którą stronę się to rozkręci i podejmę decyzję co dalej.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Ilość punktów

Postprzez Draakhan » 11 sie 2011, o 20:05

Inis napisał(a):
duch_puszczy napisał(a):Ta za 470 była początkowo za 500, ale widać ktoś się nieco zreflektował:P

Rozumiem, że pijecie do biografii Plath? ;)
Książkę tę trudno dzisiaj zdobyć w normalnym obiegu, na allegro też jest dość droga. Miałam o nią wiele pytań kiedy wisiała w moim biblionetkowym schowku - stąd wiem, że to pozycja poszukiwana. Wyceniłam ją tak, żeby nie stracić na jej oddaniu. Jeśli komuś będzie na niej zależało to ją pobierze, jeśli nie - to książka trochę powisi, albo wywędruje z mojej biblioteczki w inny sposób.
Czemu miałabym oddać wartościową i poszukiwaną książkę za jakąś śmieszną cenę? Liczę na to, że będę mogła pobrać za nią np. dwie inne, bo system 1 za 1 funkcjonuje na podaju i jak widać, zupełnie się nie sprawdza.

Też patrzyłem na tę książkę, poszukałem jej na Allegro, po stronach księgarni i antykwariatów i przyznam, że wg mnie wycena jest prawidłowa, zakładając przelicznik 1zł = 10 pkt., wg którego wyceniam np. swoje książki.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Ilość punktów

Postprzez kalio » 11 sie 2011, o 20:17

No nareszcie jakiś głos rozsądku. Ja zaraz przejrzę różne miejsca i zweryfikuję swoje ceny, ale nadal pozostaję na stanowisku, że nie będę oddawał swoich dobrych książek za bezcen. Bo potem nie będę miała punktów na te również bardzo drogie, które ja chcę mieć.
kalio
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 18:29

Re: Ilość punktów

Postprzez admin » 11 sie 2011, o 20:51

Chciałbym zwrócić się z apelem do wszystkich, którzy mają obawy przed wystawianiem do wymiany własnych przedmiotów. Rozumiem, że obawy te wynikają w głównej mierze z braku wiary w wartość punktów. W związku z tym, żeby zdobyć Wasze zaufanie, finta co jakiś czas skupować będzie punkty, które sama wpuściła do obiegu. Dopóki rynek się nie wzmocni a ceny nie uregulują, poprzez skup punktów będziemy utrzymywać stały kurs 1 zł = 10 punktów. Być może niektórzy z Was zauważyli już oferty kupna punktów wystawione w kategorii Inne.

Jeśli więc ktoś będzie wolał zamówić książkę (która jest warta powiedzmy 10 zł) za 500 punktów mając jednocześnie możliwość sprzedania tych punktów fincie za 50 zł, to już wyłącznie jego wola. Wierzę jednak, że w większości przypadków wycena przedmiotów będzie się normować i zmierzać do ustalonego kursu. W ostateczności, jeśli ceny nadal będą nierealne, to Wasze punkty sami będziecie mogli sprzedać fincie.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Ilość punktów

Postprzez Ananka » 1 paź 2011, o 17:04

Czy jest w ogóle sens wystawiać rzeczy małowartościowe, skoro koszt wysyłki listem poleconym (rejestrowany, masz dowód nadania) książki o wartości 5 zł, czyli 50 punktów, będzie wyższy niż wartość przedmiotu? Miałoby to tylko wtedy sens, gdybym wystawiła 15 książek po 5 zł i ktoś kupiłby połowę z nich. Wtedy wysłałabym je naraz, w jednym pakunku.
I tu napotykam paradoks, bo rzeczy wartościowych z reguły nikt nie chce się pozbywać, a te mniej potrzebne wydawałby hurtowo. Tylko czy jest opcja wysyłki zbiorczej? Żeby nie okazało się, że jak ktoś zamówi tylko jedną książkę, to będę musiała mu ją wysłać i... być stratna.
Dlatego boję się wystawiać przedmioty. Trzeba to robić bardzo rozważnie, bo po "zamówieniu" chyba nie ma odwrotu, prawda? Choć podanie 150 punktów za książkę wartą z wysyłką ok. 30 zł było moim błędem ;). PS Czy po zamówieniu jej przez użytkownika jestem zobowiązana ją wysłać i nie mam odwrotu od tej transakcji?
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron