Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez misha » 2 gru 2012, o 14:07

Po pierwsze, żadne słoneczko.
Po drugie, napisałam, że jestem ZA tymi 8% prowizji i pobieraniem 5 punktów, czytaj, proszę, ze zrozumieniem.
Po trzecie, jest to moja decyzja, na jakich serwisach pozbywam się książek i Tobie nic do tego.

Dziękuję za uwagę.
misha
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 19:51

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez delvet » 2 gru 2012, o 14:15

misha napisał(a):Po pierwsze, żadne słoneczko.
Po trzecie, jest to moja decyzja, na jakich serwisach pozbywam się książek i Tobie nic do tego.

Dziękuję za uwagę.



To co Ci do tego za ile ktoś sprzedaje swoje punkty?
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez misha » 2 gru 2012, o 14:17

Zwyczajnie denerwuje mnie ciągłe obniżanie kursu. Jak zaczynałam "działać" na Fincie, 500 punktów można było nabyć za ponad 44 zł. Aktualnie - nieco powyżej 38. Punktów nie ma szansy sprzedać nikt (nie wspomnę już o korzystnej cenie), poza paroma osobami ciągle obniżającymi kurs i przebijającymi oferty. Dlatego uważam, że wprowadzenie dodatkowych 5 punktów za wystawienie oferty sprzedaży byłoby dobrym posunięciem.
misha
 
Posty: 25
Dołączył(a): 12 lip 2012, o 19:51

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez delvet » 2 gru 2012, o 16:00

W ubiegłym roku, gdy ja zaczynałam na "Fincie", to punkty "szły" po 50 zł za 500.
Sprzedałam trochę. Teraz cierpię na ich brak.
Przy obecnej cenie nie opłaca się sprzedawać punktów.
No cóż wolny rynek, ale gdy zostanie wprowadzona jeszcze jedna prowizja
to podejrzewam, że sprzedaż punktów spadnie, bo nikt nie będzie ich kupował.
delvet
 
Posty: 243
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 08:42

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez Oliwier » 2 gru 2012, o 18:20

No cóż wolny rynek, ale gdy zostanie wprowadzona jeszcze jedna prowizja
to podejrzewam, że sprzedaż punktów spadnie, bo nikt nie będzie ich kupował.

Ja i tak nigdy punktów nie sprzedawałem, więc powinno mi raczej zależeć aby były jak najtańsze. Myślę jednak perspektywicznie i wiem że za tym pójdzie zwiększona wycena wystawianych książek. Z obawą patrzę więc na obecną tendencję.
Kupujący punkty nie płaci żadnej prowizji. Wszystkie koszta operacji pokrywa sprzedający. Kupować więc ludzie będą. Ja sam nadal będę punkty kupował.
Ale jak najbardziej jestem za wprowadzeniem pięciopunktowej prowizji od drugiej w ciągu dnia oferty sprzedaży. Jest to jakiś sposób zapobiegania inflacji, a ja jestem przeciw tendencjom inflacyjnym. :!:
Oliwier
 
Posty: 30
Dołączył(a): 5 sty 2012, o 17:04

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez cassiopeia » 3 gru 2012, o 10:06

Ja również jestem za tym, żeby jakoś "przyhamować" masowe wystawianie punktów. W obecnej chwili wystawiający punkty na sprzedaż nic nie traci, może dowolnie wycofywać oferty, dodawać, itd., co wywołało taką sytuację jak widzimy teraz: za każdym razem, kiedy ktoś obniży kurs, ktoś inny w trybie natychmiastowym wystawia swoje 100 punktów po jeszcze niższym kursie, aby zawsze być na górze tabelki. To dość denerwujące, kiedy zależy mi na sprzedaży punktów, a i tak nie mam szans ich sprzedać, bo co chwilę ktoś przebija kurs.

I zanim ktoś mi odpowie, że "finta jest do wymiany, a nie sprzedaży, więc ty, obleśny czcicielu pieniądza, który tylko byś zamieniał punkty na kasę, spadaj na inne portale, nie masz tu prawa głosu", chciałam zauważyć, że sprzedawanie punktów też może pozytywnie wpływać na wymiany. Dla mnie jest w tym momencie jedyną motywacją, by dodawać książki. Wystawiłam sporo książek, nazbierałam trochę punktów, a wydać je nie miałam na co. I wisiała mi taka okrągła sumka na koncie, i aż się prosiła, aby wydać, ale jak na złość nie było na co. Nie wiem, czy po prostu nikt nie czyta takich książek, jak ja, czy może jednak czyta, ale są tak dobre, że ich na fincie nie wystawi. A jak sporadycznie zobaczę w RSS-ie, że się coś pojawiło, co bym mogła wziąć, to się okazuje, że przedmiot już został zamówiony. W takiej sytuacji nie ma dla mnie sensu wystawianie kolejnych książek, bo po co mi kolejne punkty, których i tak nie wydam. Dlatego sprzedaż punktów jest dla mnie motywacją, by wystawić kolejne książki. Ujrzałam okrągłe 0 przy stanie punktów, to wreszcie się wezmę za wystawienie kolejnych książek. Dlatego opcja sprzedaży punktów jest jak najbardziej pozytywna, ale przydałoby się wprowadzić jakieś opłaty za wystawianie punktów, bo ich wartość zbyt beztrosko sobie spada...
cassiopeia
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 cze 2011, o 09:40

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez RedAngel » 9 gru 2012, o 13:58

Ja ostatnio zaczynam się skłaniać ku wnioskowi, że sensowne by było wręcz zlikwidowanie giełdy w formie licytacji i ustalenie stałej ceny – jak ktoś chce sprzedać to ustawia się grzecznie w kolejce i czeka na swoją kolej aż wszyscy poprzednicy upłynnią swoje punkty wystawione wcześniej (plus dodatkowe ograniczenia np. nie można jednego dnia wystawić więcej niż 200 pkt, żeby wszyscy mieli szansę ustawić się w kolejce).
Zdaję sobie jednak sprawę, że w obecnych czasach wysuwanie koncepcji likwidacji wolnego rynku raczej nie spotka się z przychylnością więc rzeczywiście może chociaż spróbujmy jakoś ograniczyć to szaleństwo.
Osobiście traktuję fintę jako portal do wymiany książek a nie zarabiania na nich, ale cierpię na podobny problem jak cassiopeia – rozpaczliwy brak pozycji „z mojej bajki”, na które mogłabym wydać gromadzące się punkty. Jednocześnie podliczam sobie kasę wydaną na koszty wysyłek i zrobiła się z tego naprawdę pokaźna sumka i chętnie bym część odzyskała sprzedając zalegające punkty – no ale się po prostu nie da – sama więc weszłam w spiralę obniżania kursu, ale efekt jest niewielki. Coraz częściej więc wracam ze swoimi książkami do tradycyjnych portali sprzedażowych.
Zgadzam się też z cassiopeią, że w interesie wszystkich fintowiczów leży, żeby w serwisie uczestniczyły też osoby, które są zainteresowane tylko wystawianiem książek (czy to ze względów zarobkowych, czy dlatego, że nie mogą znaleźć tu nic dla siebie do pobrania), bo poszerza to i wzbogaca ofertę książek, która ze względu na stosunkowo niewielką liczbę aktywnych użytkowników jest wciąż dosyć uboga.
RedAngel
 
Posty: 109
Dołączył(a): 19 sie 2012, o 17:41

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez Inis » 9 gru 2012, o 20:48

Podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała RedAngel.
Inis
 
Posty: 109
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 09:27

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez susan » 9 gru 2012, o 21:27

Też kiedyś o tym myślałam. Jeśli ktoś zdecyduje się wycofać swoją ofertę, traci pozycję w kolejce. W przypadku chęci ponownego wystawienia punktów,trafia na koniec kolejki. Nie ma można by był wycofać części punktów ze swojej oferty,tylko od razu całość.
susan
 
Posty: 110
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 20:09

Re: Giełda punktów - tu możesz sprzedać lub kupić punkty!

Postprzez nelly070707 » 10 gru 2012, o 10:18

Inis napisał(a):Podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała RedAngel.

i ja się podpisuję pod tym podpisem
nelly070707
 
Posty: 311
Dołączył(a): 11 sie 2011, o 11:27
Lokalizacja: Lubin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogłoszenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron