Kanały RSS

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Kanały RSS

Postprzez admin » 10 lip 2011, o 07:52

Udostępnione zostały kanały RSS. Kanały dostępne są na razie tylko w listach kategorii: książki, gry, filmy, ale systematycznie będą pojawiać się też w innych miejscach, np dla przedmiotów wystawionych przez użytkownika.

Już niedługo pojawi się również widget, który będzie można podpiąć do wybranego kanału RSS. Widget będzie prezentował zawartość wybranego kanału RSS, czyli np ostatnio dodane książki lub ostatnio wystawione przedmioty użytkownika X.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Kanały RSS

Postprzez cassiopeia » 12 lip 2011, o 09:43

Za RSS bardzo dziękuję :)
cassiopeia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 cze 2011, o 09:40

Re: Kanały RSS

Postprzez admin » 12 lip 2011, o 16:35

Czy ktoś jeszcze może próbował korzystać z RSS finty? Pytam ponieważ zastanawiam się, jak radzą sobie różne czytniki RSS z kodem html zawartym w treści. Nasze RSSy testowane były na feedreader 3.14. Dajcie znać z jakich czytników korzystacie i czy nie ma problemów w wyświetlaniem treści.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Kanały RSS

Postprzez enga » 12 lip 2011, o 20:38

U mnie wszystko działa ok. Mam RSS Live Links pod Chrome. Nie sprawdzałam jeszcze jak jest z szybkością, ale to obadam w najbliższych dniach.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Kanały RSS

Postprzez Draakhan » 12 lip 2011, o 20:39

Nie bałdzo :).

Zamiast przykładowo:
Kod: Zaznacz cały
<summary type="text">&lt;p&gt;Tytuł: &lt;a href=&quot;/ksiazka.wrog-bez-twarzy&quot;&gt;&lt;strong&gt; Wróg bez twarzy&lt;/strong&gt;&lt;/a&gt;&lt;br&gt;Autor: Child&lt;br&gt;Wydawnictwo:    Albatros &lt;br&gt;Gatunek: &lt;/p&gt;&lt;p&gt;&lt;br&gt;Punkty: &lt;strong&gt;150&lt;/strong&gt;&lt;br&gt;Wystawiający: &lt;a href=&quot;/user/krist43&quot;&gt;&lt;strong&gt;krist43&lt;/strong&gt;&lt;/a&gt;&lt;/p&gt;&lt;p&gt;&lt;/p&gt;</summary>


Powinno być:
Kod: Zaznacz cały
<summary type="text"><![CDATA[<p>Tytuł: <a href="http://finta.pl/ksiazka.wrog-bez-twarzy"><strong> Wróg bez twarzy</strong></a><br>Autor: Child<br>Wydawnictwo:    Albatros <br>Gatunek: </p><p><br>Punkty: <strong>150</strong><br>Wystawiający: <a href="/user/krist43"><strong>krist43</strong></a></p><p></p>]]</summary>


Czyli:
1) Do wstawienia wartości elementów, w których występują znaki zabronione (np.: < > & " ' ) należy użyć oznaczenia CDATA i wrzucać wartość bez przepuszczania przez htmlspecialchars
2) Wartości href w linkach w 'summary' chyba powinny być w formie bezwzględnej zamiast względnej, ale tutaj głowy nie dam - do sprawdzenia po poprawieniu punktu 1)
3) http://validator.w3.org/feed/check.cgi? ... ki_rss#l21

Testowałem pod Google Reader.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Kanały RSS

Postprzez admin » 12 lip 2011, o 20:50

Draakhan, dzięki za wskazówki. Postaram się jak najszybciej to poprawić.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Kanały RSS

Postprzez admin » 12 lip 2011, o 21:59

Draakhan napisał(a):1) Do wstawienia wartości elementów, w których występują znaki zabronione (np.: < > & " ' ) należy użyć oznaczenia CDATA i wrzucać wartość bez przepuszczania przez htmlspecialchars

Poprawiłem punkt 1. Czy google reader wyświetla zawartość html? Z tego, co widzę to chyba nie :(
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Kanały RSS

Postprzez Draakhan » 12 lip 2011, o 22:23

Elementów, które już raz zaciągnął nie pociągnie. Teraz trzeba poczekać aż pojawi się jakaś nowa książka, to na niej powinno być dobrze widać. Najlepiej będzie testować po zmianach za każdym razem na nowym URL-u i od nowa testować kanał, jako nowy w czytniku, żeby ominąć cache Google Readera. Jak już będzie wszystko ok, to wtedy gotowe rozwiązanie przerzucić pod adres http://www.finta.pl/ksiazki_rss
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Kanały RSS

Postprzez Draakhan » 13 lip 2011, o 05:50

Dzisiaj rano pojawiły mi się 2 nowe elementy i działają oraz wyglądają ok.

Jeśli chodzi zaś o uwagi dotyczące zawartości kanału, to:
- Jakby się dało obrazek z okładką książki dać większy, to byłoby super. Aktualny jest maciupeńki i niewiele na nim widać. Aby element nie zajmował za wiele miejsca, to można by zrobić tak, że zdjęcie będzie po lewej stronie, zaś tekst będzie go oblewać.
- Do danych o autorze można by dodać jego imię :).
- Tekst opisu książki (np. dla tej http://www.finta.pl/ksiazka.kobieta-szc ... -i-ponetna) na fincie pojawia się ładnie podzielony na kolejne wiersze, akapity, itd. Natomiast w RSS jest ciurkiem wszystko w jednej linii. Brakuje wywołania nl2br.
- Jeśli w polu gatunek nic nie zostało uzupełnione, to dodać warunek, żeby nie pokazywało tej informacji o gatunku
- Przydałaby się informacja o stanie książki

To plus błędy zgłaszane przez validator i będzie wypas :)
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Kanały RSS

Postprzez admin » 14 lip 2011, o 08:50

Draakhan, dzięki za pomoc i cenne sugestie.

Wczoraj udostępniłem zmodyfikowany RSS. Walidator nie jest jeszcze w pełni usatysfakcjonowany (nie podobają mu m.in. się atrybuty używane w stylach) ale może coś w tym względzie uda mi się jeszcze poprawić.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Następna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron