Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez enga » 2 maja 2011, o 07:44

Mi również bardziej podobają się te sformułowania od "kupującego" i "sprzedającego" :)

Co do liczby stron - sugestia taka padła, bo w opisie książki, którą pobierałam nie miała tej informacji. Innym sie wprawdzie nie przyglądałam, ale zaintrygowało mnie to. Wiem, że system już gotowy jest wygodny, ale chyba nie jest w 100% prawidłowy?

Co do weryfikacji - jasne, wszystko jest zrozumiałe i klarownie wytłumaczone, przemyślę czy już się weryfkować, czy poczekać na większą ilość użytkowników :)
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez enga » 5 maja 2011, o 08:28

I jeszcze trzy sprawy:
1. Możliwość sortowania książek według czasu dodania.
2. Możliwość przeszukiwania bazy.
3. Zakładka z użytkownikami? Żeby na przykład wyszukać osoby z danego miasta.

Pobrałam pierwszą książkę, czekam na realizację i na to, by ktoś ode mnie coś pobrał ;)
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez admin » 5 maja 2011, o 09:37

Dziękuję za kolejne sugestie i uwagi. W związku z tym, że finta nagradza swoich użytkowników za aktywny udział w rozwoju serwisu, proszę przyjąć 200 punktów jako podziękowanie.

Odnośnie uwag:
1. Czas dodania przedmiotu powinien być widoczny w szczegółach oraz na listach, włącznie z możliwością sortowania. Sugestię wrzucam na listę zadań oczekujących na wykonanie.
2. Nie wiem, o jakim przeszukiwaniu bazy jest mowa. Serwis umożliwia przeszukiwanie bazy (proste i zaawansowane) po poszczególnych kategoriach przedmiotów.
3. Wyszukiwanie użytkowników wg miasta też wydaje się sensowne więc również ląduje na liście zadań do wykonania

Cieszę się również, że zdecydowała się Pani na pierwszą transakcę :) System wyśle automatycznie powiadomienie do wystawiającego jeśli ten nie zmieni statusu na "wysłany" a minął już czas określony przez niego w polu "Czas wysyłki". Można również spytać wystawiającego (używając wiadomości prywatnych) kiedy zamierza wysłać przedmiot. Jeśli z jakichś powodów, co mam nadzieję się nie zdarzy, wystawiający nie wyśle przedmiotu mimo prób kontaktu, administrator na Pani prośbę będzie mógł anulować transakcje i punkty wydane przez Panią na ten przedmiot wrócą do Pani.

Jeśli chodzi o pobieranie wystawianych przedmiotów to wszystko zależy od ruchu w serwisie. Cały czas liczymy na rozpropagowanie naszej platformy. Za pomoc w tym zakresie również postaramy się odwdzięczyć (szczegóły w innym wątku viewtopic.php?f=14&t=7)
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez enga » 5 maja 2011, o 10:12

Ooo, dzięki :)

Co do przeszukiwania - ślepota ze mnie :D Oczywiście, że jest, tylko ja przyzwyczajona do pewnego serwisu nie zwróciłam uwagi na miejsce umieszczenia ;)

A umieszczenie przeszukiwania użytkowników da np. możliwość ułatwienia odbioru osobistego (jeżeli np. ktoś nie wie na co ma wydać punkty, to może sobie sprawdzić według miasta ;p)

Ja też mam nadzieję, że pójdzie sprawnie. A zaraz wykorzystam ten prezent punktowy, bo już mam na oku kolejną ciekawą książkę :) Co do promocji - wrzuciłam krótką informację pod dyskusją blogową o podaju, ale na razie tylko krótką, bo nie chciałam, żeby ktoś pomyślał, że jestem opłaconym "szeptaczem" ;) http://przeczytalamksiazke.blogspot.com ... icket.html
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez Jezebel » 5 maja 2011, o 10:44

ze swej strony zgłoszę pewne wątpliwości na temat przesyłania prywatnych wiadomości. przed momentem próbowałam to uczynić, ale po kliknięciu w opcję 'Wyślij prywatną wiadomość' pojawia mi się jedynie pusty box [z ramką i iksem służącym do jego zamknięcia], bez pola tekstowego oraz jakichkolwiek opcji. ciekawa jestem, czy ktoś jeszcze zetknął się z tym problemem, czy może wina leży po stronie mojej przeglądarki.

co do innych wymagających poprawy aspektów funkcjonowania serwisu - chyba wszystko już zostało powiedziane. osobiście szczególny nacisk położyłabym na niebudzący wątpliwości i niedający szerokiego pola do popisu sposób ręcznego wprowadzania autorów do bazy danych, żeby nie zrobił się bałagan, jak na innych portalach książkowych, gdzie dla jednego autora istnieje pięć różnych profili, każdy z inną wariacją na temat kolejności i formy zapisu imienia oraz nazwiska.

sądzę, że w 'Pytaniach i odpowiedziach' przydałyby się sugestie co do szacowania punktowej wartości wystawianego przedmiotu: od jakiej puli zacząć, jakie cechy przedmiotu pozwalają zażyczyć sobie większej ilości punktów, a jakie obniżają jego wartość, a tym samym punktową 'cenę'.
Jezebel
 
Posty: 72
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 09:38

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez admin » 5 maja 2011, o 10:51

enga:
Dziękuję bardzo :) Właśnie o takie nienachalne akcje promocyjne nam chodzi. Wyrazy wdzięczności zaraz znajdą się na Pani koncie.

Jezebel:
Z jakiej przeglądarki próbowała Pani wysłać wiadomość prywatną? W jakim miejscu w serwisie miało to miejsce? Czy próbowała Pani wysłać tą wiadomość z forum, czy z innego miejsca serwisu?
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez Jezebel » 5 maja 2011, o 11:05

używam przeglądarki Mozilla Firefox 3.5.18, wiadomość próbowałam wysłać z forum, konkretnie z profilu użytkownika, za pomocą opcji 'Wyślij prywatną wiadomość', a następnie raz jeszcze, za pomocą ikony 'PW' widocznej przy każdym poście na forum.
Jezebel
 
Posty: 72
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 09:38

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez enga » 5 maja 2011, o 11:29

Jezebel napisał(a):co do innych wymagających poprawy aspektów funkcjonowania serwisu - chyba wszystko już zostało powiedziane. osobiście szczególny nacisk położyłabym na niebudzący wątpliwości i niedający szerokiego pola do popisu sposób ręcznego wprowadzania autorów do bazy danych, żeby nie zrobił się bałagan, jak na innych portalach książkowych, gdzie dla jednego autora istnieje pięć różnych profili, każdy z inną wariacją na temat kolejności i formy zapisu imienia oraz nazwiska.

sądzę, że w 'Pytaniach i odpowiedziach' przydałyby się sugestie co do szacowania punktowej wartości wystawianego przedmiotu: od jakiej puli zacząć, jakie cechy przedmiotu pozwalają zażyczyć sobie większej ilości punktów, a jakie obniżają jego wartość, a tym samym punktową 'cenę'.


O tak, te obydwie sugestie uważam również za ważne. Sama mam wątpliwości przy wycenianiu książek, a o autorach też pisałam wcześniej.

EDYCJA:

Czy jest (a jeżeli tak, to gdzie, bo nie znalazłam) opcja powiadomienia o dodaniu poszukiwanej książki?
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez admin » 5 maja 2011, o 13:45

Jezebel napisał(a):sądzę, że w 'Pytaniach i odpowiedziach' przydałyby się sugestie co do szacowania punktowej wartości wystawianego przedmiotu: od jakiej puli zacząć, jakie cechy przedmiotu pozwalają zażyczyć sobie większej ilości punktów, a jakie obniżają jego wartość, a tym samym punktową 'cenę'.


http://www.finta.pl/pytania-i-odpowiedzi zaktualizowane
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Parę uwag z kilkunastu minut testowania

Postprzez admin » 5 maja 2011, o 13:48

enga napisał(a):Czy jest (a jeżeli tak, to gdzie, bo nie znalazłam) opcja powiadomienia o dodaniu poszukiwanej książki?


W tej chwili nie ma takiej funkcjonalności. W przyszłości, jeśli okaże się, że zainteresowanie taką możliwością jest większe, z pewnością pojawi się w serwisie.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron