Zebrane sugestie czekające na realizację

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Zebrane sugestie czekające na realizację

Postprzez admin » 17 kwi 2011, o 20:50

Witam,

W tym miejscu zebrane zostaną wszystkie sugestie użytkowników, co do których zapadła decyzja, że zostaną wdrożone. Tutaj będą też prezentowane plany dotyczące nowych funkcjonalności serwisu. Lista poniżej będzie na bieżąco uzupełniana.

1. Wyszukiwanie użytkowników wg miasta

2. Wyświetlanie avatarów autorów postów na forum. Avatar i informacja o autorze po lewej stronie posta. Możliwość przejścia do profilu użytkownika bezpośrednio z poziomu forum.

3. Możliwość wprowadzania przedmiotów poszukiwanych przez użytkownika.

4. Czat/shoutbox na stronie głównej

5. Możliwość przejścia do podanej strony w listach (przeglądanie kategorii, wykonane transakcje, itp)

6. Dźwięk powiadamiający o nadejściu nowej wiadomości.

7. Uzupełnienie statystyk o liczbę użytkowników online wraz z linkiem do strony wyświetlającej aktualnie zalogowanych użytkowników

8. Inbox - możliwość usuwania więcej niż jednej wiadomości jednocześnie. Najprawdopodobniej przy każdej wiadomości zostanie zamieszczony checkbox umożliwiający jej zaznaczenie oraz przycisk "Usuń zaznaczone".

9. Przedmioty obserwowane - rozróżnienie przedmiotów usuniętych i ukrytych przez wystawiającego. Dodanie możliwości wprowadzania notatek do każdego przedmiotu przechowywanego w schowku.

10. Poprawa mechanizmu wyświetlania powiadomień on-line - dotyczy problemu obsługi dużej liczby powiadomień wyświetlanych jednocześnie

11. Informacja o liczbie wyświetleń strony ze szczegółami przedmiotu

12. Dodanie e-przesyłki do listy dostępnych form wysyłki


Sugestie zrealizowane:

1. Reorganizacja sposobu wyświetlania list przedmiotów. Zmiana sposobu sortowania i filtrowania list.
2. Czas wystawienia przedmiotu powinien być widoczny w szczegółach przedmiotu oraz na listach, włącznie z możliwością sortowania
3. Możliwość określenia stanu przedmiotu wystawianego do wymiany. Najprawdopodobniej będzie to wybór z listy (np, nowy/nieużywany, stan b.dobry/dobry/lekko zniszczony/bardzo zniszczony) oraz dodatkowo pole tekstowe umożliwiające słowny opis stanu przedmiotu
4. Możliwość określenia formy wysyłki przedmiotu wystawionego do wymiany bez konieczności użycia formy "list zwykły". W tej chwili nie można tej formy przesyłki usunąć - można jedynie dodać inne. Będzie musiał być jednak zachowany warunek, że przynajmniej jedna forma wysyłki musi być zaznaczona
5. Dodanie nowej opcji formy wysyłki - "nie dotyczy". Ta wartość będzie mogła być wykorzystana np w niematerialnych przedmiotach wymiany, np oferty kupna punktów, oferta przedmiotów dostępnych drogą elektroniczną, itp
6. RSS
7. Schowek - lista przedmiotów, które użytkownik chce zapamiętać. Dodatkowo obsługa zdarzeń dotyczących przedmiotów znajdujących się w schowku, np. cena, opis, itp. przedmiotu zostały zmienione, przedmiot został nabyty lub usunięty/schowany przez wystawiającego.
8. Możliwość "negocjacji" ceny przedmiotów wystawionych do wymiany. Każdy użytkownik zainteresowany przedmiotem będzie mógł zaproponować za niego swoją cenę (podając wartość w punktach). Propozycja będzie mogła zostać złożona z poziomu strony ze szczegółami przedmiotu - wtedy przedmiot automatycznie znajdzie się w schowku (jeśli wcześniej nie został do niego dodany), lub z poziomu schowka. O złożonej propozycji powiadamiany jest właściciel przedmiotu. Właściciel przedmiotu będzie miał również w każdej chwili dostęp do wszystkich propozycji złożonych dla jego przedmiotów (w panelu zarządzania przedmiotami). Jeśli właściciel przedmiotu obniży cenę i jej wartość będzie równa lub mniejsza niż wartość złożonych propozycji to o tym fakcie zostaną powiadomieni odpowiedni użytkownicy, którzy takie propozycje złożyli.
9. Dostęp do listy ostatnio zawartych transakcji wymiany (kategoria przedmiotu, tytuł, punkty) z możliwością wejścia do szczegółów transakcji.
10. Przedmioty użytkowników, którzy nie logowali się do serwisu dłużej niż 7 dni nie będą dostępne do wymiany - nie będą widoczne na liście przedmiotów dostępnych do wymiany. Kiedy tylko użytkownik ponownie zaloguje się do serwisu jego przedmioty od razu zostaną udostępnione do wymiany. Fakt wycofania przedmiotów z wymiany ze względu na długą nieobecność w serwisie będzie oznajmiany przez maila.
11. Zmiana systemu powiadomień o zdarzeniach w serwisie (otrzymana wiadomość, przelane punkty, itp).
12. Reorganizacja systemu wiadomości. Wprowadzenie wątków (konwersacji) z możliwością wyświetlenia wszystkich wiadomości wysłanych przez obie strony w ramach konwersacji.
13. Dodanie nowej formy wysyłki - "odbiór osobisty". Wybranie takiej opcji będzie wymagało ustalenia miejsca odbioru między wystawiającym a nabywającym.
14. Dodanie możliwości podania w profilu użytkownika adresu korespondencyjnego (używanego do wysyłania zamówionych przedmiotów). Adres ten nie będzie podlegał weryfikacji.
15. Pole "O mnie" w profilu użytkownika.
16. Domyślne wartości dla "Czas wysyłki" i "Dostępna forma wysyłki" ustawiane w profilu użytkownika.
17. Możliwość wyłączenia angażowania w rozmowę (zaczepiania) na czacie dla zalogowanych użytkowników. Ze względu na "interes" serwisu domyślnie zalogowani użytkownicy będą mogli zostać "zaczepieni" na czacie, jednak dla wszystkich, których taka forma angażowania w rozmowę irytuje, będzie możliwe wyłączenie tego w profilu użytkownika.
18. Uporządkowanie formularza ręcznego wprowadzania danych dotyczących książki. Dołożenie pól: "Tłumacz" oraz :Rodzaj okładki"
19. Bardziej zaawansowane filtrowanie wyświetlanych przedmiotów na listach kategorii.
20. Uzupełnienie listy gatunków filmowych o "dramat" i "psychologiczny".
21. Możliwość wyszukiwania przedmiotów/transakcji na stronach "Przedmioty oddawane" i "Przedmioty przyjmowane" podobnie jak w przypadku istniejącego już wyszukiwania na stronie "Moje przedmioty".
22. Dodatkowy atrybut w kategorii Film opisujący opakowanie (pudełko, koperta).
23. Zabezpieczenie formularza przelewania punktów przed przypadkowym ponownym wykonaniem.
24. Przeniesienie linku do przelewania punktów w bardziej intuicyjne miejsce - w ramach reorganizacji panelu akcji dostępnych dla zalogowanego użytkownika.
25. Reorganizacja mechanizmu i sposobu prezentowania wyników w przypadku wyszukiwania "prostego" zob. wątek. Wyszukiwanie proste i prezentacja wyników zostały ujednolicone. Wprowadzanie grupowanie wyników wyszukiwania zostało jednak wycofane.
26. Ograniczenie liczby przedmiotów wyróżnionych prezentowanych jednocześnie na stronie poszczególnych kategorii i losowanie przedmiotów, które mają być prezentowane, z listy wszystkich wyróżnionych.
27. Wprowadzenie podkategorii do kategorii Inne
28. Wyszukiwanie w zawartych już transakcjach - w ramach ujednolicania wyszukiwania prostego
29. Informacja na stronie ze szczegółami przedmiotu o innych "podobnych "przedmiotach. Podobieństwo sprawdzane będzie w zależności od kategorii do której należy przedmiot, np dla książek może to być autor i tytuł.
30. Możliwość zmiany statusu wielu transakcji jednocześnie (zmiana statusu na wysłane lub odebrane) - ta funkcjonalność została zrealizowana w trochę węższym zakresie, tzn status można zmieniać z poziomu listy przedmiotów oddawanych/przyjmowanych bez konieczności wchodzenia do szczegółów poszczególnych transakcji, co znacznie ułatwia obsługę wielu transakcji.
Ostatnio edytowano 1 sty 2015, o 19:06 przez admin, łącznie edytowano 19 razy
Powód: aktualizacja zrealizowanych funkcjonalności w związku z uruchomieniem nowej wersji serwisu
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron