Egzemplarze próbne

Tutaj możesz podzielić się swoją opinią na temat funkcjonowania serwisu oraz podać wszelkie sugestie dotyczące usprawnień lub zmian

Egzemplarze próbne

Postprzez enga » 19 lis 2011, o 14:28

Tak się zastanawiam i zastanawiam, może ktoś mnie olśni. Jak to jest z dodawaniem egzemplarzy próbnych, przed korektą, nieprzeznaczonych tak naprawdę do ujawniania? Bo już egzemplarze recenzenckie będące zwyczajnie ostateczną książką, to rozumiem, ale zastanawiam się, czy dodawanie takich egzemplarzy próbnych jest w ogóle zgodne z prawem, pomijające etykę.

Sama mam takich przynajmniej kilka, ale jakoś ciągle nie jestem przekonana, że można je oddawać.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Egzemplarze próbne

Postprzez izabellag » 20 lis 2011, o 19:30

Aga,
ich nie można ujawniać przed premierą. Popremierowe widuje się czasem w drugim obiegu antykwariatowym.
izabellag
 
Posty: 38
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 09:33

Re: Egzemplarze próbne

Postprzez enga » 20 lis 2011, o 23:29

izabellag napisał(a):Aga,
ich nie można ujawniać przed premierą. Popremierowe widuje się czasem w drugim obiegu antykwariatowym.


Dzięki za opinię. No, przed premierą to już zwykłe draństwo i nadużycie i tyle. Nie byłam świadoma, że ludzie sprzedają coś, co ma jak byk "nie do sprzedaży" na okładce ;) No, ale...
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Egzemplarze próbne

Postprzez izabellag » 22 lis 2011, o 12:06

To dodam jeszcze, ze sama często dostawałam w ramach wymiany książki egzemplarze promocyjne, nie do sprzedaży, itd. zazwyczaj nei było takiej adnotacji w opisie.
Natomiast co do opinii - na fincie nie sprzedajesz książek, tylko jej oddajesz, nawet trudno tu mówić o bezpośredniej wymianie, skoro dostajesz tylko niematerialne punkty.
izabellag
 
Posty: 38
Dołączył(a): 13 lip 2011, o 09:33

Re: Egzemplarze próbne

Postprzez enga » 24 lis 2011, o 10:05

Tak, tylko "płacę" punktami, które skądś się biorą - kupiłam książkę, wysyłam ją, to są koszty.

Poza tym - jeżeli jest to wersja, która się praktycznie niczym nie różni od ostatecznej, to ok, ale jeżeli jest to wersja "biała" lub wręcz zbindowany wydruk, to moim zdaniem nieuczciwe jest żądanie podobnej "ceny" punktowej za taką wersję i za wersję końcową.
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47


Powrót do Opinie i Sugestie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron