Dot. opisu książek

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Dot. opisu książek

Postprzez duch_puszczy » 10 sie 2011, o 17:36

To, zdaje się, jedynie tak zwana literatura piękna. Faktycznie całe non-fiction jest do opracowania:P
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Dot. opisu książek

Postprzez malvi » 10 sie 2011, o 17:47

No raczej na pewno nie masz racji, ale nie będę się wykłócać.

Tu na przykład wiedzą, o co chodzi: http://losgardenios.com.pl/gender-studi ... 1ec0180ecd
malvi
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 20:47

Re: Dot. opisu książek

Postprzez duch_puszczy » 10 sie 2011, o 19:05

Z czym nie mam racji? Że gender to literatura non-fiction? Moja uwaga dotyczyła tego, że zaproponowane kategorie obejmują wyłącznie literaturę piękną, a wyszedłem na męską szowinistyczną, czyż nie? :mrgreen:
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Dot. opisu książek

Postprzez malvi » 10 sie 2011, o 19:25

Nic podobnego, po prostu pomyślałam, że gender to taki dział trochę dla koneserów, więc nie każdy musi wiedzieć, że to w tej chwili funkcjonuje jako osobna gałąź naukowa.

Natomiast mężczyzna, który interesuje się Nałkowską raczej nie może być męskim szowinistą, hmmm... :mrgreen:
malvi
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 sie 2011, o 20:47

Re: Dot. opisu książek

Postprzez Draakhan » 10 sie 2011, o 20:09

admin napisał(a):Mamy więc już źródło, które może zostać użyte w przypadku ręcznego wprowadzania danych. Lista gatunków jest dosyć długa więc trzeba jeszcze zastanowić się nad sposobem użycia w interfejsie użytkownika. Zawieranie wszystkiego w jednej liście wyboru będzie chyba mało wygodne.

Jeśli chodzi o długie listy, które są tak naprawdę słownikami danych, to może przydałby się Live Search coś na kształt tego co jest na stronie głównej Google, z tą różnicą, że użytkownik musiałby coś obowiązkowo z tego Live Searcha wybrać.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Dot. opisu książek

Postprzez duch_puszczy » 10 sie 2011, o 20:15

malvi napisał(a):Nic podobnego, po prostu pomyślałam, że gender to taki dział trochę dla koneserów, więc nie każdy musi wiedzieć, że to w tej chwili funkcjonuje jako osobna gałąź naukowa.

Natomiast mężczyzna, który interesuje się Nałkowską raczej nie może być męskim szowinistą, hmmm... :mrgreen:

Obawiam się, że szowinistą jestem, albowiem o gender jako dyscyplinie naukowej nie mam najlepszego zdania :twisted: A Nałkowska jest fascynującą postacią, chociaż, dodam wrednie, równie niewiele kobiet się nią interesuje :D
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Dot. opisu książek

Postprzez delvet » 11 sie 2011, o 12:40

delvet napisał(a):Witajcie !!!

Chciałabym zgłosić uwagi jakie mam na temat opisu książek.
1. Niepotrzebne wg mnie jest umieszczanie danych autora odnośnie jego wieku.
2.W opisie są umieszczone jakieś dane w cm Jeżeli to obrazować rozmiar książki,
wg mnie wyglądać mniej więcej tak: 20 x 25 cm, gdzie wartość 25 dnosiłaby
się do jej długości (wysukości), a 20 do jej szerokości.
3. Brak jest opisu stanu fizycznego książki np. nowa, raz czytana itp.,
oraz wpisania jej aktualnych wad np.: 8 kartek zalanych kawą, poszarpana obwoluta,
pożókłe kartki, itp.
Na razie nie zauważyłam innych istotnych wad. Jeżeli takie zauważe, to nie omieszkam powiadomić o nich.

Pozdrówki - delvet



W treści "Opisu fizycznego" książki, miałam na myśli jest stan fizyczny,
jej wady (uszkodzenia, pobrudzenie, ilość czytań) i zalety (ilość stron, rodzaj okładki).
To są sprawy bardzo istotne dla pobierającego.
Szerokość, wysokość książki to są sprawy marginalne i podejrzewam, że nikt
z wystawiających nie będzie mierzył linijką tych danych.
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Dot. opisu książek

Postprzez duch_puszczy » 11 sie 2011, o 12:48

Ale jest przecież miejsce do wpisania takich uwag i są wpisywane:P Pierwszy z brzegu przykład: http://www.finta.pl/ksiazka.karin-corka-monsa
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Dot. opisu książek

Postprzez cassiopeia » 11 sie 2011, o 20:10

Niektóre wcześniej wystawione książki nie mają tego parametru, ponieważ opcja doszła już po ich wystawieniu. Może przydaloby się zgłosić niektórym użytkownikom, żeby edytowali książki, które nie mają wszystkich danych.
cassiopeia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 cze 2011, o 09:40

Re: Dot. opisu książek

Postprzez Draakhan » 12 sie 2011, o 09:17

cassiopeia napisał(a):Niektóre wcześniej wystawione książki nie mają tego parametru, ponieważ opcja doszła już po ich wystawieniu. Może przydaloby się zgłosić niektórym użytkownikom, żeby edytowali książki, które nie mają wszystkich danych.

Każdy z użytkowników, który był zarejestrowany przed dniem, kiedy doszły te dodatkowe parametry otrzymał wiadomość od Administratora z informacją o tych parametrach i prośbą o ich uzupełnienie.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron