Status wysłane / odebrane

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Status wysłane / odebrane

Postprzez Ananka » 15 gru 2012, o 19:00

Pragnę zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza nowych niedoświadczonych użytkowników, którzy wydają się trafiać na fintę bardziej z przypadku niż z przekonania w porównaniu do starszych userów, że oznaczenie przesyłki jako WYSŁANEJ oznacza tyle, że oddało się ją do wysłania pracownikowi Poczty i za to zapłaciło i posiada dowód nadania [gdy polecona], który można podać Odbiorcy, a nie że dostrzegło się w systemie zamówienie Zamawiającego...
NP. Wiem, że gajga coś u mnie zamówiła, spakowałam to i zaadresowałam natychmiast, ale poczekam do poniedziałku z oznaczeniem, kiedy REALNIE NADAM, by jej nie wprowadzać w błąd. Nawet dla tych trzech weekendowych dni. To odpowiedzialne zachowanie i z poszanowaniem Zamawiającej.

    POWÓD POPEŁNIENIA PRZEZE MNIE TEGOŻ POSTA
    Niestety po ponad setce transakcji i półtorarocznym stażu na fincie trafiłam nagle na BARDZO nieprzyjemną sytuację, gdy Wystawiająca wysłała przesyłkę poleconą dopiero po moich ponagleniach i... 2 tygodniach (słownie DWÓCH TYGODNIACH roboczych) od własnoręcznego oznaczenia jej jako "WYSŁANA"!

Nieważne czy "jest to niezbędna do życia paczka" i czy "wymyślam", ale jeśli szykuję się do półrocznego zagranicznego wyjazdu i rozstania z domem, komputerem i jednocześnie m.in. fintą na dniach, i w związku z tym mam zaplanowany każdy dzień i terminy do wyjazdu, to nie może być sytuacji, że ktoś mnie okłamuje i nie wywiązuje się z wysyłki, bo ja mogę nie zdążyć już tej przesyłki odebrać w ogóle w Polsce i oznaczyć w systemie jako odebrana. No tak się nie robi. Bez względu na to czy ja "wymyślam" czy nie. Sytuacja z wyjazdem jest tylko jednym przykładem na konieczność poszanowania czasu i/lub zdrowia Zamawiającego. Inną jest zamówienie prezentu na czyjeś święto w danym dniu///zamówienie dla kogoś w jego imieniu/// zamówienie specjalnie miesiąc wcześniej, żeby zdążyło dotrzeć przed Bożym Narodzeniem skoro Poczta ma nawał pracy i mogą być opóźnienia///etc.

Apeluję więc wyraźnie o nieoznaczanie przesyłki jako wysłana, jeśli nie nastąpiło faktyczne nadanie przesyłki!!!
NP> Jedna z userek była chora/ deszcz czy śnieg padał/ nie chciało jej się/ cokolwiek!, więc wyraźnie mnie uprzedziła, że nada dopiero za tydzień. Nie oznaczała transakcji jako wysłana i OK - super, że dała znać i nie wprowadzała w błąd. Bardzo ładnie, odpowiedzialnie, dojrzale i kulturalnie. (Uprzedzam wątpliwości pojawiające się na czacie) I nie - naprawdę nie trzeba mieć 20 lat by tak postępować. To bynajmniej nie jest i nigdy nie była kwestia wyłącznie metryki. Nie dyskryminujmy młodzieży w sposób stricte stereotypowy!

Przy okazji przypominam apel koleżanek z finty o szybkim oznaczaniu statusu ODEBRANE w związku z oczekiwaniem na należne punkty. A nie o np. czekaniu na to kliknięcie dwa tygodnie... Choć mam nadzieję, że nie ma w ogóle i nie będzie takich skądinąd nieregulaminowych przypadków.

UWAGA z mej strony: Nie chcę nikogo umoralniać, pouczać i "faszyzmować" :D , bardzo zależy mi na tym by być dobrze przez Was zrozumianą, ale pozostawiam ten temat, bo czuję, że w długiej perspektywie mogą tu występować jeszcze niestety problemy. Nikomu z Was, finciaków, nie życzę tego ani razu. Naprawdę.

** Jeśli ktoś np. dajmy na to ma podane w ogłoszeniu, że wysyła w ciągu 14 dni roboczych i nie oznacza wysłania to OK. Wszystko super. Zamawiasz świadomie i wiesz na co się piszesz. Ale pozostałe znaczące zmiany TRZEBA uzgadniać z poszanowaniem drugiego człowieka, a nie lekceważyć jego maile, okłamywać go nadaniem, kierować po fakcie nieprzyjemne uwagi, etc.


    PODSUMOWUJĄC,
    Oznaczajmy statusy wysłane/odebrane wówczas, gdy FAKTYCZNIE nastąpiło to zdarzenie. Szanujmy przynajmniej czyjś czas, zdrowie i pieniądze [punkty].
Ananka
 
Posty: 287
Dołączył(a): 30 wrz 2011, o 22:12

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron