Dot. opisu książek

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Re: Dot. opisu książek

Postprzez delvet » 14 sie 2011, o 12:28

enga napisał(a):Wywaliłabym "opis fizyczny", który jest mylący. Dodałabym "ilość stron" (jeżeli można to rozdzielić przy ściąganiu). Jeżeli nie idzie, to zmieniłabym nazwę "opis fizyczny" na "ilość stron" czy coś bardziej poprawnego.


"Opis fizyczny" - to opis autentycznego stanu książki (pobrudzona, zalana, podarta itd., itp.,)
Natomiast "Liczba stron", oraz "Rok wydania" i "Wydane przez" to całkiem inna para kaloszy.
Wydaje mi się, że te pozycje "Liczba stron" i Rok wydania" powinny być uwzględnione.
Ostatnio edytowano 14 sie 2011, o 12:31 przez delvet, łącznie edytowano 1 raz
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42


Re: Dot. opisu książek

Postprzez kalio » 14 sie 2011, o 13:02

Dzięki, to mnie przekonuje:) Dziś nauczyłam się nowej rzeczy.
kalio
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 18:29

Re: Dot. opisu książek

Postprzez enga » 14 sie 2011, o 13:07

Delvet - ale w większości ospisów książek, jakie ostatnio obejrzałam w tym właśnie miejscu jest tylko liczba stron.

A czasami wręcz jest tak, że na jednej książce jest taki porządek:
1. Opis fizyczny (gdzie w olbrzymiej większości jest to XXX stron)
2. Stan przedmiotu - i tutaj bywa od bardzo dobrego, przez średni do zniszczonego.
3. Opis stanu przedmiotu - gdzie wpisuje się szczegóły, typu: pognieciona okładka, zalana ;)

Przykład tutaj: http://www.finta.pl/ksiazka.rzym-za-nerona (nutka - wybacz, ale bardzo dobrze jest na tej karcie książki to wyszczególnione). I co z takim orzeszkiem zrobić? Jaką funkcję spełnia tutaj opis fizyczny? Jedyne co do tej pory widziałam to liczba stron i - rzadko - wymiary w cm. Nie czaję więc po co nam rubryka w tym brzmieniu.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Poprzednia strona

Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron