Preferowane formy wysyłki

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Jeśli miał(a)byś do wyboru w tej samej cenie, którą formę wysyłki wybrał(a)byś

List polecony Poczty Polskiej
24
75%
Paczka Poczty Polskiej
2
6%
Firma kurierska
2
6%
Paczkomat Inpost
4
13%
 
Liczba głosów : 32

Preferowane formy wysyłki

Postprzez finta_sklep » 23 mar 2013, o 21:42

Bardzo proszę o udział w ankiecie.
finta_sklep
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 13:18

Re: Preferowane formy wysyłki

Postprzez finta_sklep » 27 mar 2013, o 10:52

Obserwując wyniki ankiety przyznam, że jestem zaskoczony taką miażdżącą przewagą listu poleconego. O ile słaby wynik paczkomatów nie dziwi ze względu na stosunkowo niewielkie pokrycie obszaru kraju, to już np wynik paczki Poczty Polskiej i firm kurierskich może zastanawiać. Z czego to wynika? Przypomnę, że ankieta zakłada tę samą cenę w przypadku wszystkich form wysyłki, więc nie wpływa ona na wyniki.

Może z firmami kurierskimi problem polega na tym, że najczęściej dowożą przesyłki w godzinach pracy więc nie są najdogodniejszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy w godzinach pracy nie są obecni w swoich domach ponieważ pracują poza domem. Jeśli kurier nie zastanie odbiorcy w domu to przesyłkę trzeba odebrać osobiście w najbliższym oddziale firmy kurierskiej, co stanowi często większy kłopot niż odbiór przesyłki z placówki Poczty Polskiej.

Porównanie natomiast poleconego z paczką Poczty Polskiej powinno wypadać na korzyść poleconego tylko w przypadku małych gabarytów, gdy listonosz może dostarczyć przesyłkę bezpośrednio do odbiorcy. W przypadku książek często jednak zdarza się, że przesyłka przekracza gabaryt A (szczególnie gdy jest bezpiecznie opakowana), a wtedy moim zdaniem nie ma żadnej różnicy dla odbiorcy między poleconym a paczką ponieważ najczęściej w obu przypadkach przesyłkę trzeba odebrać osobiście w placówce poczty.
finta_sklep
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 13:18

Re: Preferowane formy wysyłki

Postprzez nelly070707 » 27 mar 2013, o 12:10

a może dlatego, żeby koszty przesyłki były tańsze a co za tym idzie i cena wystawianego przedmiotu?? ;)
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Preferowane formy wysyłki

Postprzez anika13 » 27 mar 2013, o 14:04

nelly070707 napisał(a):a może dlatego, żeby koszty przesyłki były tańsze a co za tym idzie i cena wystawianego przedmiotu?? ;)

Ankieta zakładała tę samą cenę dla wszystkich opcji... ;)
anika13
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 12:02

Re: Preferowane formy wysyłki

Postprzez boopoland » 27 mar 2013, o 18:28

Osobiście wolę polecony, bo mam dobry układ z listonoszem 'od listów' - jak nie ma mnie za długo w domu i nie odbieram przesyłek, które nie mieszczą się w skrzynce po prostu do mnie dzwoni (na przykład w ubiegłe wakacje ;) ), 'paczkowych' nie znam, więc nie raz biegam z awizem.
Kurierów nie lubię, bo pojawiają się czasami o nieludzkich porach, znaczy kiedy jeszcze mam możliwośc i ochotę pospac, taki przyjedzie między siódmą a ósmą rano.
Klikamy, pomagamy - Humanitarni
boopoland
 
Posty: 110
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Preferowane formy wysyłki

Postprzez nelly070707 » 27 mar 2013, o 18:38

anika13 napisał(a):Ankieta zakładała tę samą cenę dla wszystkich opcji... ;)

ups no tak czytanie ze zrozumieniem :roll:
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Preferowane formy wysyłki

Postprzez czarno_czarna » 27 mar 2013, o 21:17

List polecony jest najwygodniejszy, bo listonosz po prostu wrzuca go do skrzynki, jeśli tylko się zmieści. A mojemu listonoszowi nawet album udało się tam zmieścić. Dzięki temu prawie nigdy nie muszę chodzić na pocztę z awizo :D
czarno_czarna
 
Posty: 26
Dołączył(a): 3 gru 2011, o 11:02

Re: Preferowane formy wysyłki

Postprzez nutinka » 28 mar 2013, o 08:55

Ja też mam dobre układy z listonoszem. Nawet jak mnie nie ma, a list nie mieści się do skrzynki, to zostawia u teściów. Nie biegam więc z awizem i nie zrywam się bladym świtem dla kuriera.
nutinka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 16:05

Re: Preferowane formy wysyłki

Postprzez boulinka » 28 mar 2013, o 17:29

Także wolę list.
Paczka droższa od listu (nie mogę założyć, że kosztuje tyle samo bo wiem, że tak nie jest i to nierealne).
Paczkomat najbliższy mam kilkadziesiąt kilometrów od siebie.
Kurier... no cóż, można by długo opowiadać, jak paczki lądowały u sąsiadów lub 3 dni czekałam, aby w końcu zjawił się po wysyłaną paczkę.
boulinka
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 10:04


Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron