Tryb urlopu

Tryb urlopu

Postprzez admin » 10 sie 2011, o 23:01

Miło mi poinformować, że w fincie pojawiła się możliwość przejścia w tryb urlopu. Tryb urlopu charakteryzuje się tym, że przedmioty wystawione do wymiany przestają być widoczne dla innych użytkowników, co uniemożliwia ich zamówienie.

W tryb urlopu można przejść ręcznie - po zalogowaniu z menu po prawej stronie wybieramy Moje dane / Dane osobowe, na stronie edycji danych osobowych zaznaczamy "Tryb urlopu" i naciskamy przycisk "Zapisz". Analogicznie możemy wyłączyć sobie ręcznie tryb urlopu.

Tryb urlopu zostanie również ustawiony automatycznie dla wszystkich użytkowników, którzy mają wystawione przedmioty ale nie logowali się do serwisu od ponad 7 dni. Użytkownicy ci zostaną powiadomieni mailem o tym, że zostali przełączeni w tryb urlopu.

Informacja o tym, że użytkownik ma włączony tryb urlopu pojawia się od razu po zalogowaniu się do serwisu z pytaniem, czy wyłączyć tryb urlopu (jeśli się zgodzimy to nie będziemy musieli robić tego ręcznie).

Dzisiaj możne też było zauważyć efekt nagłego zmniejszenia liczby wystawionych książek. Był to efekt automatycznego przejścia w tryb urlopu 12 użytkowników, którzy nie zalogowali się do serwisu od ponad 7 dni.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Tryb urlopu

Postprzez rafal1600 » 11 sie 2011, o 00:04

Super :D Akurat przyda mi się teraz ta funkcja ponieważ w sobotę wyjeżdżam i nie będzie mnie kilka dni ;)
rafal1600
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 23:00

Re: Tryb urlopu

Postprzez duch_puszczy » 12 sie 2011, o 23:04

Tak super opcja, tyle że właśnie dostałem uroczy mail, że nie logowałem się do systemu od 7 dni i zostałem przerzucony w tryb wakacji. A tymczasem jestem zalogowany "na sztywno" i bywam w serwisie nawet kilka razy dziennie, co system powinien wiedzieć:P Poza tym siedem dni to ciut krótki okres, rozsądniejsze byłoby 14 dni i to nie od logowania, ale od ostatniej aktywności w serwisie/na forum. Teraz lecę wyłączać urlop :evil:
duch_puszczy
 
Posty: 78
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:25

Re: Tryb urlopu

Postprzez Draakhan » 13 sie 2011, o 06:49

duch_puszczy napisał(a):Tak super opcja, tyle że właśnie dostałem uroczy mail, że nie logowałem się do systemu od 7 dni i zostałem przerzucony w tryb wakacji. A tymczasem jestem zalogowany "na sztywno" i bywam w serwisie nawet kilka razy dziennie, co system powinien wiedzieć:P Poza tym siedem dni to ciut krótki okres, rozsądniejsze byłoby 14 dni i to nie od logowania, ale od ostatniej aktywności w serwisie/na forum. Teraz lecę wyłączać urlop :evil:

Mam dokładnie tak samo :D. Za 14 dniami również się podpisuję.

Po wizycie w swoim profilu dodatkowo się zdziwiłem, gdyż kropkun przy opcji "tryb urlopu" nie był zaznaczony. A, i jeszcze standardowa uwaga odnośnie maila, co by dodać w nim info, gdzie można wyłączyć ten tryb urlopu, najlepiej od razu z linkiem.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Tryb urlopu

Postprzez admin » 13 sie 2011, o 07:02

To faktycznie niedopatrzenie z naszej strony. Poprawimy to tak szybko, jak się da. Okazuje się, że w dacie ostatniego logowanie zapamiętywana jest data czynności logowania (wpisanie użytkownika i hasła) a nie ostatnia aktywność zalogowanego użytkownika tak, jak było zamierzone.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Tryb urlopu

Postprzez Draakhan » 13 sie 2011, o 07:02

Jeszcze jedno wyszło - po sprawdzeniu z konta innej osoby okazuje się, że moje książki są cały czas dostępne i można je pobierać.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Tryb urlopu

Postprzez admin » 13 sie 2011, o 07:11

Draakhan, w tej chwili nie jesteś w trybie urlopu. Czy po przejściu w tryb urlopu, jak wchodziłeś do serwisu wyświetlił się komunikat, że jesteś w trybie urlopu?

Wychodzi na to, że musimy sprawdzić tę funkcjonalność dla użytkowników logowanych automatycznie.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Tryb urlopu

Postprzez Draakhan » 13 sie 2011, o 07:17

admin napisał(a):Draakhan, w tej chwili nie jesteś w trybie urlopu. Czy po przejściu w tryb urlopu, jak wchodziłeś do serwisu wyświetlił się komunikat, że jesteś w trybie urlopu?

Nie, nic mi się nie wyświetliło.
Draakhan
 
Posty: 88
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 17:07

Re: Tryb urlopu

Postprzez admin » 13 sie 2011, o 07:17

Draakhan napisał(a):A, i jeszcze standardowa uwaga odnośnie maila, co by dodać w nim info, gdzie można wyłączyć ten tryb urlopu, najlepiej od razu z linkiem.

W mailu jest informacja, że tryb urlopu można wyłączyć po zalogowaniu się. I normalnie (tzn wychodzi na to, że dla użytkowników logujących się standardowo) powinno to tak działać, że po zalogowaniu wyświetlany jest komunikat, że użytkownik jest w trybie urlopu oraz pytanie, czy chce go teraz wyłączyć.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Tryb urlopu

Postprzez admin » 13 sie 2011, o 07:54

Okazuje się, że problem jest chyba bardziej złożony. Do czasu naprawienia proces automatycznego przenoszenia w tryb urlopu zostanie wyłączony. Nadal jednak będzie można ten tryb włączyć i wyłączyć ręcznie.

Wszystkich, którzy dostali niepokojące maile przepraszam za zamieszanie.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron