Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez duch_puszczy » 9 maja 2011, o 09:09

admin napisał(a):Bardzo cenna uwaga. Postaramy się zreorganizować listowanie przedmiotów. Zadanie wpisujemy na pierwsze miejsce w spisie zmian zatwierdzonych i oczekujących na realizację.

Dzięki, błyskawiczna reakcja, oby realizacja też błyskawiczna:D
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez duch_puszczy » 9 maja 2011, o 20:52

I jeszcze jedno: czy moje podejrzenie jest słuszne, że książki na głównej liście książek nie są układane w kolejności dodawania (najnowsze na końcu), ale według użytkowników? Trochę to bez sensu, bo nie da rady przejrzeć sobie pozycji ostatnio dodanych, a sortowania wg dat wystawienia też nie ma (chyba).
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez admin » 9 maja 2011, o 22:49

Porządek sortowania listy przedmiotów w poszczególnych kategoriach jest następujący:

przedmioty wyróżnione (wg daty rozpoczęcia wyróżnienia), jeśli wybrana została kolumna do sortowania to uwzględniany jest atrybut reprezentowany przez tę kolumnę, właściciel przedmiotu ma zweryfikowane dane osobowe, średnia ocen właściciela przedmiotu.

W tej chwili faktycznie nie ma możliwości sortowania wg daty wystawienia ale pojawi się już niedługo razem ze zreorganizowanym listowaniem przedmiotów.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez enga » 10 maja 2011, o 09:45

Zdecydowanie wyświetlanie przedmiotów na liście nie jest dla mnie przydatne. Jak wchodzę w listę książek, to chciałabym, by były one ustawione na sortowanie od najnowszych do najstarszych. A potem ewentualnie chciałabym mieć ustawienia: alfabetyczne tytułami, alfabetyczne autorami, punktami, użytkownikami.

A jeżeli nie można w taki sposób, to wtedy RSS jest dla mnie nieodzowny. Albo okienko w "ostatnio dodanymi przedmiotami".

Poza tym schowek oraz powiadamiacz :ugeek:
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez nutkab » 10 maja 2011, o 12:54

admin napisał(a):Może jeszcze dorzucę parę słów wyjaśnienia, po co w ogóle stosowany ma być mechanizm weryfikacji danych osobowych. Z punktu widzenia platformy chodzi przede wszystkim o potwierdzenie tożsamości użytkownika, upewnienie się, że konto nie zostało założone jako kolejne konto tego samego użytkownika. Użytkownik z potwierdzoną tożsamością jest cenniejszy dla platformy ponieważ oznacza "prawdziwego" człowieka. Wiele serwisów, włącznie z najbardziej popularnym serwisem aukcyjnym, stosują jakieś mechanizmy weryfikacji użytkowników.

W takim razie byłaby chyba przydatna opcja "adres do wysyłki inny niż weryfikowany". Dane do wysyłki mogą być różne niż podane w banku (np: jeśli odbiera się paczki w pracy).
nutkab
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 07:40

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez duch_puszczy » 13 maja 2011, o 21:09

Zakończyłem dziś pierwszą transakcję. Moje uwagi: szalenie niewygodne jest zatwierdzenie odbioru i skomentowanie transakcji - czy tego naprawdę nie można zrobić za jednym zamachem, bez latania po zakładkach? Po drugie, czy przeczytane powiadomienie nie mogłoby być odznaczane w skrzynce jako przeczytane i nie wyświetlać się jako nowe do chwili przeniesienia do archiwum?
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez admin » 14 maja 2011, o 20:52

Mechanizm powiadomień o zdarzeniach zostanie zmieniony. Ręczne przenoszenie do archiwum jest faktycznie dosyć irytujące.

Jeśli chodzi o interfejs zmiany statusów transakcji oraz wystawiania ocen i komentarzy, to też trzeba będzie go przemyśleć. Ten temat stanowi jednak dużo ambitniejsze wyzwanie.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez enga » 14 maja 2011, o 21:50

duch_puszczy napisał(a):Zakończyłem dziś pierwszą transakcję. Moje uwagi: szalenie niewygodne jest zatwierdzenie odbioru i skomentowanie transakcji - czy tego naprawdę nie można zrobić za jednym zamachem, bez latania po zakładkach? Po drugie, czy przeczytane powiadomienie nie mogłoby być odznaczane w skrzynce jako przeczytane i nie wyświetlać się jako nowe do chwili przeniesienia do archiwum?


O tak, proszę o to samo - jedna zakładka do transakcji, ułatwienie ich przeprowadzania i zamykania byłoby świetnym posunięciem. Jak również "odświetlanie" powiadomień.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez enga » 15 maja 2011, o 13:31

Pierwszy problem: gdyby nie duch_puszczy, który wczoraj mi napisał, że są nowe wiadomości w tej części forum, to bym ich nie zauważyła - na głównej stronie wyświetla mi wiadomość, że ostatnie wypowiedzi tutaj padły 12.05! Czekałam czy się coś zmieni, ale nawet teraz ciągle jest tak samo, nie pokazuje na głównej wczorajszych wypowiedzi, tylko ciągle ostatnia jest z 12.05.

Edycja - teraz pokazuje moją wypowiedź jako ostatnią, więc może to były jakieś chwilowe zawirowania, zobaczymy.

Ponowna edycja: przy kolejnym wejściu na forum po jakimś czasie znowu pokazuje 12.05! :/
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez admin » 15 maja 2011, o 20:43

enga napisał(a):Pierwszy problem: gdyby nie duch_puszczy, który wczoraj mi napisał, że są nowe wiadomości w tej części forum, to bym ich nie zauważyła - na głównej stronie wyświetla mi wiadomość, że ostatnie wypowiedzi tutaj padły 12.05! Czekałam czy się coś zmieni, ale nawet teraz ciągle jest tak samo, nie pokazuje na głównej wczorajszych wypowiedzi, tylko ciągle ostatnia jest z 12.05.

Edycja - teraz pokazuje moją wypowiedź jako ostatnią, więc może to były jakieś chwilowe zawirowania, zobaczymy.

Ponowna edycja: przy kolejnym wejściu na forum po jakimś czasie znowu pokazuje 12.05! :/

Czy mogę prosić o zrzut ekranu jeśli ten problem nadal występuję lub gdy pojawi się ponownie? Z góry dziękuję.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron