ochrona przed starymi wymianami

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

ochrona przed starymi wymianami

Postprzez jsuchanecki » 7 maja 2012, o 19:44

Czytając forum natknąłem się na temat "Transakcje anulowane " i myślałem, że tam ktoś zaproponował to co mam na myśli ale nie. Zdarza się tak, że wystawiamy coś ale po długim czasie ktoś to od nas pobiera a my już tego nie mamy. Rozwiązanie jest proste: co miesiąc od wystawienia jakiegoś przedmiotu na wymianę (nazwijmy go standardowo przedmiot A) do wystawiającego wysyłana jest informacja na stronie: "czy chcesz nadal udostępniać do wymiany produkt A?" i bez żadnego przechodzenia do dodatkowych stron czy coś klika się odpowiednio TAK lub NIE, jeśli tak to wszystko toczy się dalej a jeśli klikniemy NIE to automatycznie produkt A znajdzie się w schowku aż do czasu usunięcia go przez sprzedającego. Oczywiście możecie powiedzieć że ktoś sobie oleje komunikaty i nie będzie nic klikał ale wtedy jeżeli mini X dni od czasu wyświetlenia pierwszego komunikatu przedmiot automatycznie trafia do schowka. Wiem że jest to dość trudne w wykonaniu ale myślę, że sprawdziło by się to w 100%. Co sądzicie o tym pomyśle i co na to sama administracja? czy to nie za trudne wyzwanie? ;)
jsuchanecki
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 kwi 2012, o 23:03

Re: ochrona przed starymi wymianami

Postprzez Oliwier » 7 maja 2012, o 19:59

Co sądzicie o tym pomyśle i co na to sama administracja? czy to nie za trudne wyzwanie? ;)


Nie sądzę że to za trudne wyzwanie dla programisty. :D
Ale nie jestem aż tak leniwy żebym sam nie mógł sprawdzić swoich stu wystawionych przedmiotów i czekał na przypomnienie serwisu. Nie jest dla mnie trudnym wyzwaniem sprawdzanie samemu stanu mojego posiadania. :twisted:
Myślę że udziwnianie skryptu i wprowadzanie jakichś niezbyt potrzebnych funkcji mija się z celem. Lepiej ten czas i pieniądze przeznaczyć na ważniejsze prace.
Oliwier
 
Posty: 30
Dołączył(a): 5 sty 2012, o 17:04

Re: ochrona przed starymi wymianami

Postprzez jsuchanecki » 7 maja 2012, o 20:07

w sumie racja. I to że raz na miesiąc to może przesadziłem ale raz na np 6 miesięcy. Po pół roku możemy zapomnieć że coś kiedyś wystawialiśmy. Dla mnie też to nie jest problem aktualizować na bieżąco to co mam a czego już nie, ale nie wszyscy tak do tego podchodza
jsuchanecki
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 kwi 2012, o 23:03

Re: ochrona przed starymi wymianami

Postprzez cassiopeia » 8 maja 2012, o 07:04

Jak na mój gust to tylko i wyłącznie moja wina, jeśli zapomnę, że jakiejś książki już nie mam, i nie widzę żadnego uzasadnienia, żeby jeszcze w swoje lenistwo i zapominalstwo angażować funkcje serwisu...
cassiopeia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 cze 2011, o 09:40

Re: ochrona przed starymi wymianami

Postprzez nutinka » 8 maja 2012, o 09:07

Nie podoba mi się ten pomysł. Jak się czegoś pozbywam to od razu wycofuję to z wszystkich trzech miejsc, gdzie wiszą listy moich zbędnych przedmiotów. Konieczność klikania na kilkadziesiąt dodatkowych mejli na miesiąc byłaby niepotrzebną dokuczliwością, żeby nie napisać bardziej dosadnie. Jestem przeciw!
nutinka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 16:05


Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron