Uwagi apropo gatunków, reklamy

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Uwagi apropo gatunków, reklamy

Postprzez vicious » 21 cze 2011, o 01:10

Witam wszystkich, to mój pierwszy post :)

Chciałam się podzielić moimi uwagami.
Podział na gatunki - powinien być ustalony z góry, taki żeby się rozwijał przy dodawaniu pozycji. I przy przeglądaniu książek żeby można było oddzielić - np. przeglądać tylko horrory lub poezję.
Popieram pomysł schowka (i żeby osoba, której książka została dodana do schowka, została o tym powiadomiona - nie musi być wiadomości o tym, kto ją schował) oraz ustalenia domyślnej wartości co do czasu wysyłki (i innych).
Być może to co powiedziałam było już gdzieś w tematach, jeśli tak to przepraszam, ale tekstu jest niemało a godzina późna - gdybym wróciła do tego jutro, na pewno zapomniałabym co chciałam napisać. Uff, chyba trochę nakręciłam w tym zdaniu. I chciałam jeszcze powiedzieć, że to bardzo fajny pomysł, tylko musicie się bardziej rozreklamować, żeby przybyło książek. Myśleliście o facebooku? Możecie się reklamować w komentarzach na tych stronach do lubienia związanych z książkami albo sami zróbcie taką stronę, wystarczy jakiś fajny slogan który polubi dużo ludzi. (nie chodzi o oficjalną stronę serwisu tylko jakiś fajny napis, jak np. "czytanie jest dla fajnych ludzi" tylko że z wymienianiem się książkami - i żebyście w tle, w info wkleili adres strony.) A, i bonus punktowy za dodawanie książek jest też dobrym pomysłem - widziałam, że był taki konkurs, ale te Wasze konkursy jakoś krótko trwają.

Pozdrawiam, dobranoc.
vicious
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 21:08

Re: Uwagi apropo gatunków, reklamy

Postprzez admin » 21 cze 2011, o 13:11

Witam serdecznie vicious,

Bardzo się cieszę, że zdecydowałaś się korzystać z naszego serwisu i obiecuję, że dołożymy wszelkich starań żeby sprostać oczekiwaniom.

Jeśli chodzi o gatunek książki to taka sugestia już pojawiła się kilka razy. Będziemy musieli zrobić taką listę wyboru. Mały kłopot mamy tylko z wprowadzaniem książki przez podanie ISBN, czyli z metodą wyciągania danych o książce z zewnętrznego katalogu (NUKAT). Tam gatunek książki trzymany jest w dosyć dziwnej postaci, np. "Nowele fantastyczne angielskie -- 1945-1970 -- tłumaczenia polskie.". Prawdopodobnie trzeba będzie zrobić tak, że gatunek nie będzie wyciągany z NUKAT i trzeba będzie go wprowadzać "ręcznie" z listy wyboru.

Tak przy okazji pytanie do wszystkich, znacie jakieś źródło, z którego można by skorzystać przy tworzeniu listy wszystkich gatunków dotyczących książki?

Co do reklamy to już jest trochę trudniej. Mamy do dyspozycji dosyć skromny budżet. Bardzo liczymy również na pomoc w promocji przez zarejestrowanych użytkowników serwisu.

pozdrawiam
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Uwagi apropo gatunków, reklamy

Postprzez Draakhan » 21 cze 2011, o 19:39

admin napisał(a):Tam gatunek książki trzymany jest w dosyć dziwnej postaci, np. "Nowele fantastyczne angielskie -- 1945-1970 -- tłumaczenia polskie.". Prawdopodobnie trzeba będzie zrobić tak, że gatunek nie będzie wyciągany z NUKAT i trzeba będzie go wprowadzać "ręcznie" z listy wyboru.

Tak przy okazji pytanie do wszystkich, znacie jakieś źródło, z którego można by skorzystać przy tworzeniu listy wszystkich gatunków dotyczących książki?


Melduję, że znamy :). Tak od ręki przyszło mi na myśl to:
- UKD
- http://biblionetka.pl/
- http://allegro.pl/ksiazki-i-komiksy
- http://podaj.net/

NUKAT zdaje się korzysta z języka haseł przedmiotowych KABA, a ten jest średnio mapowalny na UKD. Najlepiej byłoby poszukać, czy nie ma gdzieś dostępnej bazy mapowań ISBN -> UKD lub 'Tytuł, Autor, itd.' -> UKD. Inaczej będzie albo dużo roboty przy moderacji wpisów dodawanych przez użytkowników albo potencjalny bałagan w przypisywaniu kategorii do książki.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07


Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron