Schowek i negocjacja ceny

Schowek i negocjacja ceny

Postprzez admin » 27 lip 2011, o 20:18

Pewnie niektórzy z Was zauważyli już pojawienie się akcji "Do schowka" oraz "Zaproponuj swoją cenę" na stronie ze szczegółami przedmiotu. Jednocześnie w menu po prawej stronie pojawiła się opcja "Mój schowek" z listą przedmiotów dodanych do schowka.

Złożenie propozycji ceny dodaje również przedmiot do schowka jeśli wcześniej w nim nie był. O złożonej propozycji powiadamiany jest właściciel przedmiotu. Dodatkowo jeśli właściciel przedmiotu obniży jego cenę tak, że będzie ona równa lub mniejsza od złożonej propozycji, to o tym fakcie powiadamiany jest użytkownik, który tę propozycję złożył.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez rafal1600 » 27 lip 2011, o 21:51

I to mi się podoba :D
rafal1600
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 23:00

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez enga » 28 lip 2011, o 07:51

Super :)
enga
 
Posty: 104
Dołączył(a): 30 kwi 2011, o 18:47

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez cassiopeia » 28 lip 2011, o 10:41

Cudownie, dziękujemy :)
cassiopeia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 cze 2011, o 09:40

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez Jezebel » 28 sie 2011, o 09:11

wnioski po kilku tygodniach użytkowania schowka - bardzo brakuje mi powiadomień o tym, że których z wystawionych przeze mnie przedmiotów trafił do czyjegoś schowka [łącznie z informacją, czyjego, co umożliwiłoby skontaktowanie się z daną osobą w celu omówienia warunków, w jakich byłaby w stanie przedmiot zamówić]. sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że będąc zalogowanym, użytkownik serwisu po wejściu na stronę swojego przedmiotu, nie widzi w ogóle schowkowych opcji, a tym samym informacji, czy ktoś przedmiot zaschowkował.
Jezebel
 
Posty: 72
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 09:38

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez kalio » 28 sie 2011, o 09:44

Popieram Jezebel.
Moim marzeniem jest takie coś:
- jako sprzedający dostaję informację, że ktoś dodał mój przedmiot do schowka;
- jako kupujący dostaję informację zawsze wtedy, gdy właściciel obserwowanego przeze mnie przedmiotu obniżył jego cenę - nie tylko wtedy, gdy cena ta zmalała do proponowanej, bo może zdecyduję się kupić coś po wyższej, niż proponowałam? To ma być targowanie się, więc obie strony mogą pójść na kompromis.
kalio
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 18:29

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez admin » 28 sie 2011, o 20:32

Jezebel napisał(a):wnioski po kilku tygodniach użytkowania schowka - bardzo brakuje mi powiadomień o tym, że których z wystawionych przeze mnie przedmiotów trafił do czyjegoś schowka [łącznie z informacją, czyjego, co umożliwiłoby skontaktowanie się z daną osobą w celu omówienia warunków, w jakich byłaby w stanie przedmiot zamówić]. sprawę dodatkowo utrudnia fakt, że będąc zalogowanym, użytkownik serwisu po wejściu na stronę swojego przedmiotu, nie widzi w ogóle schowkowych opcji, a tym samym informacji, czy ktoś przedmiot zaschowkował.

Sugestie są jak najbardziej słuszne i na pewno je wdrożymy. To tylko kwestia czasu i mam nadzieję, że nie będzie on zbyt długi :)
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez admin » 28 sie 2011, o 20:36

kalio napisał(a):- jako sprzedający dostaję informację, że ktoś dodał mój przedmiot do schowka;

To wdrożymy dosyć szybko ponieważ nie wymaga to specjalnie dużo pracy.
kalio napisał(a):- jako kupujący dostaję informację zawsze wtedy, gdy właściciel obserwowanego przeze mnie przedmiotu obniżył jego cenę - nie tylko wtedy, gdy cena ta zmalała do proponowanej, bo może zdecyduję się kupić coś po wyższej, niż proponowałam? To ma być targowanie się, więc obie strony mogą pójść na kompromis.

To jest już w trakcie realizacji i pojawi się w przyszłym tygodniu.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez admin » 5 wrz 2011, o 10:44

Miło mi poinformować, że od niedzieli 4 września 2011 działa poprawiony mechanizm obsługi schowka i propozycji ceny.

Jeśli właściciel przedmiotu zmieni jego cenę, to o tym fakcie informowani są wszyscy użytkownicy, którzy posiadają ten przedmiot w swoich schowkach. I nie ma znaczenia, czy złożyli propozycję ceny i ile punktów proponowali.

Więcej zmian dotyczy samej obsługi propozycji ceny. W tej chwili składając propozycję można dodatkowo zamieścić wiadomość tekstową do właściciela przedmiotu. Propozycja ceny inicjuje specjalną konwersację widoczną w skrzynce odbiorczej zarówno wysyłającego propozycję jak i właściciela przedmiotu. W ramach konwersacji można wymieniać się wiadomościami (negocjować cenę) a właściciel przedmiotu może dodatkowo zaakceptować lub odrzucić propozycję. Akceptacja propozycji automatycznie zmienia cenę przedmiotu na proponowaną. Składający propozycję powiadamiany jest o akceptacji/odrzuceniu propozycji przez właściciela.

Mam nadzieję, że wprowadzone zmiany pozwolą na łatwiejsze "targowanie się", co przełoży się na satysfakcję obu wymieniających się stron.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Re: Schowek i negocjacja ceny

Postprzez admin » 6 wrz 2011, o 15:26

Czy ktoś z Was próbował już negocjować cenę z wykorzystaniem nowego mechanizmu? Może coś jeszcze można usprawnić? Chętnie poznam Wasze opinie w tym temacie.
admin
 
Posty: 1143
Dołączył(a): 4 lut 2011, o 16:07

Następna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron