Zmiana zasad przydzielania rabatów

Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez admin » 29 sty 2015, o 12:11

Od marca 2015 r. zmianie ulegną zasady przydzielania rabatów. Rabat na przedmioty wystawione ponad pół roku temu zostanie zastąpiony rabatem na przedmioty wystawione przez użytkowników, którzy logowali się ostatni raz ponad 6 miesięcy temu (rabat 50%) i ponad 3 miesiące temu (rabat 25%).

Powodem zmiany jest wyczerpanie się obecnie obowiązującej formuły, która nie spełnia założonych celów.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez susan » 29 sty 2015, o 13:45

Lepiej by było,gdyby rabaty były udzielane na losowo wybrane przedmioty. Osoby, które nie logowały się ponad pół roku na Fincie to w większości nieaktywni użytkownicy,więc jak skorzystać z rabatu 50%,skoro przedmiot nie zostanie wysłany?
susan
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 20:09

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez admin » 29 sty 2015, o 14:04

Celem rabatów jest własnie aktywizacja użytkowników. Jeśli nieaktywny użytkownik zareaguje i zrealizuje zamówienie, wtedy nasz cel zostaje osiągnięty a Zamawiający zasługuje na nagrodę jakim jest udzielony rabat.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez nocnamalpa » 29 sty 2015, o 14:08

Wymyśliliście sobie darmowe promocje,to teraz admin wam je ukróci .... Za duzo musiał oddawac punktów
nocnamalpa
 
Posty: 39
Dołączył(a): 6 lis 2011, o 13:57

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez wazas » 29 sty 2015, o 17:04

A czy rabaty obejmą 5 przedmiotów nowych użytkowników?
wazas
 
Posty: 177
Dołączył(a): 17 cze 2011, o 20:28

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez nelly070707 » 29 sty 2015, o 20:36

Szacun dla ADMINA, że tak długo dokładał do naszych transakcji. Podziwiam cierpliwość w dawaniu wykorzystywania się. Ciągle było nam mało :lol: przecież były propozycje podniesienia wartości na przedmioty półroczne. Uważam, że za długo się to ciągnęło. Pewnie, że nie jestem pocieszona tymi zmianami, bo pozycje, które mam w schowkach już nie będą dla mnie takie atrakcyjne, też zazwyczaj czekałam na promocję półroczną.
Mam propozycję dla ADMINA, aby te promocje co jakiś czas się zmieniały :) Ta od marca nie jest chyba trafiona, ponieważ zdarzało mi się pobierać od takich osób i niestety nie było z nimi kontaktu nawet po interwencji ADMINA po czym dochodziło do anulowania transakcji.
Sprzedawcy wprowadzają co jakiś czas promocje na różne przedmioty. Weźmy na przykład jedną ze stacji paliw, co 3 tygodnie zmiana promocji inny produkt promowany.
Drogi ADMINIE podejrzewam, że naród polski jest przedsiębiorczy i to też potrafi ominąć :lol:
Dla mnie portal TEN to swego rodzaju hobby. Cieszę się, że komuś są potrzebne rzeczy, które mi się nie przydają i odwrotnie. Taki wspólny interes i niekoniecznie czyimś kosztem.
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez carly32 » 29 sty 2015, o 22:34

Faktycznie lepszym pomysłem wydaje się propozycja Susan losowego przydzielania rabatów. Obawiam się, że w 9 na 10 przypadków zamówienie przedmiotu po pół roku nieobecności w serwisie raczej nie podziała aktywizująco na użytkownika, a więc rabaty nie będą spełniać swojej roli. Poza tym zamawiający, który już raz się "sparzy" zastanowi się 2 razy zanim znowu zamówi coś od nieobecnego ( punkty po anulowaniu transakcji wracają, ale od zamówienia do anulowania mija od 1 do 3 tygodni i w tym czasie punkty są zablokowane).
carly32
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 sie 2011, o 21:45

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez admin » 30 sty 2015, o 13:16

wazas napisał(a):A czy rabaty obejmą 5 przedmiotów nowych użytkowników?

W tym przypadku nic się nie zmienia i rabaty dla pierwszych pięciu transakcji nadal będą przyznawane.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez admin » 30 sty 2015, o 13:35

nelly070707 napisał(a):Podziwiam cierpliwość w dawaniu wykorzystywania się.

No cóż, niektórzy mogą nazwać to naiwnością.

Szczerze mówiąc już od dłuższego czasu obserwowałem niepokojące oznaki, świadczące o tym, że ta formuła rabatów nie spełnia założonych celów. Wielu użytkowników przyzwyczaiło się do łatwych i przewidywalnych rabatów, co paradoksalnie sprawiło, że zamiast pozytywnie wpływać na zwiększenie obrotów na rynku wymian, obroty zaczęły spadać. Łatwe pieniądze (punkty) powodują, że ich wartość maleje, a konsekwencje tego w bardzo dużym stopniu ponosi moja własna kieszeń ;)

Nowa formuła, którą zaproponowałem w zamian za obecną, spowoduje, że uzyskanie rabatu nie będzie już takie łatwe i przewidywalne ale dzięki temu punkty odzyskają swoją wartość.

Kolejna nowość związana z rabatami, która pojawi się już za jakiś czas, będzie polegała na losowaniu najbardziej popularnych przedmiotów (obserwowanych przez największą liczbę użytkowników), które zostaną objęte rabatem ograniczonym czasowo.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Zmiana zasad przydzielania rabatów

Postprzez admin » 2 lut 2015, o 11:41

W związku z GIGANTYCZNYM wzrostem liczby transakcji objętych rabatem (ewidentna reakcja na ogłoszoną informację o planowanych zamianach zasad) zwroty wypłacane będą później niż zwykle, nie powinno to być jednak dłużej niż 48 godzin od zawarcia transakcji.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron